MČR na kolečkových lyžích

Již tradičně v prvním víkendu v září proběhlo v Letohradě Mistrovství ČR v biatlonu na kolečkový lyžích, letos prvně jako součást nově vzniklého IBU Central European Regional Cupu. Z celkového počtu 212 závodníků se na start postavili kromě českých biatlonistů i sportovci ze Slovenska, Ukrajiny, Polska, Kanady a USA. Počasí vyšlo na jedničku, po roční pauze se do programu vrátil i atraktivní večerní supersprint, a tak do šedivského lomu zavítalo spousta diváků, kteří se postarali o perfektní atmosféru.

Z řad domácích závodníků v sobotním sprintu vybojoval titul mistra ČR v kategorii M17 Pavel Kovář, který se střelbou 0,1 doběhl s náskokem 37 sekund. Na nejvyšší stupínek vystoupil mezi juniory také Tomáš Mikyska, se střelbou 1,2 zvítězil o bezmála 47 sekund, mezi seniory se navíc zařadil na 4. příčku. Na malé pódium potom vystoupil v kategorii M19 Jan Semirád, který se střelbou 2,1 v cíli ztratil 50 vteřin na vítěze a obsadil tak 5. místo. Na pódium vystoupila i Nikola Maková, která se střelbou 2,2 doběhla na 6. místě v kategorii W17. Pěkný výsledek v sobotním sprintu zaznamenala ještě Andrea Chudějová, která v karegorii W19 se střelbou 1,1 obsadila 7. místo. Z letohradských odchovanců se na bedně mezi muži umístili 1. Michal krčmář (střelba 1,1) a 3. Jakub Štvrtecký (střelba 1,3).

Dorostenci Kovár, Semirád a Chudějová si svými výkony ze sprintu zajistili účast v kvalifikační rozjížďce pro večerní supersprint a možnost poměřit tak svoje síly s nejen českými reprezentanty. Ani jeden se však do finále nekvalifikoval. V mužích vystoupil již podruhé na nejvyšší stupínek Michal Krčmář. Tereza Vinklárková, jako letohradská odchovankyně doběhla druhá.

V rámci sobotního vyhlašování vítězů došlo i na loučení s letohradskou legendou – Ondřejem Moravcem.

V neděli byl na programu stíhací závod. Pavel Kovář vinou 6 chyb ztratil vedení v kategorii M17, i tak ale doběhl na medailové 3. pozici. Bramboru bral v kategorii M16 Šimon Hurta. Na 8. místě doběhly Andrea Chudějová (W19) a Nikola Marková (W17). V dorostencích M19 se do top ten umístili 9. Jan Semirád a 10. Šimon Štolfa. Seniorskou kategorii ovládl Jakub Štvrtecký před druhým Michalem Krčmářem.

Fotogalerie

Informace pro diváky

Chystáte se navštívit mistrovství České Republiky v biatlonu na kolečkových lyžích, které se koná už tento týden (4. - 5. září 2021) v Letohradě? V tomto článku shrnujeme několik užitečných informací.

Blíží se mistrovství ČR v biatlonu na KL. Letos i s fanoušky!

Mistrovství České republiky v biatlonu na kolečkových lyžích se jako obvykle uskuteční v našem malebném areálu Šedivský lom! Na startu závodů bude ve dnech 4. a 5. září 2021 kompletní česká biatlonová špička!

A pozor, letos také silná zahraniční konkurence, protože náš tradiční závod je součástí nového seriálu Mezinárodní biatlonové unie Central European Reagional Cup! Všichni aktéři by měli dorazit ve formě z MS na kolečkových lyžích v Novém Městě na Moravě, které našemu šampionátu o týden předchází

Na sportovce, mezi kterými bude i mistryně světa 2021 ve vytrvalostním závodě Markéta Davidová nebo nejlepší z českých mužů a letohradský odchovanec Michal Krčmář, čekají tři mistrovské disciplíny: sprint, stíhací závod a atraktivní večerní supersprint. 

Vstupné je dobrovolné. Při vstupu do areálu bude však po fanoušcích vyžadováno potvrzení o prokázání bezinfekčnosti dle aktuálních epidemických nařízení vlády ČR pro pořádání hromadných akcí.

ZÁVODNÍ PROGRAM MČR a CER Cupu v BIATLONU NA KL

Sobota 4. 9. 2021

Sprint, Supersprint

  • 9:30 start sprintu dorost
  • 12:00 start sprintu junioři a dospělí
  • 19:30 vyhlášení výsledků sprintu
  • 20:45 start supersprintu
     

Neděle 5. 9. 2021

Stíhací závod

  • 9:30 start stíhacího závodu dorost
  • 12:00 start stíhacího závodu junioři a dospělí

 

Informace pro návštěvníky

Chystáte se navštívit mistrovství České Republiky v biatlonu na kolečkových lyžích, které se koná už tento týden (4. - 5. září 2021) v Letohradě? Připravili jsme pro Vás několik užitečných informací.

Plakát akce

letni biatlon plakat 2021

 

letni biatlon letohrad 2021

Tábor Zderaz a II. ČP v letním biatlonu žactva

V termínu 16. – 21.8. proběhl již tradičně Tábor v oblasti Toulovcových maštalí. Táboru se zúčastnilo celkem 100 sportovců z našeho klubu a dalších 20 sportovců SK NMNM. Oproti minulým letům se táboru zúčastnila kompletní skupina dorostenců, kteří tábor završili NORDIC výjezdem na Šerlich, kde dorostenci obsadili celé podium, dorostenky brali 3. a 4. místo. Z tábora odjížděla dříve rovněž skupina žáků na II. ČP v letním biatlonu do Vrchlabí, kde byl na programu sprint a sprint se skupinovým startem. O nejvýraznější výsledky se postarali Matěj Jansa (1. a 4. místo) a Šimon Knápek (2 x 2. místo). Hezké výsledky v sobotní sprintu zaznamenali rovněž Vít Strnad (5. místo), Adam Hanuš (8. místo), Lucie Málková (8.místo) a Klára Svobodová (9. místo).

Jakub Procházka

 

Fotogalerie

Regionální závod 7.8.2021

Regionální závod pořádaný naším klubem byl naplánovaný na 7.8. 2021. V prázdninovém termínu se závodů zúčastnilo 25 našich členů. Za krásného počasí si naši sportovci vyzkoušeli závodní atmosféru a pro některé to byl i první kontakt s velkými, žákovskými závody. Jelikož tratě byly vzorně připraveny, počasí parádní a pořadatelé i rozhodčí příjemní, mohli jsme pro děti uspořádat i další, vložený závod se skupinovým startem. Nutno podotknout, že to byly boje velmi vyrovnané. Snad nám i dětem tento test ukázal, jakou cestu jsme s dětmi od května ušli a kde je potřeba se ještě zlepšit. 

Během dalších 14 dní čeká nejlepší sportovce druhé kolo Českého poháru v e Vrchlabí.

Tak držte palce!

Fotogalerie z akce

Časový harmonogram využití lyžařských tratí

Přinášíme Vám přehledný časový harmonogram možnosti využívání upravených běžeckých tras ve sportovním areálu LOM v Letohradě.