Aktuality

Dvě zlata, stříbro a další krásné výsledky žáků na „domácím“ MČR

Neděle 17. září 2017 - 22:06:35

Ve dnech 15. – 17. 9. jsme v našem areálu hostili Mistrovství České republiky v letním biatlonu žactva. A nutno říci, že snad po všech stránkách dopadl šampionát úspěšně. Za to patří velké poděkování všem pořadatelům, rozhodčím, rodičům, partnerům, a také sportovcům za krásné výkony a zážitky! Jednoduše řečeno každému, kdo nám pomohl nebo udělal radost. DÍKY!  

Protože prioritou našeho klubu je zima, tak jsme se v přípravném období letnímu biatlonu příliš nevěnovali. Jednou z výjimek byly například regionální závody počátkem prázdnin u nás v Šedivském lomu. Naši sportovci tak neměli příliš možností nasbírat kvalifikační body pro šampionát. I proto jsme nakonec obsadili pouze tři kategorie ze šesti – žákyně B, žákyně C, žáky C, přičemž k účasti nám hodně pomohly výkonnostní tříd vyjeté právě v zimních měsících.

„Těší mě, že mohu naše sportovce pochválit. Mají za sebou opravdu vydařené závody, a to navíc ještě ne vždy stálo štěstí na jejich straně,“ začíná hodnocení vedoucí trenér žactva Jiří Faltus a připomíná: „Je potřeba si uvědomit, že my jsme stále v hrubé fázi přípravy, kdežto letním biatlonistům vrcholí sezóna. Bylo například znát, že manipulaci se zbraní ještě potřebujeme zlepšit. Dobrým znamením však je, že naši žáci byli konkurenceschopní v běhu.“  

Letohradští žáci dosáhli, štafety nepočítaje, na celkem 18 umístění do 20. pořadí, což vždy znamená příčky v první třetině výsledkové listiny! „A to už je velká kvalita,“ dodává vedoucí trenér žactva. Největší pochvalu si samozřejmě zaslouží Matěj Költö, který v kategorii žáků C vyhrál sprint a významně se podílel na zlatu štafety, která běžela ve složení Jakub Hermann, Jan Semirád a finišoval právě Matěj Költö. „A to měl Matěj ještě velkou smůlu, když se mu v nedělním závodě s hromadným startem zasekával zásobník. Na první položce tak strávil vlastně dvojnásobek času, než obvykle.“

Druhou individuální medaili přidal do letohradské sbírky Jan Semirád. V závodě s hromadným startem vylepšil páté místo ze sprintu až ke stříbrné radosti! Závod s hromadným startem se letohradským klukům a holkám vůbec vydařil! Mezi žákyněmi B obsadila Agáta Moskvová pátou příčku a Jakub Hermann vybojoval šesté místo mezi žáky C. Na dostřel TopTen pak skončili 11. Sváťa Mikysková (žákyně C), 12. Martin Dvořák (žáci C), 14. Sára Halberštátová (žákyně B) a Jan Gregor (žáci C)!   

Krásné vystoupení letohradských barev na „domácím“ šampionátu ilustrují výsledky štafet. Vedle zlaté trojice žáků C jsme zaznamenali další kvalitní výkony. Ve stejné kategorii překvapila sedmou příčkou naše štafeta číslo 4 – Adam Schless, Martin Dvořák a Jakub Vondráček  - která doběhla mezi jeden a dvaceti štafetami sedmá. Elitní desítku pak uzavřela naše „dvojka“ – Michal Harcula, Jan Gregor a Jaroslav Veselý! Uspěly i celkově páté žákyně B Nikola Marková, Sára Halberštátová a Agáta Moskvová. Pouze jednu příčku od bronzu pak zůstala děvčata Klára Grossmanová, Lucie Kánská a Svatava Mikysková mezi žákyněmi C. „Mám-li naše vystoupení krátce shrnout, tak jsem s výsledky žáků spokojený a věřím, že pro všechny to je povzbuzení do další fáze přípravy na blížící se zimu,“ uzavírá hodnocení Jiří „Čůřa“ Faltus.   

Foto:Igor Lána      

Fotogalerie tohoto příspěvku

Prohlédnou všechny obrázky ( 9 )

Tomáš Hermann

www.biatlonletohrad.cz - 2019