IBU CER cup

V termínu 18. - 20.2. proběhlo v Novém městě na Moravě I. kolo IBU CER cupu, kde v mezinárodní konkurenci s účastí Slovenska a Maďarska měřili své síly vybraní letohradští sportovci. V pátečním sprintu vybojoval Šimon Štolfa s čistým střeleckým štítem v kategorii M19 6. místo, Jakub Vondráček doběhl na 9. místě. V kategorii M17 skončil nejlépe 8. Radek Fišer, v těsném závěsu za ním 9. David Štvrtecký. Nejmladší kategorii dorostenců M16 vyhrál Šimon Hurta, na malém podiu ho na 6. místě doplnil Daniel Barvínek. V dorostenkách W19 doběhly za sebou 5. Klára Grossmannová a 6. Andrea Chudějová. V mladší kategorii W17 obsadila Zuzka Kubíčková 6. místo a na 8. místě doběhla Nikola Marková. 

 

V neděli se bojovalo o cenné kovy v závodech s hromadným startem. V kategorii dorostenců M19 skončil Jakub Vondráček na 10. místě. V mladších dorostencích M17 dojeli za sebou 6. František Štěrba, 7. David Štvrtecký a 8. Pavel Kovář. V nejmladších dorostencích M16 obsadil Šimon Hurta 5. a Daniel Barvínek 8. místo. Děvčatům se vedlo lépe, mezi dorostenkami W19 závod suverénně vyhrála Klára Grossmannová. V kategorii W17 zásluhou výborné střelby získala zlato Agáta Moskvová, pátá doběhla Zuzka Kubíčková a osmou příčku zopakovala Nikola Marková. V juniorkách vybojovala stříbro Nikita Kubíčková.

 

II. kolo IBU CER cupu se konalo následující víkend 26.-27.2. v Osrblie (SVK). V úvodním sprintu se v kategorii M16 umístil Šimon Hurta na 2. místě a Daniel Barvínek na místě 4. V kategorii M19 obsadil Jakub Vondráček 1. místo. Dále se na krásném 4. místě umístila v kategorii W19 Agáta Moskvová a v juniorkách obsadila Nikita Kubíčková 2. místo.

Druhý den byl na programu vytrvalostní závod. V kategorii M16 vybojoval Daniel Barvínek 2. místo a bramborovou medaili získal Šimon Hurta. V kategorii W19 vyhrála Nikola Marková, na druhém místě se umístila Klára Grossmannová a 4. místo obsadila Andrea Chudějová. V juniorkách ovládla závod Nikita Kubíčková.