V. Český pohár v biatlonu dorostu a juniorů

Závěrečné kolo českého poháru v biatlonu pro sezónu 2021/22 hostilo v termínu 10. - 13.3. Nové město na Moravě. Po dobu všech závodů se sportovci potýkali s obtížnými větrnými podmínkami na střelnici.

Závodilo se již od pátku, kdy byly na programu smíšené dvoučlenné štafety. Z celkového počtu 52 štafet vybojovali po dramatickém posledním okruhu stříbrnou medaili duo Jan Semirád a Diana Doležalová. Pátí v pořadí zkončili Klára Grossmannová s Kubou Vondráčkem, na 6. místě doběhli beskydští valaši Andrea Chudějová a Pavel Kovář. V kategorii M16 doběhl Šimon Hurta společně s Nelou Johnovou na 4. místě, Terka Lánová s Danem Barvínkem skončili pátí. V sobotním supersprintu se ve sloučené kategorii prosadila Nikola Marková, která obsadila 10. místo, mezi muži do top 10 doběhl 6. Jakub Vondráček a 9. Víťa Suchodol. Sezóna byla završena závody s hromadným startem, kde v kategorii W19 skončila nejlépe Klára Grossmannová na 5. místě, za ní na 6. místě doběhla Andrea Chudějová. V kategorii W17 překvapila skvělým výsledkem Zuzka Kubíčková, která si zásluhou nejlepší střelby dojela pro bronzovou medaili. Na rozšířeném pódiu Zuzku doplnily 4. Nikola Marková a 6. Nela Fiurášková. V juniorkách ovládla závod Nikita Kubíčková a dojela si pro zlato. V kategorii W16 vybojovala Terka Lánová 6. místo.  Mezi dorostenci M19 doběhli za sebou 7. Jakub Vondráček, 8. Jan Semirád a 9. Michal Harcula. Výborný závod předvedl Pavel Kovář, který se dvěma chybami vyhrál v kategorii M17, 6. skončil David Štvrtecký. Mezi nejmladšími dorostenci M16 vybojoval stříbrnou medaili Šimona Hurta, 6. místo obsadil Daniel Barvínek.

Nyní nás čeká MČR v běhu na lyžích, které se bude konat na Horních Mísečkách v termínu 31.3.-3.4.