I. Český pohár v biatlonu

Vánoce strávené v pohodlí domova vystřídalo od úterý 28.12. opět prostředí Vysočina Areny v Novém Městě na Moravě, kde po tři dny probíhal I. Český Pohár v biatlonu dorostenců a dospělých, který odstartoval domácí zimní sezónu 2022. Úvodního závodu ČP se zúčastnilo celkem 32 letohradských sportovců, kteří měli na programu sprint a zkrácený vytrvalostní závod.

Ve sprintu se nejvíce dařilo Nikole Markové v kategorii W17, která si po střelbě 1+2 doběhla pro krásné třetí místo. Těsně za stupni vítězů skočili v kategorii M16 Daniel Barvínek na 5. místě a Šimon Hurta na 6. místě. V kategorii M17 skončil Pavel Kovář na místě 5. Povedený výsledek zaznamenala i Lucie Kánská, která v kategorii W19 vybojovala 5. místo. V kategorii M19 obsadil Šimon Štolfa krásné 4.místo.

Další závodní den byl na programu zkrácený vytrvalostí závod, kde jsme získali celkem 3 cenné kovy. Na nejvyšší příčku dosáhl v kategorii M16 Šimon Hurta, pěkné 4. místo ve stejné kategorii obsadil Daniel Barvínek. O další hezké umístění v kategorii M17 se postaral František Štěrba, který netrefil pouze jeden terč z dvaceti a obsadil 3. místo. Ve stejné kategorii se umístil ještě Radek Fišer na 6. místě. V kategorii W17 se umístila  Nikola Marková  na 4. místě a Agáta Moskvová na 5. místě. Jakub Vondráček se po velmi pěkném střeleckém výkonu, kde netrefil pouze dva terče propracoval na 4. místo v kategorii M19. O velmi povedený výkon se v kategorii W19 postarala Svatava Mikysková, kdy po třech netrefených terčích obsadila 2.místo.

Nyní nás čeká II. Český pohár v Jablonci nad Nisou, který se uskuteční ve dnech 7. - 9.1. 2022.