Aktuality

< ... 123456789 ... >61

Soustředění v Orlickém Záhoří

Sobota 15. prosince 2018 - 21:03:20

Jedenáctidenní soustředění v Orlickém Záhoří absolvovali naši dorostenci a junioři pod vedením trenérů Lukáše Dostála, Jakuba Procházky a Simony Maříkové. Sestava nebyla zcela kompletní, protože kvůli onemocnění se k týmu připojil až o několik dnů později Luděk Abrahám, naopak dříve domů zamířili sportovci mimo SCM, se kterými nám pomáhal Petr Halbrštát. Juniorští reprezentanti Jakub Štvrtecký, Mikuláš Karlík, Petr Kánský a Tomáš Mikyska se pak s kompletním reprezentačním týmem připravovali ve slovinské Pokljuce. 

  Dorostenci a junioři, s výjimkou reprezentantů, budou nyní trénovat v domácích podmínkách. Koncem října se pak v Jilemnici uskutečnil závěrečný díl Sport&Freizeit Cupu, kterého se zúčastnila všechna SCM. 

Celý článek »

Martin Holec

Přespolní běh lyžařů už v neděli 14. 10. 2018! Těšíme se na Vás!

Úterý 9. října 2018 - 10:18:13

Už jen několik dnů zbývá do naší tradiční akce – Přespolního běhu lyžařů - který v areálu Šedivský lom hostíme v neděli 14. 10. 2018. Loni přijelo do Letohradu neuvěřitelných 399 závodníků, čímž jsme o 90 startujících překonali účastnický rekord z roku 2016. Jaká bude účast v letošním roce?

Prezentaci zahájíme v neděli už od 8:00 hodin. Kategorie žactva bude možné přihlašovat do 9:30 hodin. Ostatní kategorie až do 10:20 hodin. Ročníky 2009 mladší startovné neplatí, ostatní žactvo platí 30,-, dorost 50,- a dospělí včetně juniorských kategorií 100 Kč. Opět uspořádáme i vložený závod pro nejmenší děti, a to se startem kolem poledne. Letos se jedná o ročníky 2012 a mladší.  


Kompletní propozice 


Foto: Igor Lána

Celý článek »

Tomáš Hermann

Do Letohradu jsme přivezli deset medailí z českých šampionátů v letním biatlonu

Úterý 2. října 2018 - 20:53:31

Letní přípravu jsme zakončili stylově, a to na českých šampionátech v letním biatlonu. Žákům vyvrcholilo léto ve Starém Městě pod Landštejnem (21.-23. 9.), dorost a dospělí bojovali o mistrovské tituly v Novém Městě na Moravě (28. – 30. 9.). Domů do Letohradu přivezli naši sportovci celkem deset cenných kovů. A to je dobrý počin s přihlédnutím k tomu, že léto je pro nás tréninkovým obdobím, nikoliv vrcholem sezóny. Kdo se o medaile zasloužil?

Filip Mikyska (žáci B) se z České Kanady vrátil s bronzem ze závodu s hromadným startem. Ve Vysočina Areně se nejvíce dařilo Matěji Hermannovi v juniorské kategorii, jenž vybojoval medaili v každém ze tří závodů. Druhý skončil ve sprintu i ve štafetě dvojic společně s Mikulášem Karlíkem, na bronz pak dosáhl v závodě s hromadným startem. Dvojnásobným medailistou se stal Luděk Abrahám (dorostenci B), který získal bronz ve sprintu i ve štafetě společně s Janem Lušovským. Ziskem stříbra překvapil a potěšil Jaroslav Veselý (dorostenci A) v závodě s hromadným startem. Ve stejné disciplíně doběhla druhá také Tereza Grossmanová v kategorii dorostenek B. Další bronzové medaile přidali do sbírky Jan Semirád (dorostenci A) ve sprintu i štafeta juniorů Petr Kánský a Jiří Ondřejka.

K těmto nejviditelnějším výsledkům je třeba připočítat další kvalitní umístění v elitní desítce. Podrobné výsledky z obou mistrovských kláních naleznete na webu Českého svazu biatlonu – biatlon.cz

„Pochopitelně jsem trochu zklamaný, ale… jednak mimořádné ročníky 2002 a 2003 už jsou mezi dorostenci, a také je třeba si uvědomit, že na šampionát jsme se speciálně nepřipravovali,“ řekl trenér žactva Jiří Faltus k zisku jediné medaile ve Starém Městě pod Landštejnem. „Každopádně se ukázalo, že zejména v manipulaci se zbraní i v celém projevu na střelnici máme rezervy. Bude to jeden z bodů, na které se během podzimu zaměříme.“

Lepší střelecké výsledky očekával i vedoucí trenér dorostu a juniorůl Lukáš Dostál: „Kros se běhá ve vyšších intenzitách, než je tomu například na kolečkových lyžích, které jsou naším hlavním tréninkovým prostředkem. Na druhou stranu na tento fakt byli sportovci upozorňováni a na střelnici měli doběhnout v intenzitách, na něž jsou zvyklí.“ Navíc na střelnici v Novém Městě na Moravě panovaly obtížné podmínky, zejména nevyzpytatelný vítr, který měnil směr i intenzitu. „Jsem přesvědčený, že to byl dobrý trénink na zimu. Mnozí si uvědomili, že sledovat povětrnostní podmínky a seřídit mířidla se vyplatí.“ Celkem devět cenných kovů Lukáše Dostála potěšilo. „S devíti medailemi i s výkony mnohých závodníků jsem opravdu spokojený.“

Co čeká naše biatlonisty dále? Osmička vybraných žáků se pod vedením Jiřího Faltuse zúčastní celostátního kempu talentované mládeže v NMNM. Dorostenci a junioři absolvují ve společnosti trenérů Lukáše Dostála, Simony Maříkové a Jakuba Procházky desetidenní soustředění v Orlickém Záhoří se střeleckými tréninky ve známém polském biatlonovém areálu Duszniky Zdrój. Členové juniorského výběru či závodníci ve sledování – Jakub Štvrtecký, Mikuláš Karlík, Tomáš Mikyska a Petr Kánský - zamíří pod dohledem Michaela Málka za přípravou do slovinské Pokljuky.  

Většina letohradských závodníků včetně přípravky se pak sejde v neděli 14. října v areálu Šedivského lomu při tradičním přespolním běhu lyžařů.

Foto: Tomáš Hermann, Jakub Procházka, František Schorný

Celý článek »

Tomáš Hermann

Ani déšť, ani slunce štěstí letohradským biatlonistům na domácích tratích nepřinesly

Úterý 4. září 2018 - 08:57:24

Propršená sobota a neděle za odměnu, tak by šlo stručně charakterizovat MČR v biatlonu na kolečkových lyžích, které jsem ve dnech 21. 8. – 1. 9. 2018 hostili v našem areálu Šedivský lom. A stejně jako nám zcela nevyšlo počasí, nebyly úplně k jásaní ani výsledky mladých nadějí z našeho klubu. Až na výjimky samozřejmě! Ve skvělé formě se ukázala zejména junior Tomáš Mikyska, který vyhrál jak sprint a stíhačku, tak navíc přidal parádní šesté místo mezi muži v supersprintu. Tam si dokonce v závěrečném okruhu vychutnal i bronzového medailistu z MS v Oslu 2016 ve sprintu Sergeje Seměnova z Ukrajiny!

Stříbro a bronz vybojoval Jakub Štvrtecký, jenž ale jistě není spokojený se svojí střeleckou nestabilitou. V dorosteneckých kategoriích jsme dosáhli na bronz zásluhou Jana Semiráda ve sprintu dorostenců A.

 

A poté už můžeme počítat jen umístění v Top Ten. Začněme od těch nejmladších. Sváťa Mikysková (dorostenky A) skončila 10. ve stíhačce. Jan Semirád (dorostenci A) po bronzu ve sprintu přidal ve stíhačce 5. místo. Matěj Theo Költö doběhl ve stejné kategorii osmý ve sprintu a Jakub Hermann devátý ve stíhačce. Mezi dorostenkami B skončila Nikita Kubíčková šestá a sedmá. V kategorii dorostenců B obsadili ve stíhačce 8. pozici Martin Palla a 10. příčku Luděk Abrahám. Za juniorskými medailisty se pak prosadil i Mikuláš Karlík 5. ve sprintu a 4. ve stíhačce, stejně jako Petr Kánský 10. ve sprintu a 6. ve stíhacím závodě.    

 

V rámci MČR jsme obsadili celkem pět z osmi kategorií (bez žen, juniorek a mužů), na start se postavilo dohromady 24 našich dorostenců a juniorů. Přičemž výsledkem bylo v souhrnu pět medailí a dalších 12 umístění v elitní desítce. Na startu chyběla juniorka Tereza Vinklárková (po operaci mandlí) a junior Matěj Hermann (zánět průdušek). „Naše výkony nebyly dobré, nebýt juniorů, získali bychom jedinou medaili. Jsem zklamaný, čekal jsem více,“ povzdychl si trenér Lukáš „Čiko“ Dostál.  

Na rozdíl od výsledků však bylo vyznění šampionátu, který se i přes rozmary počasí vydařil. V Letohradě se prezentovali závodníci ze sedmi zemí – Česka, Slovenska, Polska, Ukrajiny, Lotyšska, Srbska i pro nás exotického Japonska! Tým kolem Libora Vlčka a Martina Holce odvedl skvělou práci.  

A co ještě? Pokud si chcete v suchu a klidu MČR v biatlonu vychutnat, zapněte si v pátek 7. 9. v 18:00 hodin ČT Sport!     


Celý článek »

Tomáš Hermann

Blíží se MČR v biatlonu na kolečkových lyžích. Na startu české hvězdy i silná zahraniční konkurence

Středa 29. srpna 2018 - 12:09:56

Třináct medailí získali čeští reprezentanti na mistrovství světa v biatlonu na kolečkových lyžích, což je skvělá pozvánka na nadcházející český šampionát, který hostíme 1. a 2. září v Šedivském lomu. A víte, co je na této zprávě zajímavé? Hned na sedmi z nich se podíleli odchovanci nebo současní závodníci našeho letohradského klubu Ondřej Moravec, Michal Krčmář a Jakub Štvrtecký! Startovní pole bude tentokrát plné nejen českých hvězd, ale přijde i silná mezinárodní konkurence se sportovci ze Slovenska, Ukrajiny, Japonska, Polska, Srbska či Lotyšska! A mezi účastníky možná bude i uzdravující se Michal Šlesingr!

 

Na tratích, na nichž vyrůstal, se představí i mistr světa ve sprintu a dvojnásobný stříbrný medailista z NMNM Michal Krčmář. „V tom, že budu vlastně závodit doma, spočívá přidaná hodnota českého šampionátu, který tak pro mě má vlastně i společenskou část, protože potkám spoustu kamarádů. Co se závodů týká, nečeká nás nic jednoduchého. Jak ukázalo mistrovství světa, český mužský biatlon není jen o Ondrovi nebo o mně. Nahoru jdou i ostatní kluci, jako Adam, Hóša, Křupas, Žemla... a vlastně i holky a juniorské týmy. A snad se na startu dočkáme i Bouška,“ přeje si stříbrný olympijský medailista 2018. „Těším se na zaplněný Šedivský lom, kam, jak věřím, jsme svými výkony z Nového Města naše fanoušky pozvali.“   

 

Během dvou závodních dnů se uskuteční hned tři soutěžní disciplíny, a to sprint, supersprint a stíhací závod. Závodit se bude celkem v osmi věkových kategoriích - dorostenci a dorostenky A (ročníky 2003-2004), dorostenci a dorostenky B (ročníky 2002–2001), junioři a juniorky (ročníky 1998–2000), muži a ženy (1997 a starší).

 

 

PROGRAM MČR V BIATLONU NA KL

Pátek 31. 8. 2018

Oficiální trénink

15:00 - 16:50 trénink na tratích a střelnici dorost

17:00 – 19:00 trénink na tratích a střelnici junioři a dospělí

15:00 - 19:00 prezentace

19:15 porada trenérů


Sobota 1. 9. 2018

Sprint, Supersprint

8:40 – 9:20 nástřel sprintu dorost

9:30 start sprintu dorost

11:15 – 11:50

nástřel junioři, dospělí

12:00 start sprintu junioři a dospělí


19:00 vyhlášení výsledků sprintu

19:35 – 20:05 nástřel k supersprintu

20:15 start supersprintu

vyhlášení výsledků supersprintu cca 15 min. po ukončení závodu


Neděle 2. 9. 2018

Stíhací závod


Celý článek »

Tomáš Hermann

< ... 123456789 ... >61

www.biatlonletohrad.cz - 2019