Mistři světa, česká elita i letohradské naděje, ti všichni míří do Šedivského lomu

Mistři světa, česká elita i letohradské naděje, ti všichni míří do Šedivského lomu

Už jen hodiny odpočítáváme do startu Mistrovství České republiky v biatlonu na kolečkových lyžích. Náš areál v Šedivském lomu se ve dnech 31. srpna – 1. září opět stane jeho hostitelemNa co se mohou fanoušci těšit? Přivítá je nová stacionární tribuna v levé části střelnice a stadionu, nebude scházet široká nabídka občerstvení, stánky se sportovním zbožím, především však přijede světová konkurence, a to doslova! Mezi účastníky bude mistryně světa ze sprintu v biatlonu na kolečkových lyžích Lucie Charvátová, zlatý medailista z téhož šampionátu v Bělorusku Martin Otčenáš, nebo stříbrní čeští junioři z Minsku/Raubiči Vítězslav Hornig a Mikuláš Karlík.

Navíc na startu bude kompletní česká špička na čele s Markétou Davidovou, Veronikou Vítkovou, Evou Kristejn-Puskarčíkovou nebo Michalem Krčmářem, Ondřejem Moravcem, Tomášem Krupčíkem, přijedou i reprezentanti Polska a Slovenska. A vůbec naposledy nastoupí do šampionátu trojnásobný medailista z mistrovství světa Michal Šlesingr! A to si nemůže žádný fanoušek nechat ujít!!! V kategorii dorostu a juniorů se pak představí i nejlepší závodníci z našeho klubu. Přijďte jim držet palce!

Sobotní sprinty a nedělní stíhací závody odstartujeme vždy v 9:30 hodin. V sobotu večerse navíc mohou diváci těšit na nový formát atraktivního supersprintu, který odstartujeme po 20. hodině!

Co bude v supersprintu jinak? Předně se bude startovat po vzoru Grand Prix F1. Střelba už nebude štafetová, tedy s dobíjením, ale standardní na pět ran. Za každý netrefený terč poběží biatlonisté jedno trestné kolo o délce cca 30 m. Cílem je, aby závod zůstal kompaktnější. Kvalifikací pro supersprint bude sprint, následovat budou tři semifinálové jízdy a finále.

Tři semifinálová klání se poběží na dvě položky a finále na čtyři. Protože se závodí ve dvou kategoriích (ženy/muži) uvidí fanoušci během večera hned osm závodů!

ZÁVODNÍ PROGRAM MČR V BIATLONU NA KL
Sobota 31. 8. 2019
Sprint, Supersprint
8:40 – 9:20 nástřel sprintu dorost
9:30 start sprintu dorost
11:15 – 11:50
nástřel junioři, dospělí
12:00 start sprintu junioři a dospělí

19:15 vyhlášení výsledků sprintu
20:00 nástřel k supersprintu
20:45 start supersprintu
Vyhlášení výsledků supersprintu cca 10 min. po ukončení závodu

 

Neděle 1. 9. 2019
Stíhací závod
8:40 – 9:20 nástřel stíhacího závodu dorost
9:30 start stíhacího závodu dorost
11:15 – 11:50 nástřel stíhacího závodu junioři a dospělí
12:00 start stíhacího závodu junioři a dospělí vyhlášení výsledků cca 30 min. po ukončení závodu