Ani déšť, ani slunce štěstí letohradským biatlonistům na domácích tratích nepřinesly

Propršená sobota a neděle za odměnu, tak by šlo stručně charakterizovat MČR v biatlonu na kolečkových lyžích, které jsem ve dnech 21. 8. – 1. 9. 2018 hostili v našem areálu Šedivský lom. A stejně jako nám zcela nevyšlo počasí, nebyly úplně k jásaní ani výsledky mladých nadějí z našeho klubu. Až na výjimky samozřejmě! Ve skvělé formě se ukázala zejména junior Tomáš Mikyska, který vyhrál jak sprint a stíhačku, tak navíc přidal parádní šesté místo mezi muži v supersprintu. Tam si dokonce v závěrečném okruhu vychutnal i bronzového medailistu z MS v Oslu 2016 ve sprintu Sergeje Seměnova z Ukrajiny!

Stříbro a bronz vybojoval Jakub Štvrtecký, jenž ale jistě není spokojený se svojí střeleckou nestabilitou. V dorosteneckých kategoriích jsme dosáhli na bronz zásluhou Jana Semiráda ve sprintu dorostenců A.

A poté už můžeme počítat jen umístění v Top Ten. Začněme od těch nejmladších. Sváťa Mikysková (dorostenky A) skončila 10. ve stíhačce. Jan Semirád (dorostenci A) po bronzu ve sprintu přidal ve stíhačce 5. místo. Matěj Theo Költö doběhl ve stejné kategorii osmý ve sprintu a Jakub Hermann devátý ve stíhačce. Mezi dorostenkami B skončila Nikita Kubíčková šestá a sedmá. V kategorii dorostenců B obsadili ve stíhačce 8. pozici Martin Palla a 10. příčku Luděk Abrahám. Za juniorskými medailisty se pak prosadil i Mikuláš Karlík 5. ve sprintu a 4. ve stíhačce, stejně jako Petr Kánský 10. ve sprintu a 6. ve stíhacím závodě.

V rámci MČR jsme obsadili celkem pět z osmi kategorií (bez žen, juniorek a mužů), na start se postavilo dohromady 24 našich dorostenců a juniorů. Přičemž výsledkem bylo v souhrnu pět medailí a dalších 12 umístění v elitní desítce. Na startu chyběla juniorka Tereza Vinklárková (po operaci mandlí) a junior Matěj Hermann (zánět průdušek). „Naše výkony nebyly dobré, nebýt juniorů, získali bychom jedinou medaili. Jsem zklamaný, čekal jsem více,“ povzdychl si trenér Lukáš „Čiko“ Dostál.

Na rozdíl od výsledků však bylo vyznění šampionátu, který se i přes rozmary počasí vydařil. V Letohradě se prezentovali závodníci ze sedmi zemí – Česka, Slovenska, Polska, Ukrajiny, Lotyšska, Srbska i pro nás exotického Japonska! Tým kolem Libora Vlčka a Martina Holce odvedl skvělou práci.

A co ještě? Pokud si chcete v suchu a klidu MČR v biatlonu vychutnat, zapněte si v pátek 7. 9. v 18:00 hodin ČT Sport!