I.ČP dorostu a dospělých Nové Město na Moravě

Domácí sezóna na republikové úrovni byla zahájena prvním kolem Českého poháru v biatlonu dorostu a dospělých, které se konalo 29. a 30.12. v Novém Městě na Moravě.

V pátek 29. prosince se jel sprint. V sobotu 30.12. se potom závodníci postavili na start závodu s hromadným startem v kategiích dorostu, juniorů, juniorek mužů A a žen A, veteránské kategorie absolvovaly sprint se skupinovým startem.

V  nabité konkurenci se neztratili ani zástupci našeho klubu. V pátečním závodě zvítězili Tomáš Mikyska v kategorii starších dorostenců, Mikuláš Karlík v kategorii juniorů a Tereza Vinklárková v kategorii juniorek. Bronzovou medaily si odvezli Tereza Grossmannová v kategorii mladších dorostenek, Luděk Abrahám v kategorii mladších dorostenců a Jakub Štvrtecký v kategorii juniorů

Sobotní závod s hromadným startem zvítězili Tereza Grossmannová v kategorii mladších dorostenek, Vinklárková Tereza v kategorii juniorek a Jakub Štvrtecký v kategorii juniorů. Stříbrnou medailizískal Tomáš Mikyska v kategorii starších dorostenců. Třetí místo obsadili Jan Lušovský v kategorii mladších dorostenců, Petr Kánský v kategorii starších dorostenců a Mikuláš Karlík v kategorii juniorů. Všem medailistům blahopřejeme. Kompletní výsledky naleznete na www.biatlon.cz