MČR v biatlonu dorostu a juniorů

Ve dnech 4. - 6.2. 2022 se uskutečnilo MČR v biatlonu dorostu, juniorů a zároveň IV. ČP seniorů v Letohradě, kde měli letohradští sportovci na programu sprint a stíhací závod. Na domácích tratích jsme získali celkem 10 cenných kovů!

Ve sprintu se nejvíce dařilo Janu Semirádovi v kategorii M19, který obsadil 1. místo. Medailové umístění dále obsadil 3. Šimon Hurta (M16), 3. Nikita Kubíčková (juniorky) a 3. Agáta Moskvová (W17).

Další závodní den byl na programu stíhací závod. V kategorii W19 si Svatava Mikysková drtivým finišem vybojovala 1. místo. O další medailové umístění se postarali v kategorii M16 2. Daniel Barvínek a 3. Šimon Hurta. Těsně za titulem  skončil i Pavel Kovář, který po krásné střelbě obsadil 2. místo se ztrátou čtyř vteřin na vítěze. V kategorii M19 se naši letohradští borci seřadili následovně: 3. Jan Gregor, 4. Jan Semirád, 5. Jakub Vondráček a 6. Šimon Štolfa. Mezi juniorkami ještě obsadila Nikita Kubíčková 2. místo.

MČR bylo posledními nominačními závody pro MS dorostu a juniorů (USA) a EYOF (FIN). Z řad našich sportovců tak budou ČR na těchto mezinárodních závodech reprezentovat Luděk Abrahám, Tomáš Mikyska, Jan Semirád, Jan Gregor a Svatava Mikysková.