Jak naši žáci a dorostenci zakončili léto?

Jak naši žáci a dorostenci zakončili léto?

 

Léto jsme zakončili stylově, účastí na českých šampionátech v letním biatlonu. Žáci závodili 20. – 22. září v Břidličné, dorostenci o týden později v Bystřici pod Hostýnem. Jak si naši sportovci vedli?

Na tratích v Břidličné, které vedly po kopcích, loukách a lesích Nízkého Jeseníku, zůstaly naše děti vždy pár kroků nebo ran od medailového úspěchu. Čtvrtý skončil Šimon Knápek (kategorie M13) ve sprintu, pátá doběhla Agáta Moskvová (W15) a štafeta kluků Daniel Barvínek, Radek Fišer a Štěpán Palla v kategorii M15. Sedmý doběhl Šimon Knápek v závodě s hromadným startem a štafeta děvčat Zuzana Kubíčková, Agáta Mosková a Sára Halberštátová (W15). Na deváté pozici se umístil Daniel Barvínek (M14) v závodě s hromadným startem a Top Ten uzavírala i štafeta žáku Přemysl Doleček, Michael Málek a Šimon Knápek (M13).     

 

Na svazích poutního Hostýnu vybojovali naše dorostenky i naši dorostenci sedm umístění na stupních vítězů. Dvěma tituly se může pyšnit Klára Grossmannová, jež vyhrála sprint i supersprint v kategorii W16. U stejně mladých kluků doběhl v supersprintu do cíle pouze jediný závodník, a to  náš Adam Schless a logicky z toho bylo ZLATO! Druhý nejlepší byl ve sprintu Martin Palla (dorostenci M19), dvě bronzové medaile potěšily Vítka Suchodola (M16), který skončil třetí ve sprintu i v závodě s hromadným startem. Ve sprintu si doběhla pro bronz i Sváťa Mikysková. Smolařkou se stala Lucka Kánská, jež byla diskvalifikována z prvního místa ve sprintu kvůli špatné manupulaci se zbraní. Holt, pravidla jsou pravidla. Tak třeba v zimě 😉.        

Výsledky z obou šampionátů na webu biatlon.cz 

Fotogalerii naleznete na našem facebooku.

 

A co dále?

Poslední zářijový víkend patřil v lomu nejmenším nadějím klubu. Přípravka a nejmladší žactvo pracovali na zlepšení svých dovedností. „Během tréninků se zdokonalili v síle, běhu, v dovednostech na bruslích a na koloběžkách. Zbylo také dost času na hry, jak venku, tak i v budově. Soustředění v neděli doplnil závod Iscarex poháru v Horních Heřmanicích,“ řekl za trenéry Petr Grossmann.  A jak se dětem dařilo v Heřmanicích?  V kategorii nejmladší žáci vybojovali Jan Veselý druhé místo a Jakub Veselý třetí. Lucie Málková ve stejné kategorii dívek obsadila krásné druhé místo.

 

Od počátku října čelí dešti, zimě a velkým tréninkovým dávkám naši dorostenci v Orlickém Záhoří. Na česko-polském pomezí zůstanou až do 11. 10.