Osm medailí a další kvalitní výsledky jsme přivezli z I. kola ČP žactva

Úspěšně dopadlo I. kolo Českého poháru žactva pro naši letohradskou výpravu. Z Harrachova jsme vedle osmi medailí přivezli i řadu umístění v elitní desítce. Závodila se klasickou technikou v disciplínách sprint a sprint s hromadným startem. Oba dny provázelo v Krkonoších mrazivé počasí a mnozí se tak museli vypořádat i se zamrzáním zbraní.

„Ne všechno a ne všem se podařilo. Některé z dětí trápila střelba, jiné poznaly, že mají ještě rezervy v běhu, další byly trochu více roztržité. Obecně ale platilo, že klasika nám svědčí a ve většině případů jsem mohl naše sportovce chválit,“ řekl k výsledkům a výkonům žáků vedoucí trenér Jiří „Čůřa“ Faltus.

Nejvýše držela letohradský prapor Klára Grossmannová, dvakrát druhá v kategorii W15, mezi děvčaty W14 obsadila druhé i třetí místo Zuzka Kubíčková a jedno stříbro brala také Agáta Moskvová. Druhé místo vybojoval Šimon Knápek ve sprintu s hromadným startem kategorie M12, v téže kategorii byl třetí v klasickém sprintu Michael Málek (mladší, samozřejmě😉). Bronzem ve sprintu potěšil i Vít Suchodol (M15). „Například oba závody v podání Kláry Grossmannové měly parametry „velkého biatlonu.“ A tím myslím jak projev na trati, tak i manipulaci se zbraní, nebo samotné počínání při střelbě,“ doplnil trenér.

Pochvalu ovšem zaslouží i mnozí další. Nina Kubíčková obsadila 5. a 6. místo (W12), dvakrát osmá skončila Lucie Kubová (W13), ve stejné kategorii doběhla jednou sedmá i Julie Kožnarová. Mezi stejně mladými kluky dosáhl David Barvínek na 5. a 8. místo, jedenkrát 8. skončil i Filip Mikyska. Mezi děvčaty W14 vybojovala Nikola Marková 5. a 7. místo, Sára Halberštátová 6. a 10. Mezi kluky M14 se neztratil nás jediný zástupce Radek Fišer, v cíli jednou 4. a jednou 10. Na desátém místě doběhla skončila i Lucie Kánská v kategorii žákyň W15. V kategorii starší žáků W15 přidal k třetímu místu Vít Suchodol ještě 7. příčku, Honza Gregor obsadil 6. pozici, Adama Schlesse těší 7. a 10. pořadí a dvakrát v Top ten se umístil i Jaroslav Škrobák (8. a 10.)

Výsledky I. kola Českého poháru v Harrachově 18. – 20. ledna 2019

Český pohár pokračuje II. kolem 1. – 3. února 2019 v Jablonci nad Nisou, kde se bude ve sprintu a biatlonkrosu závodit volnou technikou (skate).