III. Český pohár v biatlonu

Ve dnech 28. - 30.1. 2022 se uskutečnil III. Český pohár dorostu a dospělých v Jablonci nad Nisou, kde měli letohradští sportovci na programu vytrvalostní závod a štafetový závod jednotlivců.

Ve vytrvalostním závodě se nejvíce dařilo Janu Gregorovi v kategorii M19 a Danielu Barvínkovi M16, kteří obsadili po pěkné střelbě 1. místo. Medailové umístění dále obsadila Agáta Moskvová v kategorii W17, která si doběhla pro krásné 2. místo. Další medailový úspěch zaznamenal Jan Semirád v kategorii M19, který se umístil na 3. místě a ve stejné kategorii těsně za stupni vítězů skočili Šimon Štolfa - 4. místo a Jakub Vondráček - 6. místo. V kategorii W19 dále obsadila Svatava Mikysková 2. místo, Diana Doležalová 4. místo a Klára Grossmannová 5. místo.

Další závodní den byl na programu štafetový závod jednotlivců, při kterém se sportovci potýkali s prudkými poryvy větru. Prvenství v kategorii M16 z předešlého dne zopakoval Daniel Barvínek, v kategorii M19 se na nejvyšší příčku probojoval Jan Semirád, který měl na kontě pouze jedno dobití. V kategorii W17 se po hezké střelbě umístila Nikola Marková na 2. místě. O další hezké umístění v kategorii W19 se postarala Svatava Mikysková, která obsadila 3. místo.

Nyní je před námi MČR, které proběhne 4.-6.2.  v našem mateřském areálu šedivského lomu.