Aktuality

III. IBU jun.cup Pokljuka

Pondělí 30. ledna 2017 - 09:36:02

V rámci přípravy před nadcházejícím MEJ v Novém Městě na Moravě odcestoval výběr juniorů a juniorek na III.kolo IBU junior cupu do slovinské Pokljuky.

Z našich sportovců nás reprezentovali Milan Žemlička, Kuba Procházka, Simča Maříková a Natka Jurčová.

Na programu byly v pátek single a mix štafety, v sobotu pak rychlostní závod. Single štafetu jeli oba naši sportovci a to Natka Jurčová a Milan Žemlička. Od začátku si vedli skvěle, v půli závodu dokonce Žemla předával Natce na 1.místě. Na posledním úseku však při střelbě vleže Žemla doplatil na zamrzlý dioptr (dlouhá střelba a 1TK), což nás připravilo o možnost boje o medaili a oba naši sportovci skončili na smolném 4.místě.

V mix štafetách ve složení Simča Maříková, Anička Tkadlecová, Kuba Procházka a Ondra Šantora jsme skončili na 5.místě, kdy Aničce a především Kubovi nevyšla střelba (1+4TK).

V sobotním sprintu po bezchybné střelbě obsadil výborné 5.místo Milan Žemlička, Kuba Procházka po 3TK obsadil 27.místo. Ondra Šantora vybojoval výborné 2.místo!

V juniorkách přes 2 chyby vstoje Simča Maříková obsadila pěkné 12.m., Natka Jurčová po bezchybné střelbě skončila hned za Simčou na 13.místě.

Po závodech odcestovala výprava do Nového Města na Moravě, kde se budou připravovat k evropskému šampionátu.


Držme všem pěsti :).


Celý článek »

Vlastimil Vávra

II. kolo ČP v biatlonu žactva Letohrad

Pátek 27. ledna 2017 - 11:16:23

O víkendu 21. a 22. ledna se uskutečnilo v našem areálu II. kolo Českého poháru v biatlonu žactva. Díky panujícímu počasí se závodilo za opravdu zimních podmínek na skvěle připravených tratích. V sobotu proběhl vytrvalostní závod a v neděli sprint. Po oba dva dny se závodilo klasickou technikou. Do závodů se zapojilo přes 180 sportovců každý den. V nabité konkurenci se neztraili ani zástupci našeho klubu. V sobotním závodě zvítězila Nikita Kubíčková v kategorii žákyň C, druhé místo obsadil Jan Gregor v kategorii žáků B, třetí místo vybojovali Nikola Marková v kategorii žákyň B, Vít Suchodol v kategorii žáků B a Svatava Mikysková v kategorii žákyň C. Na pátém místě se umístil Luděk Abrahám, na sedmém pak Matěj Költö obav kategorii žáků C, na osmém mítě se umístila Tereza Grossmannová v kategorii žákyň C.

V nedělním závodě opět zvítězila Nikita Kubíčková v kategorii žákyň C, dělené druhé místo obsadila v téže kategorii Tereza Grossmannová, bronz si odnesl v kategorii žáků B Vít Suchodol, necelá vteřina dělila od bronzu Nikolu Markovou v kategorii žákyň B, která tak obsadila 4. místo. V kategorii žáků C obsadil Matěj Költö 5.místo, hned za ním skončil Luděk Abrahám, na devátém místě se umístil Jan Semirád a první desítku uzavíral Lukáš Hynek.

Celý článek »

Martin Holec

Olympijské naděje

Čtvrtek 26. ledna 2017 - 11:29:29

                              V polském Kóscielisku, na závodech olympijských nadějí, byl Letohradský biatlon zastoupen dvěma sportovci. Karolínou Mikulovou, která nás mile překvapila a po krásných výkonech, se umístila ve sprintu na 1. místě po střelbě 0,0 a to stejné zopakovala i ve stíhačce po střelbě 0,1,0. 

Další námi zastoupený sportovec byl Tomáš Mikyska, který předvedl také kvalitní výkony. Ve sprintu se umístil na 2. místě se střelbou 1,1 a stíhací závod vyhrál, kde o svém vítězství rozhodl až poslední rychlou položkou za 0. 

Tomáš si těmito výkony vyjel Mistrovství Evropy juniorů a Mistrovství světa dorostu.

 Oběma gratulujeme.


výsledky si můžete prohlédnou zde:  http://www.bgtimesport.pl/zawody/info/id/206Celý článek »

Lukáš Dostál

Devět dorostenců a juniorů na mezinárodní soutěže

Pondělí 23. ledna 2017 - 19:57:21

Jablonec nad Nisou hostil ve dnech 14. – 15. 1. II. kolo českého poháru dorostu, juniorů a dospělých. Závody byly současně vyvrcholením nominačních bojů o účast na juniorském mistrovství Evropy v NMNM, na evropský zimní olympijský festival mládeže, a také na závody olympijských nedějí. Pro mezinárodní zkušenosti si pojede hned devět našich závodníků. Charakteristickým se pro II. kolo ČP stalo vydatné sněžení.

Jak se našim závodníkům v areálu „Mšeno – Břízky“ dařilo?

V sobotu byly na programu sprinty. V nejmladších dorosteneckých kategoriích vybojovali čtvrtá místa Veronika Hermanová a Tadeáš Remeš, krásné páté příčky přidali Michaela Šilarová a Robert Valíček. V kategorii starších dorostenců vyhrál Mikuláš Karlík. Již tradičně se nám dařilo v juniorských kategoriích, kde Simona Maříková vyhrála před Natálií Jurčovou a na druhém místě mezi juniory dojel Jakub Prochá ;zka před třetím Jakubem Štvrteckým.

Nedělní pořad patřil stíhacím závodům. Robert Valíček dojel již „tradičně“ na pátém místě, šestá skončila Karolína Mikulová. Mikuláš Karlík obhájil prvenství ze sprintu mezi staršími dorostenci, na jeho vítězství pak navázali i junioři.  Vyhrál jak Jakub Štvrtecký, tak i Simona Maříková. Natálie Jurčová obsadila druhé místo a Jakub Procházka třetí.

 

Letohraďáci nominovaní na mezinárodní závody  

MEJ,  Novém Městě na Moravě, 1. – 5. 2 2017:

Jakub Procházka, Milan Žemlička, Jakub Štvrtecký, Tomáš Mikyska, Simona Maříková, Natálie Jurčová a Tereza Vinklárková 

EYOWF, Erzurum, Turecko, 11.- 18. 2. 2017:

Mikuláš Karlík

Závodů OH nadějí v Polském Koscielsku ve dnech 20. – 22. 1. 2017 se zúčastnili Tomáš Mikyska a Karolína Mikulová

Celý článek »

Tomáš Hermann

V. kolo ČMP Králíky

Čtvrtek 19. ledna 2017 - 18:41:07

V neděli 15. ledna s zúčastnila naše přípravka a nejmladší žactvo V. kole Českomoravského poháru v Králíkách. Na těchto závodech se našim nejmladším sportovcům výsledkově dařilo. V kategorii předžákyň obsadila naše děvčata kompletní stupně vítězů, za vítěznou Denisou Jankovičovou se na druhém místě umístila Vendula Ferancová a jako tzřetí doběhla do cíle Klára Kubová. V kategorii žákyň nejmladších zvítězila Nina Kubíčková, na třetím místě skončila Rozálie Hegerová. V kategorii žáků nejmladších zvítězil Michael Málek před Hanušem Adamem. V kazegorii mladších žákyň obsadila druhé místo Lucie Kubová a stejného umístění dosáhl Filip Mikyska v kategorii žáků mladších.

kompletní výsledky najdete na http://www.ksl-vysocina.cz/uploaded/result/1484662875-Vysledovka_CMP_Kraliky_2017_VT.pdf

Celý článek »

Martin Holec

www.biatlonletohrad.cz - 2017