Sezóna odstartovala. A úspěchy se nám nevyhýbají!

Po dlouhých měsících letní přípravy, tréninku na prvním, druhém i třetím sněhu… se kolem Vánoc a Silvestra konečně naplno rozeběhla zimní sezóna 2017/18. Zúčastnili jsme se jak závodů v biatlonu, tak v běžeckém lyžování, a ze všech jsme se vrátili s řadou medailových úspěch nebo povzbuzujících výsledků. Minusem této zimy je vývoj počasí, které nám zatím neumožňuje intenzivní zasněžování v našem areálu v Šedivském lomu.

O sezónní prolog se však postarali naši junioři a juniorky, kteří v polovině prosince startovali v sérii Junior IBU Cupu. Na programu byla dvě kola se čtyřmi závody. V rakouském Obertilliachu se běžely dva sprinty, severoitalský Ridnaun hostil vytrvalostní závody a sprinty. Do první dvacítky se opakovaně prosadili Tereza Vinklárková s výsledky 20. – 17. – 17. - 31., Mikuláš Karlík 19. – 19. – 46. – 11. a Jakub Štvrtecký 16. – 34. – 44. – 13. Poprvé bodoval Tomáš Mikyska, i z českého pohledu věkem stále dorostenec (!), jenž skončil 25. ve druhém sprintu v Obertilliachu. Po zdravotních potížích jednou nastoupila i Natálie Jurčová, ale sprint v Ridnaunu nedokončila.

Z Regionálních závodů žactva v biatlonu, které 23. 12. hostilo Nové Město na Moravě, jsme přivezli šest vítězství, dvě druhá místa a šest třetích příček. Vyhráli Filip Mikyska (žáci B1), Lucie Kubová (žákyně B1), Nikola Marková (žákyně B2), Radek Fišer (žáci B2), Lucie Kánská (žákyně C2) a Vít Suchodol (žáci C2).

Ve Vysočina Areně se odehrálo 29. a 30. 12. také úvodní kolo Českého poháru dorostu a dospělých. Ve dvou závodních dnech jsem posbírali celkem 13 pódiových umístění, z toho šest prvních míst. Vůbec nejúspěšnější účastnicí ČP se stala juniorka Tereza Vinklárková, jež vyhrála jak sprint, tak i závod s hromadným startem. První a druhé místo zaznamenal starší dorostenec Tomáš Mikyska. První a třetí místo do sbírky přidali mladší dorostenka Tereza Grossmanová a junioři Mikuláš Karlík s Jakubem Štvrteckým. Na třetích místech pak doběhli mladší dorostenci Luděk Abrahám (sprint) a Jan Lušovský (závod s hromadným startem). Třetí místo mezi staršími dorostenci pak v závodě s hromadným startem přidal i Petr Kánský.

A běžecké lyžování? Zúčastnili jsme se tradičních Štěpánských závodů v Novém Městě na Moravě (26. 12.), tak i Orlického poháru v Luisině údolí u Deštného v O. h. (30. 12.).