Závodní žákovské víkendy

Během uplynulých dvou víkendů jsme se s našimi žáky zúčastnili několika závodů. Na programu byly tradiční krosové běhy: Běh údolím Orlice v Klášterci n/O a Heřmanická osmička v Horních Heřmanicích. Oba závody jsou součástí série Iscarex Cup. Skupina starší žáků pod vedením Petra Grossmanna si pak vyzkoušela akci Kolo pro život v Novém Městě na Moravě, kde pro ně bylo velkým zážitkem společné focení s olympijským vítězem a mistrem světa Jaroslavem Kulhavým.

V přespolních bězích obyčejně startujeme v barvách TJ Spartak Letohrad. Bez ohledu na to, byly naše děti opět vidět na stupních vítězů, v jejich blízkosti nebo ukázaly svoji bojovnost. Dvakrát, tedy v Klášterci i Heřmanicích, vyhrála Lucka Málková (kategorie žákyně 6-7 let), alespoň jedno vítězství si připsali také Adam Hanuš, Lukáš Rybka, Ella Štruncová, Jan Gregor nebo Matěj Költö. Příkladem šla dětem i trenérka Simča Maříková, druhá v Heřmanicích mezi ženami!

Bez úspěchu, i když ten nebyl prvotním cílem, se vrátila i naše minivýprava z Vysočina Arény. V závodech MTB seriálu Kolo pro život obsadili naši starší žáci tyto příčky: 3. Matěj Költö, 7. Jakub Hermann, 8. Jakub Vondráček, 9. Michal Harcula, 11. Jaroslav Veselý, 14. Martin Dvořák.

Náš závodní program bude pokračovat i následující víkend. V neděl 15. října přivítáme v Šedivském lomu tradiční Přespolní běh lyžařů. Registrace od 8:00 hodin, start v 10:00. Závodit budou už i naši junioři a dorostenci.

Výsledky závodů ISCAREX Cupu (rolujte dolů na říjen)