Aktuality

< ... 123456789 ... >60

Uzavření tratí

Pondělí 14. ledna 2019 - 10:41:58


Areál biatlonu bude dne 14. ledna z důvodu silného větru a hrozícího pádu stromů na tratě uzavřen. V zájmu vlastní bezpečnosti všem doporučujeme toto nařízení respektovat.

Celý článek »

Simona Maříková

Českomoravský pohár v Letohradě

Středa 9. ledna 2019 - 17:31:11

V neděli 6. ledna jsme uspořádali závody v běžeckém lyžování v rámci seriálu Českomoravského poháru. Na startu v Šedivském lomu se sešli malí i mladí závodníci ze sedmi klubů. Vedle našich dětí hájících barvy TJ Spartak Letohrad přijeli i lyžaři z klubů: Fenix Ski Team Jeseník, SK SKOL Brno, KB Blansko, SK Nové Město na Moravě, KKL Hlinsko, SOKOL Klášterec nad Orlicí nebo ACS Rozsochy. Mezi 160 startujícími se představilo i 74 (!) našich dětí. Ti získali nejen krásné zážitky, pro některé to byla závodní premiéra, ale vybojovali i 14 umístění na stupních vítězů.  

Největší odměnou a motivací pro všechny medailisty pak bylo předání cen z rukou trojnásobného medailisty z mistrovství světa Michala Šlesingra. A jako bonus: společné foto! 

Dětem blahopřejeme a děkujeme všem, kteří nám s organizací závodů pomohli!

Výsledky Českomoravského poháru v Letohradě

Foto Igor Lána


Celý článek »

Tomáš Hermann

Časový harmonogram využití lyžařských tratí

Pondělí 7. ledna 2019 - 16:27:12

9 - 1010 - 1111 - 1212 - 1313 - 1414 - 1515 - 1616 - 1717 - 1818 - 19
PoVeřejnost
ÚtDorostPřípravka a nejml. žactvo
StDorost + ml. a st. žactvo
ČtVeřejnostDorostPřípravka a nejml. žactvo
Dorost + ml. a st. žactvo
SoDorost + ml. a st. žactvoPřípravka a nejml. žactvo
NeDorost + ml. a st. žactvoVeřejnostZMĚNY časů tréninků Klubu biatlonu Letohrad VYHRAZENY
(vzhledem k počasí, závodům, výcvikovým táborům … )

Ve volném čase probíhá příprava běžeckých tratí pro tréninky Klubu a v tu dobu je vstup na tratě zakázán !!! 
V případě nepříznivých podmínek (znatelné oteplení a úbytek sněhu) může dojít k omezení, eventuálně zrušení lyžování pro veřejnost.


Pro aktuální informace sledujte naše internetové stránky www.biatlonletohrad.cz.
Více informací: Jiří Faltus 776 775 608, Lukáš Dostál 733 158 207


Vstupné dobrovolné :-)

Máte-li chuť podpořit snahu Klubu biatlonu Letohrad ve vytváření lyžařských podmínek, můžete přispět dobrovolným vstupným
• v pracovní dny 9.00 - 15.00 v kanceláři klubu (vedle hlavní chaty - kancelář nad buňkami)
• v jinou dobu do schránky umístěné na střelniciZa příspěvek Vám DĚKUJEME.

Celý článek »

Simona Maříková

Sezónu jsme zahájili v běžecké stopě

Pondělí 7. ledna 2019 - 09:20:29

Jestliže naši dorostenci a junioři už mají biatlonovou sezónu v plném proudu, tak žactvo se zatím do zimy rozjíždí v běžeckých závodech. Máme za sebou Štěpánské závody v NMNM i Orlický pohár v Deštném v OH. Ve Vysočina Areně obsadili naši sportovci kategorie od mini žáků až po veterány! Na startu bylo celkem 77 našich závodníků, osm z nich vystoupilo na stupně vítězů. V Deštném startovalo 51 žáků a dorostenců, kteří si připsali také osm pódiových umístění. Ovšem cennější než úspěchy, jsou zkušenosti, které děti na závodech získávají a radost, se kterou závodí. Třetí klání se pak odehrálo u nás v Šedivském lomu (6. 1. ), ale o tom samostatně.

Podívejte se na výsledky:

Štěpánské závody v NMNM

Orlický pohár v Deštém v OH


Celý článek »

Tomáš Hermann

Celkem 17 cenných kovů jsme přivezli z NMNM!

Čtvrtek 3. ledna 2019 - 13:49:05

Velmi dobrý start do sezóny mají za sebou naši dorostenci a junioři při prvním kole Českého poháru dorostu a dospělých v Novém Městě na Moravě. Za větru, mrholení a sněžení vybojovali na nových tratích Vysočina Areny 17 pódiových umístění, když započítáme i dvě třetí místa trenéra Jakuba Procházky mezi muži, který současně usiloval o start na Světové Univerziádě.

Nejúspěšnějšími závodníky z našeho klubu se v NMNM stali junior Mikuláš Karlík a dorostenec Luděk Abrahám (M17), kteří zvítězili ve sprintu i v závodě s hromadným startem. První a druhé místo vybojovala Tereza Grossmannová (W17), a na stejných příčkách jen v opačném gardu skončil i Tomáš Mikyska (M19). Na vítězství v závodě s hromadným startem juniorek dosáhla Tereza Vinklárková. Dvakrát druhý skončil Jan Semirád (M16). Z bronzových úspěchů se pak ve sprintu radovali junior Jiří Ondřejka, dále Dalibor Šuba (M17) a Michal Harcula (M16). V závodě s hromadným startem pak bral třetí místo také Ondřej Bryscejn (M16).

Navíc naši sportovci přidali mnoho dalších umístění v elitní desítce. Zmínku si určitě zaslouží čtvrté příčky Martina Pally a Petra Kánského (oba M19), Matěje Thea Költö a Martina Dvořáka (oba M16). Zajímavým počinem je i umístění šesti našich závodníků v TopTen kategorie M16 v obou disciplínách.  

 

Český pohár dorostu a dospělých pokračuje II. kolem 12. – 13. ledna 2019 v Jablonci nad Nisou.

A právě tam se aktuálně naši dorostenci a junioři připravují pod vedením Lukáše Dostála, Simony Maříkové a Jakuba Procházky.

 

Výsledky I. kola Českého poháru dorostu a dospělých v NMNM

Průběžné výsledky Českého poháru dorostu a dospělých      

 

Foto: Tomáš Hermann

Celý článek »

Tomáš Hermann

< ... 123456789 ... >60

www.biatlonletohrad.cz - 2019