Mistrovství ČR v biatlonu na kolečkových lyžích hostíme už koncem srpna!

Kompletní česká elita od dorostu až po dospělé, a také zahraniční konkurence, se představí na Mistrovství České republiky v biatlonu na kolečkových lyžích. Šampionát se již tradičně uskuteční u nás v Letohradě, letos ve dnech 28. – 30. srpna. V areálu Šedivského lomu budou na programu MČR tři disciplíny – sprint, supersprint a stíhací závod.  

Sobotní sprinty a nedělní stíhací závody odstartujeme vždy v 9:30 hodin. V sobotu večer se navíc mohou diváci těšit na atraktivní supersprint, který odstartujeme po 20. hodině!

Na startu, věříme, budou členové smíšené bronzové štafety z MS 2020 v Anterselvě – Eva Puskarčíková, Markéta Davidová, Ondřej Moravec a Michal Krčmář, třetí žena sprintu z téhož šampionátu Lucie Charvátová, druhý ze supersprintu na ME v Minsku-Raubiči Adam Václavík, vicemistr světa juniorů ve sprintu Jakub Štvrtecký, juniorský evropský šampión ve vytrvalostním závodě Vítězslav Hornig a aby byl výčet medailistů ze světových akcí kompletní, zapomenout nesmíme ani na trojnásobného vicemistra světa v dorostu Ondřeje Mánka a jeho stříbrné souputníky ze štafety Jonáše Marečka a Josefa Kabrdu.

 

Naši fanoušci se pak mohou těšit na: 

a) naše odchovance v reprezentačním dresu - už zmiňované Ondru Moravce, Michala Krčmáře, Jakuba Štvrteckého - nebo naděje jako Mikuláše Karlíka, Tomáše Mikysku či Luďka Abraháma, něžné pohlaví zastoupené Natálií Jurčovou či Terkou Vinklárkovou nevýjímaje! 

b) naše dorostence z SCM nebo klubu!

 

Jako tradičně bude cena vstupného do areálu Šedivského lomu „dobrovolná“. Vzhledem k hygienickým omezením daným šířením nemoci Covid-19, bude však kapacita tribun v prostoru stadionu (start, cíl a střelnice) omezená.  

 

 

ZÁVODNÍ PROGRAM MČR V BIATLONU NA KL

Sobota 29. 8. 2020
Sprint, Supersprint
9:30 start sprintu dorost
12:00 start sprintu junioři a dospělí

20:45 start supersprintu
 

Neděle 30. 8. 2020
Stíhací závod
9:30 start stíhacího závodu dorost
12:00 start stíhacího závodu junioři a dospělí

Ke stažení

Mistrovství ČR v biatlonu na kolečkových lyžích - propozice