První závody nejmladšího žactva a přípravky

První test letošní sezóny

A je to tu. První závody, první očekávání. Napětí na straně dětí a trenérů. Test, který prověří, zda jsme pracovali dobře. Prvním závodem bylo Kritérium posledního sněhu pořádané oddílem ze Skuhrova. Jak už název napovídá i letos koncem prosince to vypadalo opravdu jako poslední lyžování. V deštném zelené louky a sníh jen na sjezdovce nebo výše v Luisině údolí. Tam se nakonec závody konaly.

Pořadatelé dělali, co mohli. Tratě byly upravené a čisté. Takový malý zázrak. Po náročnější cestě ke startu závodu začalo rychlé mazání lyží. Krátké projetí a rozcvičení a šlo se na věc. 500m, 1000m a 2000m to byly distance pro naše závodníky. Někteří se s tratí statečně prali, někteří se snažili prodat to, co se naučili. A jak to dopadlo? Adam K. svoji kategorii vyhrál, Tomáš H. byl pátý Beátka P. byla čtvrtá a Eliška H. si vyjela páté místo. Musím říci, že naši závodníci se drží klasického lyžování. Žádné hladké lyže a soupaž od startu do cíle. Z toho mám osobně radost a přál bych si, aby na i těchto malých závodech byly kontrolní úseky hlídající techniku střídavého běhu na lyžích. Zúčastněným sportovcům přeji hodně zdaru do dalších závodů a ostatním více chutí do trénování. Bez práce nejsou holt koláče. Lyžování zdar!!!