Aktuality

Hostíme MČR v letním biatlonu žactva

Čtvrtek 14. září 2017 - 10:03:38

Několik novinek jsme připravili pro nadcházející Mistrovství České republiky v letním biatlonu žactva 15. – 17. 9. Šampionát odstartují už páteční tréninky na tratích a střelnici. O víkendu pak jsou na programu tři závodysprint, štafetový závod trojic a závod s hromadným startem. MČR je vypsáno pro žákovské kategorie A, B, a C.

„Zásadní novinkou je změna směru jednotlivých tratí, a tedy i pohybu na střelnici,“ zdůrazňuje Jirka „Čůřa“ Faltus, vedoucí trenér žactva. „V místě původního trestného kola vzniká zázemí pro Hry Zimní olympiády dětí a mládeže 2018, které u nás budeme hostit na přelomu ledna a února příštího roku.“ Znamená to, že trestné kolo pro MČR žactva bude umístěno vpravo od střelnice.

Oficiální pořad bude v sobotu i v neděli zahájen už v 8:30 hodin nástřely, první závodníci vyběhnou na trať vždy v 9:30. Program sobotních štafet začíná nástřelem ve 14:30 hodin. Štafety odstartují v 15:30. V šesti kategoriích je zatím přihlášeno 315 startujících. „Z našeho klubu se šampionátu zúčastní na 20 dětí,“ doplňuje Jirka Faltus.  

„Věřím, že šampionát proběhne bez problémů, jako většina závodů v Letohradě. Máme připravené občerstvení, dva velkokapacitní stany. Účastníky pouze prosíme, aby dodržovali dopravní značení, protože v bezprostřední blízkosti areálu probíhají stavební práce na stavbě kruhového objezdu,“ upozorňuje Jirka Faltus.    

Fotogalerie tohoto příspěvku

Tomáš Hermann

www.biatlonletohrad.cz - 2019