Aktuality

ODM2018 už je stopou v historii. Děkujeme všem, kteří se na ní podíleli!

Pátek 2. února 2018 - 11:37:48

Sečteno podtrženo. VIII. Zimní olympiáda dětí a mládeže, kterou jsme hostili v Pardubickém kraji je ode dneška minulostí, stopou v historii. U nás v Šedivském lomu zanechaly stopu soutěže v běžeckém lyžování, biatlonu a částečně také v orientačním běhu na lyžích.

V prvé řadě děkujeme všem, kteří byť jen na chvíli přiložili ruku k dílu ať už během samotné ODM2018, nebo během příprav. „To poděkování je opravdu VELKÉ!,“ zdůrazňuje šéf našeho klubu a předseda organizačního výboru soutěží v Šedivském lomu Libor Vlček.

Zkrátka bez vás bychom to nedali, protože příroda si usmyslela, že se s námi bude přetlačovat… Nakonec z toho tedy snad byla mezi přírodou a pořadateli důstojná plichta 😊. Bláta bylo více než sněhu, ale závody proběhly na jedničku a mnohokrát to u nás doma i cinklo 😊

Takže děcka, díky za vervu, bojovnost, výsledky a krásné zážitky. Snad si je z olympiády uchováte i vy!

„Příroda byla od počátku proti nám," souhlasí Libor Vlček. "Mrazivé dny této zimy by se daly spočítat na jedné ruce... A přestože jsme posílili kapacitu zasněžování, museli jsme ještě několika kamióny sníh navozit, abychom dokončili 1500 metrů dlouhý okruh,“ vrací se k boji o „bílou stopu“ šéf našeho klubu.

Počasí nám pořádajícím nepřálo ani v průběhu olympiády. „Hry bohužel propršely. Na druhou stranu tratě byly v perfektním stavu. A bláto, které bylo všude kolem, vzali všichni s nadhledem a tolerancí. Takže ve svém důsledku se závody všem sportovcům, trenérům, divákům a dalším hostům líbily a z toho máme radost.“     

Libor Vlček se váží přesné, rychlé a důsledné práce organizátorů. „Olympiáda ukázala, že náš pořadatelský tým má hodně zkušeností. Dokázali jsme vše zvládnout i s ohledem na přímé televizní přenosy.“ Díky ODM se zkvalitnilo i vybavení klubového zázemí. „Podařilo se nám rozšířit areál o deset repasovaných buňek, které tak vytvořily kvalitní podmínky všem výpravám. A na rozdíl od olympiád velkých, my nebudeme mít problém s tím, jak s investicí dále nakládat. Buňky využijeme pro další závody, které budeme pořádat nebo jako sklady materiálu.“  

 

A jak pro nás dopadla ODM 2018, když jsem výsledky sečetli a podtrhli?  

 

Podle počtu resp. hodnoty medailí (zlato-stříbro-bronz) obsadil Pardubický kraj šesté místo:

1. Liberecký – 14-15-10; 2. Středočeský 12-8-4, 3. Vysočina 11-7-12, 4. Královéhradecký 10-12-4, 5. Praha 8-5-9, 6. Pardubický 7-7-8!

 

Kdo získal za Pardubický kraj medaile?   

ZLATO

4x biatlon (Nikola Marková, Kamila Orálková, Sváťa Mikysková, štafeta žákyň – Nikola, Kamila, Sváťa); 2x alpské lyžování (David Kubeš); 1x šachy (Karel Brožka)

STŘÍBRO

3x biatlon (2x Jan Semirád, Sváťa Mikysková); 2x rychlobruselní (Filip Hiemer); 2x běž na lyžích (Štěpán Suchodol, smíšená štafeta – Vít Suchodol, Jan Gregor, Roman Janeček, Tereza Lánová, Lucie Kásnká, Petra Kučerová)

BRONZ

3x biatlon (Matěj Teo Költö, Kamila Orálková, štafeta žáků – Filip Mikyska, Matěj Teo Költö, Jan Semirád); 3x běh na lyžích (2x Tereza Lánová, Lucie Kánská), 1x orientační běh na lyžích (Agáta Moskvová), 1x šachy (soutěž družstev)

 

Z počtu 22 medailí, které vybojovali mladí sportovci Pardubického kraje, jich u 16 z nich zanechaly stopu děti z našeho klubu!       

Fotogalerie tohoto příspěvku

Prohlédnou všechny obrázky ( 10 )

Tomáš Hermann

www.biatlonletohrad.cz - 2019