Jak jsme uspěli v Jablonci na Českém poháru

Patnáct medailí (5 zlatých, 5 stříbrných, 5 bronzových), dalších 18 umístění v elitní desítce...

Patnáct medailí (5 zlatých, 5 stříbrných, 5 bronzových), dalších 18 umístění v elitní desítce a ještě jedna překvapivá nominace na Mistrovství světa juniorů a dorostu 2020, to je stručný výčet výsledků našich sportovců v dorosteneckých a juniorských kategoriích z II. kola Českého poháru v Jablonci nad Nisou, kde se konaly dva sprinty.

„Přiznám se, že výsledky, kterých jsme dosáhli, jsou nad očekávání. Několik závodníků opravdu hodně příjemně překvapilo. Šimon Štolfa vyhrál a doběhl třetí v kategorii M17, Tonda Kváček byl dvakrát třetí v M16 a už vůbec jsme nečekali, že vítězství a třetí místo vynese Nikitě Kubíčkové nominaci na světový šampionát do Lenzerheide. To je opravdu krásná odměna,“ říká trenérka dorostu Simona Maříková.

Kdo další v Jablonci uspěl? Mezi juniory dvakrát zvítězil Tomáš Mikyska a Petr Kánský skončil druhý a třetí. Tomu sice utekla nominace na MSJ&D, ale dostal možnost vyzkoušet si v Osrblie „dospělácký“ IBU Cup. Dvě druhá místa vybojovala Klára Grossmannová mezi dorostenkami W16, ve stejné kategorii byla jednou nejlepší Lucie Kánská. Jakub Vondráček doběhl druhý v sobotním sprintu, jen jednu desetinu sekundy za Šimonem Štolfou (!), druhé místo obsadil také Robert Valíček v kategorii M19.

Třetí kolo ČP dorostu a dospělých máme pořádat doma v Letohradě, ale kvůli počasí je ohroženo. Náhradní variantu představuje NMNM.

Fotogalerie z Jablonce