Aktuality

Z III. kola Českého poháru přivezli naši dorostenci tři medaile

Úterý 14. února 2017 - 10:03:01

O víkendu 4. - 5. února se v Harrachově uskutečnilo III. kolo Českého poháru dorostu, juniorů a dospělých.

Na pěkně připravených tratích, ale za ne příliš pěkného počasí se naši sportovci mohli naposledy otestovat formu před EYOWF a MČR.

Parádní kousek se povedl Natálii Smrčkové v kategorii mladších dorostenek, která ve vytrvalostním závodě zvládla všechny položky bez chyby a s velkým náskokem téměř tří minut vyhrála. Na pátém místě v této kategorii doběhla Karolína Mikulová. Těsně pod stupni vítězů zůstali mladší dorostenci. Robert Valíček obsadil čtvrté místo, Martin Palla skončil pátý. Páté místo obsadila také Veronika Gallová mezi starš& iacute;mi dorostenkami.V kategorii staršího dorostu přidal další medailové umístění Mikuláš Karlík, trénující na EYOWF, jenž dosáhl na druhé místo.

Počasí si pak s námi zahrálo v neděli, kdy ranní déšť postupně přecházel v chumelení. Bezchybnou střelbou se prezentovala další mladší dorostenka Veronika Hermanová, jež skončila pátá. Mladší dorostenci přidali do sbírky další bramborovou medaili zásluhou Tadeáše Remeše. Mikuláš Karlík pak svoje sobotní umístění ještě vylepšil a vyhrál! V kategorii juniorů vybojoval Ondřej Herman druhé místo.

Celkem jsme v Harrachově vybojovali 15 umístění v první desítce.

Mistrovství České republiky se pro kategorie juniorů, dorostu a dospělých odehraje v Novém Městě na Moravě 3. – 5. března.   

Celý článek »

Tomáš Hermann

Milan Žemlička - juniorským mistrem Evropy

Pondělí 6. února 2017 - 13:24:53

Vynikajících výsledků dosáhli letohradští juniorští reprezentanti na otevřeném Mistrovství Evropy juniorů, které proběhlo 2.-5.2. 2017 v Novém Městě na Moravě. Na programu byly 3 individuální závody a to vytrvalostní, rychlostní a stíhací závod. 

Z našeho klubu byli nominováni do české výpravy junioři Milan Žemlička, Jakub Procházka, Simona Maříková a Natálie Jurčová, dále dorostenci Jakub Štvrtecký, Tomáš Mikyska a Tereza Vinklárková. 

Hned v prvním vytrvalostním závodě naši ukázali, že jsou na domácí šampionát dobře připraveni. Simča M. i Milan Ž. obsadili výborná 5.místa. Dobře si vedl i Kuba P., když po 3. střelbě atakoval pódium.  Bohužel 4. nevydařená střelba jej odsunula na 30.pozici.  Natka J. obsadila 42.m. a Jakub Š. 64.místo. Startovalo 99 juniorek a 112 juniorů.

V sobotním rychlostním závodě Simča M. i Milan Ž. potvrdili svoji výkonnost skvělým 6. resp. 5.místem. Do TOP TEN se dokázal probojovat z 22.m. po závěrečné položce Jakub P., který nakonec obsadil krásné 9.místo. Nejrychlejším běžeckým časem obsadil přes nevydařenou střelbu Jakub Š. pěknou 19 příčku. Výborně si počínal benjamínek týmu Tomáš Mikyska svým 36.místem, čímž si s přehledem zajistil postup do stíhačky.  Terka V. skončila na posledním postupujícím 60.m., Natka pak na 66.m. Startovalo 108 juniorek a 122 juniorů.

Sladkou tečkou celého mistrovství byl nedělní stíhací závod, kde Milan Ž. tzv."Žemla" získal titul Mistra Evropy před svým týmovým kolegou stříbrným Ondřejem Šantorou. Podium si zasloužili díky skvělým 6.místům Simča M. a Jakub P. Do TOP TEN se dokázal posunout Jakub Š., který protnul cílovou metu na výborném 8.místě.  Velmi slušný  výkon předvedla po nemoci Terka Vinklárková, která se posunula na pěkné 37.m., rovněž pak Tomáš M., který dokázal udržet bodovanou příčku a obsadil 40.m. U Tomáše nutno podotkonout, že závodil se soupeři až o 4 roky staršími. 

Milanovi k titulu ale i Simče a Kubovi k podiu velká gratulace !!! 


Chtěli bychom touto cestou poděkovat všem sportovcům i jejich trenérům za jejich úsilí  a nasazení.   

Nezbytné poděkování patří profesionálnímu servisnímu týmu "A" družstva mužů a žen pod vedením Tomáše Žídka  (dále Vojta Prášil, Petr Plecháč, Martin Kalous), který sportovcům po celou dobu závodů připravoval takřka bezkonkurenční lyže. 


Poděkování patří i všem fanouškům, kteří vytvořili skvělou kulisu ve Vysočina aréně. 


Přejeme všem sportovcům hodně štěstí a úspěchů na MSJ a MSD ve slovenském Osrblie. 

Celý článek »

Vlastimil Vávra

III. IBU jun.cup Pokljuka

Pondělí 30. ledna 2017 - 09:36:02

V rámci přípravy před nadcházejícím MEJ v Novém Městě na Moravě odcestoval výběr juniorů a juniorek na III.kolo IBU junior cupu do slovinské Pokljuky.

Z našich sportovců nás reprezentovali Milan Žemlička, Kuba Procházka, Simča Maříková a Natka Jurčová.

Na programu byly v pátek single a mix štafety, v sobotu pak rychlostní závod. Single štafetu jeli oba naši sportovci a to Natka Jurčová a Milan Žemlička. Od začátku si vedli skvěle, v půli závodu dokonce Žemla předával Natce na 1.místě. Na posledním úseku však při střelbě vleže Žemla doplatil na zamrzlý dioptr (dlouhá střelba a 1TK), což nás připravilo o možnost boje o medaili a oba naši sportovci skončili na smolném 4.místě.

V mix štafetách ve složení Simča Maříková, Anička Tkadlecová, Kuba Procházka a Ondra Šantora jsme skončili na 5.místě, kdy Aničce a především Kubovi nevyšla střelba (1+4TK).

V sobotním sprintu po bezchybné střelbě obsadil výborné 5.místo Milan Žemlička, Kuba Procházka po 3TK obsadil 27.místo. Ondra Šantora vybojoval výborné 2.místo!

V juniorkách přes 2 chyby vstoje Simča Maříková obsadila pěkné 12.m., Natka Jurčová po bezchybné střelbě skončila hned za Simčou na 13.místě.

Po závodech odcestovala výprava do Nového Města na Moravě, kde se budou připravovat k evropskému šampionátu.


Držme všem pěsti :).


Celý článek »

Vlastimil Vávra

II. kolo ČP v biatlonu žactva Letohrad

Pátek 27. ledna 2017 - 11:16:23

O víkendu 21. a 22. ledna se uskutečnilo v našem areálu II. kolo Českého poháru v biatlonu žactva. Díky panujícímu počasí se závodilo za opravdu zimních podmínek na skvěle připravených tratích. V sobotu proběhl vytrvalostní závod a v neděli sprint. Po oba dva dny se závodilo klasickou technikou. Do závodů se zapojilo přes 180 sportovců každý den. V nabité konkurenci se neztraili ani zástupci našeho klubu. V sobotním závodě zvítězila Nikita Kubíčková v kategorii žákyň C, druhé místo obsadil Jan Gregor v kategorii žáků B, třetí místo vybojovali Nikola Marková v kategorii žákyň B, Vít Suchodol v kategorii žáků B a Svatava Mikysková v kategorii žákyň C. Na pátém místě se umístil Luděk Abrahám, na sedmém pak Matěj Költö obav kategorii žáků C, na osmém mítě se umístila Tereza Grossmannová v kategorii žákyň C.

V nedělním závodě opět zvítězila Nikita Kubíčková v kategorii žákyň C, dělené druhé místo obsadila v téže kategorii Tereza Grossmannová, bronz si odnesl v kategorii žáků B Vít Suchodol, necelá vteřina dělila od bronzu Nikolu Markovou v kategorii žákyň B, která tak obsadila 4. místo. V kategorii žáků C obsadil Matěj Költö 5.místo, hned za ním skončil Luděk Abrahám, na devátém místě se umístil Jan Semirád a první desítku uzavíral Lukáš Hynek.

Celý článek »

Martin Holec

Olympijské naděje

Čtvrtek 26. ledna 2017 - 11:29:29

                              V polském Kóscielisku, na závodech olympijských nadějí, byl Letohradský biatlon zastoupen dvěma sportovci. Karolínou Mikulovou, která nás mile překvapila a po krásných výkonech, se umístila ve sprintu na 1. místě po střelbě 0,0 a to stejné zopakovala i ve stíhačce po střelbě 0,1,0. 

Další námi zastoupený sportovec byl Tomáš Mikyska, který předvedl také kvalitní výkony. Ve sprintu se umístil na 2. místě se střelbou 1,1 a stíhací závod vyhrál, kde o svém vítězství rozhodl až poslední rychlou položkou za 0. 

Tomáš si těmito výkony vyjel Mistrovství Evropy juniorů a Mistrovství světa dorostu.

 Oběma gratulujeme.


výsledky si můžete prohlédnou zde:  http://www.bgtimesport.pl/zawody/info/id/206Celý článek »

Lukáš Dostál

www.biatlonletohrad.cz - 2018