Aktuality

Naši nejmenší závodili ve Vysočina Areně

Středa 21. února 2018 - 14:10:26

Také naše nejmenší děti už oblékly startovní čísla! Přípravka a nejmladší žactvo se zúčastnily závodů Stopa pro život v Novém Městě na Moravě. A naše zářivě zelené kulichy byly ve Vysočina Areně vidět. A to nejen díky pěkným výsledkům, ale i proto, že naše děti zkrátka hezky lyžují! Takže, děti a rodiče, ať vás to všechny dále baví! 

Děkujeme Knápkovým za parádní servis :-).          

 


Stopa pro život, Nové Město na Moravě

Chlapci 8 let a mladší  

Kölltö Tobiaš - 1. místo 
Veselý Jakub - 2. místo
 
Veselý Jan - 3. místo
 

Dívky 8 let a mladší 

Málková Lucie  - 1. místo 
Knápková Anežka - 2. místo
 

Chlapci 9- 10 let:

Adam Hanuš - 2 místo 

Dívky 9-10 let:    

Ella Struncová - 3. místo 

Dívky 10-12 let:

Kubíčková Nina - 3. místo 

Celý článek »

Tomáš Hermann

Jak jsme si vedli při Závodech olympijských naději i SCM Open?

Pondělí 19. února 2018 - 13:40:05

Na 100 startujících každý den měly Závody olympijských nadějí a SCM Open, které jsme o víkendu 17. – 18. února uspořádali v našem areálu Šedivského lomu. Co bylo na programu? V sobotu se závodilo ve sprintech, neděla byla vyhrazena stíhacím závodům. Závody olympijských nadějí jsou určeny dorosteneckým závodníkům ze zemí Visegrádské čtyřky, startovali tedy soupeři ze Slovenska, Polska, jen Maďaři se omluvili. SCM open představují soutěže talentovaných českých dorostenců a juniorů.

V šestnáctičlenné dorostenecké reprezentaci pro Závody olympijských naději měl náš klub trojnásobné zastoupení. V kategorii dorostenek mladších oblékla poprvé reprezentační kombinézu Tereza Grossmannová, mezi dorostenci B byli nominování Petr Kánský a Robert Valíček. Zastoupení jsme tak neměli u dorostenců A, kde talentovaný Luděk Abrahám doléčuje zlomenou nohu, ani mezi dorostenkami B.

Tereza Grossmannová obsadila ve sprintu Závodů olympijských nadějí sedmou příčku a ve stíhacím závodě doběhla čtvrtá. Robert Valíček vybojoval dvě druhá místa a Petr Kánský si připsal na konto čtvrté a třetí pořadí.

V rámci závodů SCM Open jsme vybojovali dvě vítězství, a to zásluhou juniorky Terezy Vinklárkové a staršího dorostence (B) Tomáše Mikysky ve sprintech. Druhá místa obsadili: 2x juniorka Natálie Jurčová, junior Mikuláš Karlík ve sprintu, mladší dorostence (A) Dalibor Šuba ve sprintu. Na třetích místech skončili: 2x junior Jakub Štvrtecký a juniorka Tereza Vinklárková ve stíhacím závodě.

Jak si vedli ostatní? Mezi dorostenkami mladšími obsadila Tereza Grossmannová sedmé a páté místo, Nikita Kubíčková skončila 11. a 9., Dalibor Šuba (dorostenci A) skončil ve stíhacím závodě sedmý a Jan Lušovský pak vybojoval dvě šestá místa. Mezi dorostenkami staršími (B) obsadila Michaela Šilarová 9. a 14. příčku, Veronika Gallová doběhla 19. a 13., Veronika Hermanová pak dokončila závody na 21. resp. 18. místě. V kategorii dorostenců starší dosáhl Matěj Hermann na 5. a 4. místo, Robert Valíček skončil 9. a 5., Martin Palla 10. a 6., Petr Kánský 11. a 7., Tadeáš Remeš 15. a 9. Mezi juniory pak přidal Mikuláš Karlík 5. pozici ve stíhačce. Jiří Ondřejka skončil 5. ve sprintu a 12. ve stíhacím závodě. Tomáš Mikyska absolvoval druhý závod mezi juniory a doběhl devátý v pořadí.  

 

Část našich závodníků čeká ve druhé půlce týdne cesta na MSJ&D 2018 do Estonska, ostatní se budou připravovat na MČR, které se odehraje druhý březnový víkend v Novém Městě na Moravě.  

 

Výsledky Závodů olympijských nadějí i SCM Open

Foto: Igor Lána

Celý článek »

Tomáš Hermann

III. kolo Českého poháru žactva ukázalo i sílu kolektivu

Pondělí 12. února 2018 - 16:33:20

Šestadvacet našich dětí se zúčastnilo III. kola Českého poháru v biatlonu žactva, které o víkendu 10. – 11. února hostil areál Mšeno – Břízky v Jablonci nad Nisou. Na programu byly závody ve sprintu a pak dovednostní klání v biatloncrossu. Domů do Šedivského lomu jsme si přivezli celkem čtyři prvenství (2x Sváťa Mikysková, 2x Honza Semirád) a jedno třetí místo (Honza Gregor).

„Medailisté si určitě zaslouží poblahopřát, ale co mě především udělalo radost, byla síla kolektivu a bojovnost dětí. Vždyť jsme dosáhli na celkem 23 umístění v první desítce! A třeba mezi staršími žáky C2, ze kterých už za rok budou dorostenci, se jejich mezi nejlepší vždy prosadilo hned pět!,“ těšilo trenéra Jiřího Faltuse. „To je silná parta. A to jsme ještě zdaleka nevytáhli všechny trumfy. Matěj Költö totiž biatloncross absolvoval bez upínacího řemenu…,“ dodával s úsměvem trenér.

Výsledky III. kola Českého poháru žactva

Průběžné pořadí Českého poháru

Za fotky děkujeme Igoru Lánovi


Celý článek »

Tomáš Hermann

III.ČP dorostu a dospělých Harrachov

Středa 7. února 2018 - 11:59:41

Ve dnech 3. a 4 února se uskutečnilo třetí kolo Českého poháru v biatlonu pro kategorie dorostu a dospělých v Harrachově. V sobotu proběhl individuální závod, který se jel v této sezóně poprvé a naposledy. V něděli se závodilo ve sprintu. Po předešlé vlně oblev uvítaly závodníky dobře připravené tratě a tradiční harrachovská střelnice.  Do sobotního individuálního závodu nastoupilo 182 závodníků, v nedělním sprintu jich startovalo 187. V této konkurenci se neztratili ani zástupci našeho klubu. 

V sobotním individuálním závodě zvítězila Natálie Jurčová v kategorii juniorek, na druhé místo vystoupili Tereza Grossmannová v kategorii dorostenek A a Jiří Ondřejka v kategorii juniorů, bronzovou příčku obsadil Robert Valíček v kategorii dorostenců B. Nepopulární bramborovou medaili si odvezl Dalibor Šuba v kategorii dorostenců A. 

V nedělním sprintu zopakovala vítězství Natálie Jurčová v kategorii juniorek, v kategorii dorostenců B se k ní přidal Petr Kánský. Na třetím místě dokončil závod Jiří Ondřejka v kategorii juniorů. V kategorii dorostenek A obsadila Tereza Grossmannová 4.příčku, v kategorii dorostenců A se Dalibor Šuba umístil na páté pozici a v kategorii dorostenců B si pro šesté místo dojel Robert Valíček.

Kompletní výsledky najdete na https://evidence.biatlon.cz/#/udalosti

Celý článek »

Martin Holec

ODM2018 už je stopou v historii. Děkujeme všem, kteří se na ní podíleli!

Pátek 2. února 2018 - 11:37:48

Sečteno podtrženo. VIII. Zimní olympiáda dětí a mládeže, kterou jsme hostili v Pardubickém kraji je ode dneška minulostí, stopou v historii. U nás v Šedivském lomu zanechaly stopu soutěže v běžeckém lyžování, biatlonu a částečně také v orientačním běhu na lyžích.

V prvé řadě děkujeme všem, kteří byť jen na chvíli přiložili ruku k dílu ať už během samotné ODM2018, nebo během příprav. „To poděkování je opravdu VELKÉ!,“ zdůrazňuje šéf našeho klubu a předseda organizačního výboru soutěží v Šedivském lomu Libor Vlček.

Zkrátka bez vás bychom to nedali, protože příroda si usmyslela, že se s námi bude přetlačovat… Nakonec z toho tedy snad byla mezi přírodou a pořadateli důstojná plichta 😊. Bláta bylo více než sněhu, ale závody proběhly na jedničku a mnohokrát to u nás doma i cinklo 😊

Takže děcka, díky za vervu, bojovnost, výsledky a krásné zážitky. Snad si je z olympiády uchováte i vy!

„Příroda byla od počátku proti nám," souhlasí Libor Vlček. "Mrazivé dny této zimy by se daly spočítat na jedné ruce... A přestože jsme posílili kapacitu zasněžování, museli jsme ještě několika kamióny sníh navozit, abychom dokončili 1500 metrů dlouhý okruh,“ vrací se k boji o „bílou stopu“ šéf našeho klubu.

Počasí nám pořádajícím nepřálo ani v průběhu olympiády. „Hry bohužel propršely. Na druhou stranu tratě byly v perfektním stavu. A bláto, které bylo všude kolem, vzali všichni s nadhledem a tolerancí. Takže ve svém důsledku se závody všem sportovcům, trenérům, divákům a dalším hostům líbily a z toho máme radost.“     

Libor Vlček se váží přesné, rychlé a důsledné práce organizátorů. „Olympiáda ukázala, že náš pořadatelský tým má hodně zkušeností. Dokázali jsme vše zvládnout i s ohledem na přímé televizní přenosy.“ Díky ODM se zkvalitnilo i vybavení klubového zázemí. „Podařilo se nám rozšířit areál o deset repasovaných buňek, které tak vytvořily kvalitní podmínky všem výpravám. A na rozdíl od olympiád velkých, my nebudeme mít problém s tím, jak s investicí dále nakládat. Buňky využijeme pro další závody, které budeme pořádat nebo jako sklady materiálu.“  

 

A jak pro nás dopadla ODM 2018, když jsem výsledky sečetli a podtrhli?  

 

Podle počtu resp. hodnoty medailí (zlato-stříbro-bronz) obsadil Pardubický kraj šesté místo:

1. Liberecký – 14-15-10; 2. Středočeský 12-8-4, 3. Vysočina 11-7-12, 4. Královéhradecký 10-12-4, 5. Praha 8-5-9, 6. Pardubický 7-7-8!

 

Kdo získal za Pardubický kraj medaile?   

ZLATO

4x biatlon (Nikola Marková, Kamila Orálková, Sváťa Mikysková, štafeta žákyň – Nikola, Kamila, Sváťa); 2x alpské lyžování (David Kubeš); 1x šachy (Karel Brožka)

STŘÍBRO

3x biatlon (2x Jan Semirád, Sváťa Mikysková); 2x rychlobruselní (Filip Hiemer); 2x běž na lyžích (Štěpán Suchodol, smíšená štafeta – Vít Suchodol, Jan Gregor, Roman Janeček, Tereza Lánová, Lucie Kásnká, Petra Kučerová)

BRONZ

3x biatlon (Matěj Teo Költö, Kamila Orálková, štafeta žáků – Filip Mikyska, Matěj Teo Költö, Jan Semirád); 3x běh na lyžích (2x Tereza Lánová, Lucie Kánská), 1x orientační běh na lyžích (Agáta Moskvová), 1x šachy (soutěž družstev)

 

Z počtu 22 medailí, které vybojovali mladí sportovci Pardubického kraje, jich u 16 z nich zanechaly stopu děti z našeho klubu!       

Celý článek »

Tomáš Hermann

www.biatlonletohrad.cz - 2019