MČR na kolečkových lyžích

Již tradičně v prvním víkendu v září proběhlo v Letohradě Mistrovství ČR v biatlonu na kolečkový lyžích, letos prvně jako součást nově vzniklého IBU Central European Regional Cupu. Z celkového počtu 212 závodníků se na start postavili kromě českých biatlonistů i sportovci ze Slovenska, Ukrajiny, Polska, Kanady a USA. Počasí vyšlo na jedničku, po roční pauze se do programu vrátil i atraktivní večerní supersprint, a tak do šedivského lomu zavítalo spousta diváků, kteří se postarali o perfektní atmosféru.

Z řad domácích závodníků v sobotním sprintu vybojoval titul mistra ČR v kategorii M17 Pavel Kovář, který se střelbou 0,1 doběhl s náskokem 37 sekund. Na nejvyšší stupínek vystoupil mezi juniory také Tomáš Mikyska, se střelbou 1,2 zvítězil o bezmála 47 sekund, mezi seniory se navíc zařadil na 4. příčku. Na malé pódium potom vystoupil v kategorii M19 Jan Semirád, který se střelbou 2,1 v cíli ztratil 50 vteřin na vítěze a obsadil tak 5. místo. Na pódium vystoupila i Nikola Maková, která se střelbou 2,2 doběhla na 6. místě v kategorii W17. Pěkný výsledek v sobotním sprintu zaznamenala ještě Andrea Chudějová, která v karegorii W19 se střelbou 1,1 obsadila 7. místo. Z letohradských odchovanců se na bedně mezi muži umístili 1. Michal krčmář (střelba 1,1) a 3. Jakub Štvrtecký (střelba 1,3).

Dorostenci Kovár, Semirád a Chudějová si svými výkony ze sprintu zajistili účast v kvalifikační rozjížďce pro večerní supersprint a možnost poměřit tak svoje síly s nejen českými reprezentanty. Ani jeden se však do finále nekvalifikoval. V mužích vystoupil již podruhé na nejvyšší stupínek Michal Krčmář. Tereza Vinklárková, jako letohradská odchovankyně doběhla druhá.

V rámci sobotního vyhlašování vítězů došlo i na loučení s letohradskou legendou – Ondřejem Moravcem.

V neděli byl na programu stíhací závod. Pavel Kovář vinou 6 chyb ztratil vedení v kategorii M17, i tak ale doběhl na medailové 3. pozici. Bramboru bral v kategorii M16 Šimon Hurta. Na 8. místě doběhly Andrea Chudějová (W19) a Nikola Marková (W17). V dorostencích M19 se do top ten umístili 9. Jan Semirád a 10. Šimon Štolfa. Seniorskou kategorii ovládl Jakub Štvrtecký před druhým Michalem Krčmářem.