ČESKÁ ŠPIČKA V LETOHRADU. V ZÁŘÍ PROBĚHNE MČR V BIATLONU NA KL I MEZINÁRODNÍ IBU CER CUP

Opět po roce se domácí elita i zahraniční konkurence představí v Letohradě při Mistrovství Česka v biatlonu na kolečkových lyžích. Šampionát, který se v areálu Šedivského lomu odehraje o víkendu 3. a 4. září, bude navíc v dorosteneckých a juniorských kategoriích již podruhé součástí série Mezinárodní biatlonové unie (IBU) s názvem IBU Central European Regional Cup.

Soustředění Orlické Záhoří

V termínu 1.7. - 7.7. 2022 se výběr letohradského žactva zúčastnil již tradičního soustředění v Orlickém Záhoří. V Plánu byla střelba, hry, jízda na kole a kolečkových lyžích, běh a další aktivity. Počasí bylo spíše chladnější, což zpříjemňovalo tréninkový proces, nicméně na koupání jsme si letos museli nechat zajít chuť. Skupina zvládla všechny tréninky, které měla a bez vážnějších zranění se v pátek na kole vrátila zpět do Letohradu. Sportovce nyní čeká zasloužené volno.

V. Český pohár v biatlonu dorostu a juniorů

Závěrečné kolo českého poháru v biatlonu pro sezónu 2021/22 hostilo v termínu 10. - 13.3. Nové město na Moravě. Po dobu všech závodů se sportovci potýkali s obtížnými větrnými podmínkami na střelnici.

IBU CER cup

V termínu 18. - 20.2. proběhlo v Novém městě na Moravě I. kolo IBU CER cupu, kde v mezinárodní konkurenci s účastí Slovenska a Maďarska měřili své síly vybraní letohradští sportovci.

Mistrovství světa dorostu a juniorů

Mistrovství světa dorostu a juniorů

II. ČP žactva Nové Město na Moravě

Ve dnech 22.-23.1. se v areálu novoměstské Vysočina areny uskutečnilo druhé kolo Českého poháru v biatlonu žactva.