Z ODM jsme přivezli 8 cenných kovů

Celkem čtrnáct mladších a starších žáků z našeho klubu se zúčastnilo Her VI. Zimní olympiády dětí a mládeže České republiky, kterou ve dnech 19. – 23. ledna hostil Kraj Vysočina. Naši sportovci vybojovali v barvách Pardubického kraje osm medailí v biatlonu a běhu na lyžích a přidali další krásná umístění v obou disciplínách. Všem děkujeme za výsledky, bojovnost a přístup.

Závody v biatlonu a běhu na lyžích hostila Vysočina Arena v Novém Městě na Moravě, dějiště MS 2013 v biatlonu. Děti tak závodily na tratích jako světové hvězdy. Velkolepé slavnostní zahájení, soutěživá atmosféra, vzájemná podpora i nové zkušenosti a zážitky, to vše si děti odnesly z pětidenních bojů na Vysočině. Budou tak mít krásné vzpomínky na celý život.

Celkem tři medaile, z toho dvě zlaté a jedno stříbro, získal mezi biatlonisty Mikuláš Karlík v kategorii starších žáků. Ve stejné kategorii dosáhl na dvě stříbrné a jeden bronz Tomáš Mikyska. Zlatou olympijskou medailí se může pochlubit také mladší žákyně Natálie Smrčková. Dvě stříbra má na kontě mladší žák Luděk Abrahám. V běhu na lyžích vybojovala stříbro Nikita Kubíčková v závodě volnou technikou.