Úspěšní dorostenci na MSJ a MSD v Obertilliachu

... vloženo již 4.2.2013

Velice pěkných výsledků dosáhli sportovci našeho klubu na MS dorostu a juniorů ve dnech 22.1.-1.2.2013 v rakouském Obertilliachu. Na základě nominačních kritérií odjeli 14.1. na závěrečnou přípravu do místa konání dorostenci Ondřej Hošek, Milan Žemlička, Simona Maříková a juniorka Kristýna Černá (členka bronzové ženské štafety na SP v Ruhpoldingu).

Odpovědným trenérem juniorů a dorostenců byl Vlastik Vávra, vedoucím servismanem byl Milan Faltus, dalším členem servisu Michael Málek (osobní trenér jmenovaných sportovců), šéfkuchařem celé výpravy pak David Faltus.

V kategorii dorostenců podal Ondra Hošek ve vytrvalostním závodě velmi dobrý běžecký i střelecký výkon a obsadil tak v konkurenci 110 závodníků výborné 14.místo. Kromě toho skončil na pěkném 32. a 37.místě v rychlostním a stíhacím závodě.

Neztratil se ani "benjamínek" Milan Žemlička, který ve stejné kategorii obsadil velmi pěkné 36.místo ve vytrvalostním závodě. Dokázal se rovněž kvalifikovat z rychlostního do stíhacího závodu, ve kterém skončil na 48.místě.

Dorostenka Simča Maříková získávala především zkušenosti mezi o 2roky staršími soupeřkami. Díky ne zcela vydařené střelbě skončila na 64.místě (91 startujících)ve vytrvalostním závodě.

Bohužel jsme kvůli onemocnění některých sportovců nemohli postavit dorostenecké štafety.

Juniorka Kristýna Černá se celým šampionátem běžecky "protrápila", což se odrazilo na 32., 42. a 49.místě v jednotlivých závodech. Věříme, že se jí podaří do MEJ v Bansku vrátit na výkonnostní úroveň z úvodu sezóny.

Všem sportovcům děkujeme za reprezentaci klubu a držíme pěsti do dalších závodů!

Přehled všech výsledků:

Na základě těchto výsledků a se započítáním předchozích nominačních závodů (MČR, SCM open) byli nominováni Ondra Hošek, Milan Žemlička a Simča Maříková (náhradníkem David Španihel) na EYOF 2013 (Evropský olympijský festival mládeže) do rumunského Brašova, kam odcestují s vedoucím výpravy Stanislavem Řezáčem. Vedoucím servismenem bude jejich osobní trenér Michael Málek s asistentem Ondřejem Exlerem.