Aktuality

Postavili jsme se nepřízni počasí a vybojovali II. kolo ČP žactva!

Úterý 23. ledna 2018 - 11:46:03

Tak to máme za sebou! Zdárně jsme uspořádali II. kolo Českého poháru žactva. Ve dvou sprintech se v Šedivském lomu zapotilo vždy 32 našich dětí, a to znamená, že téměř každý šestý startující žák/žákyně byl z Letohradu! Pro 14 našich dětí pak druhé kolo ČP představovalo poslední test formy před blížící se Olympiádou dětí a mládeže 2018, kde budeme mít zastoupení jak v biatlonu, tak v běhu na lyžích.

Vraťme se však ještě do stopy Českého poháru. „Myslím, že na mnoha dětech byla trochu patrná nervozita z domácích závodů. Projevilo se to zejména na střeleckých výkonech, které byly o poznání horší, než před dvěma týdny v Novém Městě na Moravě,“ upozornil vedoucí trenér žactva Jiří „Čůřa“ Faltus. „Čeho si však cením, je bojovnost, kterou prokázali všichni naši žáci i žákyně.“

Zejména v sobotu čekaly mladé adepty biatlonu náročné podmínky. „Trať nebyla jednoduchá, umydlila se, klouzala a mnoho dětí pak zápasilo s technikou. Z tohoto pohledu byla neděle příznivější a, myslím, že se to projevilo i výsledkově.“ Jestliže v sobotu zvítězila pouze Sváťa Mikysková (C2), pak v neděli vedle Sváti také, Honza Semirád (C2), Zuzka Kubíčková (B2) a Víťa Suchodol (C1). Dále jsme v průběhu II. kola ČP získali tři stříbra (Matěj Költö – C2, Radek Fišer – B2 a Jan Gregor – C1) a čtyři bronzy (Jan Semirád, Matěj Költö, Jan Gregor, Lucie Kubová – B1).

Výborné vystoupení našich žáků pak podtrhuje dalších 14 umístění v první desítce během soboty a 12 v neděli.  „Jak jsem už řekl v úvodu. Výsledky jsou za námi krásné, ale stejně tak mě těší bojovnost dětí i skutečnost, že jejich dovednosti se posouvají dále a dále.“    

Stejnou pochvalu jako děti, však zaslouží všichni, kteří se na pořadatelství podíleli. „Jsme rádi, že i přes nepříznivý průběh stávající zimy, jsme dokázali závody uspořádat, přestože počasí nás skutečně limitovalo. Příroda má prostě hlavní slovo, a to musíme respektovat. Rád proto touto cestou děkuji všem našim pořadatelům, rozhodčím a rodičům, kteří se na přípravě závodů po celý týden podíleli.“

Výsledky naleznete na biatlon.cz

Foto: Igor Lána

 

Celý článek »

Tomáš Hermann

Z II. kola ČP dorostu a juniorů v Jablonci jsme přivezli 7 medailí a dalších 12 umístění v Top Ten

Pondělí 15. ledna 2018 - 16:14:10

Zima to organizátorům II. kola Českého poháru v Jablonci nad Nisou neusnadnila. Proto bylo zrušeno původně plánované Mistrovství ČR, závody dospělých i veteránů a stíhací závod byl nahrazen druhým sprintem. Závodilo se na provizorních tratích. 

„Tratě byly skutečně náročné, a to jak profilem, tak nutností si zapamatovat návaznost jednotlivých kol a v neposlední řadě i ledovatým povrhem na mnoha kritických místech,“ přibližuje podmínky vedoucí trenér dorostu a juniorů Martin Holec. „U nás se obtížnost trati projevila tak, že v první sprintu zlomil Tomáš Mikyska po pádu pažbu a Tereza Grossmannová jela jinou trať a byla diskvalifikována.“ Pády se však nevyhnuly ani mnohým dalším. Tvořily do jisté míry jakýsi standard závodění 😊. „Je však třeba ocenit, že pořadatelé dokázali za daných podmínek udělat maximum,“ děkuje na dálku Martin Holec jabloneckým organizátorům.     

A jak jsme si vedli výsledkově. „Stejně jako v Novém Městě na Moravě i nyní byl pro nás úspěšnější druhý den než ten první,“ upřesňuje Martin Holec. V sobotním sprint proměnil ve vítězství pouze junior Jakub Štvrtecký, třetí místa obsadili: dorostenec B Petr Kánský a dorostenec A Luděk Abrahám. V neděli pak vyhráli Tereza Grossmannová (dorostenky A), Luděk Abrahám a opět Kuba Štvrtecký. Druhé místo pak vybojoval Petr Kánský.

A kdo doběhl v elitní desítce? Sobota: 5. Jiří Ondřejka (JUN) a Tomáš Mikyska (Dorci B), 7. Mikuláš Karlík (JUN), 8. Nikita Kubíčková (Dorky A) a Martin Palla (Dorci B), 9. Jan Lušovský (Dorci A). Neděle: 4. Veronika Gallová (Dorky B), 5. Robert Valíček (Dorci B) a Mikuláš Karlík, 6. Jiří Ondřejka, 7. Tomáš Mikyska, 9. Jan Lušovský.

„S výsledky jsme určitě spokojení, ale to neznamená, že bychom byli uspokojení. Víme, že mnozí mají na to, aby závodili o poznání lépe,“ podotýká Martin Holec.

Jaký je další program dorostenců a juniorů?

„Nyní budeme trénovat v domácích podmínkách. A tím myslím v Letohradě nebo pravděpodobně na Říčkách. Úzký výběr pak vezmeme na mistrovství republiky v hladkém lyžování. Začátkem února nás pak v Harrachově čeká III. kolo Českého poháru,“ doplňuje Martin Holec.     

 

Výsledky II. kola Českého poháru v Jablonci nad Nisou

Celý článek »

Tomáš Hermann

Junioři v Obertilliachu

Pátek 12. ledna 2018 - 21:06:55Jelikož naše hory moc sněhem neoplývají, vyrazil juniorský tým (ve složení Tomáš Mikyska, Mikuláš Karlík, Kuba Štvrtecký, Terka Vinklárková a jilemničtí Kuba Kocián, Vítězslav Hornig a Terka Voborníková) na začátku ledna s SCM trenéry Lukášem Dostálem a Tomášem Holubcem na soustředění do rakouského Obertilliachu, kde bylo sněhu na rozdávání. Roli šéfkuchaře zastal Lukášův tatínek, Miroslav Dostál. Týdenní přípravu si zde zpestřili i na místních sjezdovkách.

Nyní jsou junioři v Jablonci nad Nisou, kde se v sobotu a v neděli při II. kole ČP rozhodne o účasti na IBU Junior Cupu v Novém Městě na Moravě a uzavře se nominace na juniorské Mistrovství Evropy. V Jablonci jsou po oba dny na programu sprinty a kvůli špatným sněhovým podmínkám čeká všechny závodníky také velmi náročná trať.Jurčová Natálie


Celý článek »

Vlastimil Vávra

Z Českého pohár žactva v NMNM jsme přivezli osm medailí!

Pondělí 8. ledna 2018 - 09:59:14

Celkem osm medailí jsme si přivezli z I. kola Českého poháru žactva, které se ve dnech 5.-7. ledna uskutečnilo v Novém Městě na Moravě. Naší nejúspěšnější závodnicí se stala Sváťa Mikysková (kategorie C2), která vyhrála jak sobotní vytrvalostní závody, tak i nedělní sprinty! V nedělním sprintu zvítězil mezi žáky C2 také Matěj Költö.

O stříbrné medaile se zasloužili ve vytrvalostním závodě Zuzana Kubíčková (žákyně B2) a Vít Suchodol (žáci C1). Druhý ve sprintu za Matějem Költö doběhl Michal Harcula (C2). A kdo získal bronz? Ve vytrvalostních závodech skončili třetí Filip Mikyska (žáci B1) a Jan Semirád (žáci C2).

Vedle pódiových úspěchů jsme posbírali i řadu umístění v první desítce, konkrétně 17. Ve vytrvalostních závodech uspěli: 4. Nikola Marková (B2), 4. Matěj Költö (C2), 5. Tereza Lánová (B1), 5. Daniel Barvínek (B1) 7. Štěpán Suchodol (B1), 7. Michal Harcula (C2), 8. Lucie Kánská (C1), 9. Jan Gregor (C1).

Ve sprintech se mezi elitu dále prosadili: 4. Daniel Barvínek (B1), 5. Nikola Marková (B2), 5. Radek Fišer (B2), 6. Filip Mikyska (B1), 7. Lukáš Rybka (C1, 7. Jakub Hermann (C2), 8. Adam Schless (C1), 8. Štěpán Suchodol (B1), 9. Zuzana Kubíčková.    

Děkujeme za pomoc všem trenérů a rodičům, stejně tak jako ze jejich fandění. Moc nám to pomohlo! Potkáme se opět za necelé dva týdny při II. kole Českého poháru, které, jak věříme, se podaří uskutečnit u nás v Letohradě!

Kompletní výsledky naleznete na www.biatlon.cz

Foto: Igor Lána

Celý článek »

Tomáš Hermann

I.ČP dorostu a dospělých Nové Město na Moravě

Pátek 5. ledna 2018 - 13:43:54

       Domácí sezóna na republikové úrovni byla zahájena prvním kolem Českého poháru v biatlonu dorostu a dospělých, které se konalo 29. a 30.12. v Novém Městě na Moravě.

       V pátek 29. prosince se jel sprint. V sobotu 30.12. se potom závodníci postavili na start závodu s hromadným startem v kategiích dorostu, juniorů, juniorek mužů A a žen A, veteránské kategorie absolvovaly sprint se skupinovým startem.

       V  nabité konkurenci se neztratili ani zástupci našeho klubu. V pátečním závodě zvítězili Tomáš Mikyska v kategorii starších dorostenců, Mikuláš Karlík v kategorii juniorů a Tereza Vinklárková v kategorii juniorek. Bronzovou medaily si odvezli Tereza Grossmannová v kategorii mladších dorostenek, Luděk Abrahám v kategorii mladších dorostenců a Jakub Štvrtecký v kategorii juniorů

       Sobotní závod s hromadným startem zvítězili Tereza Grossmannová v kategorii mladších dorostenek, Vinklárková Tereza v kategorii juniorek a Jakub Štvrtecký v kategorii juniorů. Stříbrnou medailizískal Tomáš Mikyska v kategorii starších dorostenců. Třetí místo obsadili Jan Lušovský v kategorii mladších dorostenců, Petr Kánský v kategorii starších dorostenců a Mikuláš Karlík v kategorii juniorů. Všem medailistům blahopřejeme. Kompletní výsledky naleznete na www.biatlon.cz

Celý článek »

Martin Holec

www.biatlonletohrad.cz - 2019