Aktuality

< ... 12345678910 ... >51

MČR žactva v biatlonu Harrachov

Středa 1. března 2017 - 11:27:51

O víkendu 25. - 26. února proběhlo v Harrachově Mistrovství České republiky v biatlonu žactva. Na tratích a střelnici soutěžilo přes 180 mladých biatlonových nadějí. V sobotu dopoledne se uskutečnily závody ve sprintu volně, odpoledne se závodilo ve štafetach dvojic také volně. V neděli byl na programu závod s hromadným startem klasicky. Naši zástupci byli v nabité konkurenci také vidět. V sobotním sprintu zvítězil Luděk Abrahám v kategorii žáků C, Tereza Grossmannová obsadila drué místo v kategorii žákyň C, v kategorii žáků B doběhl do cíle na čtvrtém místě Vít Suchodol, na desátem místě se umístil Jan Gregor. V kategorii žákyň C skončila Nikita Kubíčková pátá, hned za ní na šestém místě skončila Svatava Mikysková. V kategorii žáků C vybojoval osmé místo Matěj Költö, desátý skončil Jan Semirád.

V odpoledních štafetách zvítězily v žákyních C Nikita Kubíčková a Tereza Grossmannová, Matěj Költö a Luděk Abrahám vybojovali druhé místo. Na šestém místě dojely v žákyních B Klára Grossmannová a Lucie Kánská

V nedělním závodu s hromadným startem zvítězila v kategorii žákyň B Nikola Marková, stříbrnou medaili si odvezl domů v kategorii žáků B Vít Suchodol a bronzovou medaili si pověsila na krk v kategorii žákyň C Svatava Mikysková, v téže kategorii se na pátém místě umístila Tereza Grossmannová a devátá skončila Nikita Kubíčková. V kategorii žáků C osadil šesté místo Luděk Abrahám. V kategorii žákyň B osadila sedmé místo Zuzana Kubíčková, na témže místě doběhl v kategorii žáků B Jan Gregor.

V soutěži Českého poháru žactva jsme osadili druhé místo za vítězným KB Jilemnice.

kompletní výsledky najdete na

Celý článek »

Martin Holec

MČR staršího žactva v běhu na lyžích

Úterý 21. února 2017 - 10:25:12

Ve dnech 17. - 19. února proběhlo v Novém Městě na Moravě MČR v běhu na lyžích staršího žactva. Závody byly přesunuty do Nového Města v průběhu týdne z Rýmářova. Na tratích se utkalo přes 190 závodníků. V nabité konkurenci se neztratili ani naši závodníci. Matěj Költö obsadil v kategorii žáků ročník 2003 v pátečním sprintu páté místo a v sobotním závodě na 4km klasicky desátou příčku. Svatava Mikysková vybojovala v kategorii žákyň ročník 2003 v sobotním závodě na 3 km klasicky 6. místo. Kompletní výsledky najdete na : http://zavody.czech-ski.com/event/details/10020?returnUrl=%2Fevent%2Flist%3Ffilter.departmentid%3D3

Celý článek »

Martin Holec

III. kolo ČP v biatlonu žactva Jablonec nad Nisou

Úterý 14. února 2017 - 13:46:57

O víkendu 11. a 12. února proběhlo v Jablonci nad Nisou III. kolo Českého poháru v biatlonu žactva. Obou závodních dnů se zúčastnilo více jak 230 závodníků. Bez úspěchu nezůstali ani naši sportovci. V sobotním sprintu zvítězil v kategorii žáků C Luděk Abrahám, v kategorii žáků B obsadil druhé místo Vít Suchodol. Na třetím místě se umístila v kategorii žákyň C Nikita Kubíčková, ve stejné kategorii obsadila Svatava Mikysková 6. místo a Tereza Grossmannová 7. místo.

V neděli byl zařazen do seriálu Českého poháru prémiově Biatloncross. V kategorii žáků C si s překážkami na trati nejlépe poradil Luděk Abrahám a zopakoval tak sobotní vítězství. Druhé místo v kategorii žákyň C vybojovala Nikita Kubíčková, v té samé kategorii obsadila páté místo Tereza Grossmannová a šesté místo pak Svatava Mikysková. V Kategorii žáků B se do první šestky vešli Vít Suchodol na čtvrtém místě a šestici uzavíral Jan Gregor

Celý článek »

Martin Holec

Z III. kola Českého poháru přivezli naši dorostenci tři medaile

Úterý 14. února 2017 - 10:03:01

O víkendu 4. - 5. února se v Harrachově uskutečnilo III. kolo Českého poháru dorostu, juniorů a dospělých.

Na pěkně připravených tratích, ale za ne příliš pěkného počasí se naši sportovci mohli naposledy otestovat formu před EYOWF a MČR.

Parádní kousek se povedl Natálii Smrčkové v kategorii mladších dorostenek, která ve vytrvalostním závodě zvládla všechny položky bez chyby a s velkým náskokem téměř tří minut vyhrála. Na pátém místě v této kategorii doběhla Karolína Mikulová. Těsně pod stupni vítězů zůstali mladší dorostenci. Robert Valíček obsadil čtvrté místo, Martin Palla skončil pátý. Páté místo obsadila také Veronika Gallová mezi starš& iacute;mi dorostenkami.V kategorii staršího dorostu přidal další medailové umístění Mikuláš Karlík, trénující na EYOWF, jenž dosáhl na druhé místo.

Počasí si pak s námi zahrálo v neděli, kdy ranní déšť postupně přecházel v chumelení. Bezchybnou střelbou se prezentovala další mladší dorostenka Veronika Hermanová, jež skončila pátá. Mladší dorostenci přidali do sbírky další bramborovou medaili zásluhou Tadeáše Remeše. Mikuláš Karlík pak svoje sobotní umístění ještě vylepšil a vyhrál! V kategorii juniorů vybojoval Ondřej Herman druhé místo.

Celkem jsme v Harrachově vybojovali 15 umístění v první desítce.

Mistrovství České republiky se pro kategorie juniorů, dorostu a dospělých odehraje v Novém Městě na Moravě 3. – 5. března.   

Celý článek »

Tomáš Hermann

Milan Žemlička - juniorským mistrem Evropy

Pondělí 6. února 2017 - 13:24:53

Vynikajících výsledků dosáhli letohradští juniorští reprezentanti na otevřeném Mistrovství Evropy juniorů, které proběhlo 2.-5.2. 2017 v Novém Městě na Moravě. Na programu byly 3 individuální závody a to vytrvalostní, rychlostní a stíhací závod. 

Z našeho klubu byli nominováni do české výpravy junioři Milan Žemlička, Jakub Procházka, Simona Maříková a Natálie Jurčová, dále dorostenci Jakub Štvrtecký, Tomáš Mikyska a Tereza Vinklárková. 

Hned v prvním vytrvalostním závodě naši ukázali, že jsou na domácí šampionát dobře připraveni. Simča M. i Milan Ž. obsadili výborná 5.místa. Dobře si vedl i Kuba P., když po 3. střelbě atakoval pódium.  Bohužel 4. nevydařená střelba jej odsunula na 30.pozici.  Natka J. obsadila 42.m. a Jakub Š. 64.místo. Startovalo 99 juniorek a 112 juniorů.

V sobotním rychlostním závodě Simča M. i Milan Ž. potvrdili svoji výkonnost skvělým 6. resp. 5.místem. Do TOP TEN se dokázal probojovat z 22.m. po závěrečné položce Jakub P., který nakonec obsadil krásné 9.místo. Nejrychlejším běžeckým časem obsadil přes nevydařenou střelbu Jakub Š. pěknou 19 příčku. Výborně si počínal benjamínek týmu Tomáš Mikyska svým 36.místem, čímž si s přehledem zajistil postup do stíhačky.  Terka V. skončila na posledním postupujícím 60.m., Natka pak na 66.m. Startovalo 108 juniorek a 122 juniorů.

Sladkou tečkou celého mistrovství byl nedělní stíhací závod, kde Milan Ž. tzv."Žemla" získal titul Mistra Evropy před svým týmovým kolegou stříbrným Ondřejem Šantorou. Podium si zasloužili díky skvělým 6.místům Simča M. a Jakub P. Do TOP TEN se dokázal posunout Jakub Š., který protnul cílovou metu na výborném 8.místě.  Velmi slušný  výkon předvedla po nemoci Terka Vinklárková, která se posunula na pěkné 37.m., rovněž pak Tomáš M., který dokázal udržet bodovanou příčku a obsadil 40.m. U Tomáše nutno podotkonout, že závodil se soupeři až o 4 roky staršími. 

Milanovi k titulu ale i Simče a Kubovi k podiu velká gratulace !!! 


Chtěli bychom touto cestou poděkovat všem sportovcům i jejich trenérům za jejich úsilí  a nasazení.   

Nezbytné poděkování patří profesionálnímu servisnímu týmu "A" družstva mužů a žen pod vedením Tomáše Žídka  (dále Vojta Prášil, Petr Plecháč, Martin Kalous), který sportovcům po celou dobu závodů připravoval takřka bezkonkurenční lyže. 


Poděkování patří i všem fanouškům, kteří vytvořili skvělou kulisu ve Vysočina aréně. 


Přejeme všem sportovcům hodně štěstí a úspěchů na MSJ a MSD ve slovenském Osrblie. 

Celý článek »

Vlastimil Vávra

< ... 12345678910 ... >51

www.biatlonletohrad.cz - 2017