o klubu header

Biatlon Letohrad

Biatlonový areál - V Lomu

Klub biatlonu Letohrad nabízí pro sportovní organizace a další zájemce využití objektu s ubytováním v biatlonovém areálu "Šedivský lom", který se nachází v příjemném a klidném prostředí podhůří Orlických hor, necelý 1km od Letohradu.

O našem klubu

Zrodili jsme se z čistého nadšení našich zakladatelů v 60. letech a cestu na střelnici hledali mezi kopřivami. Teď se pyšníme mistry světa i olympijskými medailisty, máme coooool arénu, stovky členů a Boženku. Hlavně nás to ale stále baví :-)!

Vizitkou domácích úspěchů jsou opakovaná vítězství nebo medailová umístění našich žáků, dorostenců a juniorů v soutěži klubů Českého poháru, nebo individuální výsledky tamtéž či v rámci MČR.

Naši závodníci a odchovanci jsou pravidelně zařazováni do juniorských reprezentací a dosahují úspěchů i na mezinárodním poli. Dlouhodobě vychováváme a předáváme úspěšné sportovce do seniorské reprezentace (Olymp – Centrum sportu MV ČR při SKP Jablonce nad Nisou).

K největším úspěchům našich odchovanců patří titul mistra světa Romana Dostála z MS v Hochfilzenu 2005, zlatá medaile z MS 2015 v Kontiolahti ve smíšených štafetách Michala Šlesingra a Ondřeje Moravce, další dvě stříbra a dva bronzy Ondry z MS (2013 v NMNM, 2015, 2017 v Hochfilzenu), stejně jako stříbrno a bronz Michala Šlesingra z MS 2007.

Nejvýše však visí olympijské kovy. Dvě stříbra a bronz Ondry Moravce ze ZOH v Soči 2014 a stříbro Michala Krčmáře ze ZOH v Pchjongčchangu 2018.

Vážíme si toho, že sportovci, kteří nedosáhnou reprezentační úrovně se do klubu vrací, a to jako rozhodčí, trenéři, dobrovolníci, sponzoři nebo rodiče svých ratolestí.

Stále se nám také daří rozšiřovat a zvelebovat naše domácí prostředí v areálu Šedivského lomu. V tom nám hodně pomáhají Město Letohrad, Pardubický kraj, Český svaz biatlonu a všichni, kteří se nebojí přiložit ruku k dílu.

Dokumenty ke stažení

Adresa

Chata v Lomu
Šedivská 839
Letohrad
561 51

GPS: 50°2'32.518"N, 16°30'57.42"E

Fotogalerie

fotogalerie ubytovani