V Šedivském lomu jsme hostili Český pohár v letním biatlonu

Ve dnech 8. – 10. června jsme uspořádali úvodní kolo Českého poháru v letním biatlonu 2018. A pořádně jsem se přitom zahřáli 😊, a to nejen kvůli letnímu horku! Měli jsme jednak velkou konkurenci v žambereckém JamRocku, který nám ubral z lidských kapacit našich dobrovolníků, nebo jsme se museli vypořádat s elektronickým ovládáním nových terčů Kurvinen. Kurňa, to bylo něco! Každopádně celodenní víkendová klání proběhla zdárně a poděkování patří všem, kteří svůj volný čas věnovali biatlonu. Moc si toho vážíme!

A jak to dopadlo? Souhrn naleznete na stránkách www. biatlon.cz

My se nyní zaměříme na naše letohradské naděje. Na úvod je třeba předeslat, že závodění v této části přípravného období pro nás ještě není prioritou. Kondici, na rozdíl od „letňáků“, teprve nabíráme. Ale na druhou stranu, proč nezávodit, máme-li tu možnost rovnou pod nosem 😊. Obsadili jsme sedm z celkem 18 kategorií, a to čtyři žákovské a tři dorostenecké. V sobotu se soutěžilo v klasickém sprintu, neděla byla vyhrazena sprintům se štafetovou střelbou.

Nejvíce se dařilo dorostence starší (kategorie B) Michaele Šilarové, jež dvakrát dosáhla na bronz a postarala se tak o naše jediné cenné kovy! V nadějné formě se prezentovala také Lucie Motlová, jež ve stejné kategorii obsadila páté a deváté místo. Pátý skončil v neděli Dalibor Šuba a v sobotu bral devátou příčku Vojta Dostálek (oba dorostenci B) i Karolína Burešová (dorostenky A).

V početně zastoupených žákovských kategoriích bylo pro naše mladé závodníky především cílem vyzkoušet si po pauze opět manipulaci a střelbu v závodním zatížení. Někdy se to povedlo, jindy ne. Za zaznamenání určitě stojí nedělní osmá příčka Lukáše Rybky mezi žáky C, stejně jako dvanácté pozice v této kategorii Jana Gregora (sobota) a Víta Suchodola (neděle). Mezi žákyněmi C se do první patnáctky prosadily Klára Grossmannová (sobota) a o den později i Lucie Kánská. V kategorii žáků B stojí za zaznamenání stabilní výkonnost Filipa Mikyska, jenž skončil v sobotu 10. a v neděli devátý! Pěkné výsledky mají na kontě i žákyně B Julie Kožnarová skončila 14. v sobotu a Lucie Kubová doběhla 12. o den později.