Šampionát na kolečkových lyžích se uskuteční, ovšem bez večerní exhibice!

V původním termínu 29. – 30. srpna proběhne u nás v Letohradě Mistrovství České republiky v biatlonu na kolečkových lyžích. Program šampionátu však v pondělí 24. srpna doznal zásadních změn. Neuskuteční se sobotní večerní exhibice v supersprintu! „Chceme maximálně snížit rizika související se stávající situací kolem nemoci COVID-19. Po poradě Výkonného výboru svazu jsme se proto rozhodli zrušit večerní program, který byl nejnavštěvovanější akcí,“ vysvětluje předseda našeho klubu Libor Vlček, který je současně I. viceprezidentem Českého svazu biatlonu.

Mistrovství ČR v biatlonu na kolečkových lyžích hostíme už koncem srpna!

Kompletní česká elita od dorostu až po dospělé, a také zahraniční konkurence, se představí na Mistrovství České republiky v biatlonu na kolečkových lyžích. Šampionát se již tradičně uskuteční u nás v Letohradě, letos ve dnech 28. – 30. srpna. V areálu Šedivského lomu budou na programu MČR tři disciplíny – sprint, supersprint a stíhací závod.  

Sobotní sprinty a nedělní stíhací závody odstartujeme vždy v 9:30 hodin. V sobotu večer se navíc mohou diváci těšit na atraktivní supersprint, který odstartujeme po 20. hodině!

Na startu, věříme, budou členové smíšené bronzové štafety z MS 2020 v Anterselvě – Eva Puskarčíková, Markéta Davidová, Ondřej Moravec a Michal Krčmář, třetí žena sprintu z téhož šampionátu Lucie Charvátová, druhý ze supersprintu na ME v Minsku-Raubiči Adam Václavík, vicemistr světa juniorů ve sprintu Jakub Štvrtecký, juniorský evropský šampión ve vytrvalostním závodě Vítězslav Hornig a aby byl výčet medailistů ze světových akcí kompletní, zapomenout nesmíme ani na trojnásobného vicemistra světa v dorostu Ondřeje Mánka a jeho stříbrné souputníky ze štafety Jonáše Marečka a Josefa Kabrdu.

 

Naši fanoušci se pak mohou těšit na: 

a) naše odchovance v reprezentačním dresu - už zmiňované Ondru Moravce, Michala Krčmáře, Jakuba Štvrteckého - nebo naděje jako Mikuláše Karlíka, Tomáše Mikysku či Luďka Abraháma, něžné pohlaví zastoupené Natálií Jurčovou či Terkou Vinklárkovou nevýjímaje! 

b) naše dorostence z SCM nebo klubu!

 

Jako tradičně bude cena vstupného do areálu Šedivského lomu „dobrovolná“. Vzhledem k hygienickým omezením daným šířením nemoci Covid-19, bude však kapacita tribun v prostoru stadionu (start, cíl a střelnice) omezená.  

 

 

ZÁVODNÍ PROGRAM MČR V BIATLONU NA KL

Sobota 29. 8. 2020
Sprint, Supersprint
9:30 start sprintu dorost
12:00 start sprintu junioři a dospělí

20:45 start supersprintu
 

Neděle 30. 8. 2020
Stíhací závod
9:30 start stíhacího závodu dorost
12:00 start stíhacího závodu junioři a dospělí

Ke stažení

Mistrovství ČR v biatlonu na kolečkových lyžích - propozice

Žáci se zúčastnili úvodního kola ČP ve Starém Městě p/L

Koncem června hostilo Staré Město pod Landštejnem úvodní díl Českého poháru žactva v letním biatlonu.

Závodili jsme na "blátivém" Českém poháru v Bystřici p/H

Až ve druhé polovině června se roztočila po koronavirové krizi kola Českého poháru v letním biatlonu.

Běhali jsme pro Vašíka

Sobota 14.6. byla ve znamení netradičního tréninku našich biatlonistů. V areálu ASAZ v Dolní Čermné nabíhaly naši žáci kilometry pro Vašíka z Letohradu. Tuto charitativní akci ve velkém podpořili i rodiče dětí.

Boušku děkujem! Znělo Vysočina Arenou při rozlučce s Michalem Šlesingrem

Devatenáct sezón ve Světovém poháru. „Opravdu? Snažím se neohlížet, ale tohle číslo je fakt šílené,“ usmívá se svým hustým pěstěným vousem Michal Šlesingr.