Aktuality

< ... 123456789 ... >60

Sezónu jsme zahájili v běžecké stopě

Pondělí 7. ledna 2019 - 09:20:29

Jestliže naši dorostenci a junioři už mají biatlonovou sezónu v plném proudu, tak žactvo se zatím do zimy rozjíždí v běžeckých závodech. Máme za sebou Štěpánské závody v NMNM i Orlický pohár v Deštném v OH. Ve Vysočina Areně obsadili naši sportovci kategorie od mini žáků až po veterány! Na startu bylo celkem 77 našich závodníků, osm z nich vystoupilo na stupně vítězů. V Deštném startovalo 51 žáků a dorostenců, kteří si připsali také osm pódiových umístění. Ovšem cennější než úspěchy, jsou zkušenosti, které děti na závodech získávají a radost, se kterou závodí. Třetí klání se pak odehrálo u nás v Šedivském lomu (6. 1. ), ale o tom samostatně.

Podívejte se na výsledky:

Štěpánské závody v NMNM

Orlický pohár v Deštém v OH


Celý článek »

Tomáš Hermann

Celkem 17 cenných kovů jsme přivezli z NMNM!

Čtvrtek 3. ledna 2019 - 13:49:05

Velmi dobrý start do sezóny mají za sebou naši dorostenci a junioři při prvním kole Českého poháru dorostu a dospělých v Novém Městě na Moravě. Za větru, mrholení a sněžení vybojovali na nových tratích Vysočina Areny 17 pódiových umístění, když započítáme i dvě třetí místa trenéra Jakuba Procházky mezi muži, který současně usiloval o start na Světové Univerziádě.

Nejúspěšnějšími závodníky z našeho klubu se v NMNM stali junior Mikuláš Karlík a dorostenec Luděk Abrahám (M17), kteří zvítězili ve sprintu i v závodě s hromadným startem. První a druhé místo vybojovala Tereza Grossmannová (W17), a na stejných příčkách jen v opačném gardu skončil i Tomáš Mikyska (M19). Na vítězství v závodě s hromadným startem juniorek dosáhla Tereza Vinklárková. Dvakrát druhý skončil Jan Semirád (M16). Z bronzových úspěchů se pak ve sprintu radovali junior Jiří Ondřejka, dále Dalibor Šuba (M17) a Michal Harcula (M16). V závodě s hromadným startem pak bral třetí místo také Ondřej Bryscejn (M16).

Navíc naši sportovci přidali mnoho dalších umístění v elitní desítce. Zmínku si určitě zaslouží čtvrté příčky Martina Pally a Petra Kánského (oba M19), Matěje Thea Költö a Martina Dvořáka (oba M16). Zajímavým počinem je i umístění šesti našich závodníků v TopTen kategorie M16 v obou disciplínách.  

 

Český pohár dorostu a dospělých pokračuje II. kolem 12. – 13. ledna 2019 v Jablonci nad Nisou.

A právě tam se aktuálně naši dorostenci a junioři připravují pod vedením Lukáše Dostála, Simony Maříkové a Jakuba Procházky.

 

Výsledky I. kola Českého poháru dorostu a dospělých v NMNM

Průběžné výsledky Českého poháru dorostu a dospělých      

 

Foto: Tomáš Hermann

Celý článek »

Tomáš Hermann

První lyžování

Sobota 15. prosince 2018 - 21:56:48

Výběr Letohradského SCM se vydal za první lyžovačkou do německé DKB Skisport haly. Sportovci zde najížděli své první letošní kilometry na sněhu. 

 O týden později se vydalo již kompletní letohradské SCM na soustředění do italského Livigna, kde jsme pilovali techniku běhu na lyžích. Velký důraz byl také kladen na komplexní tréninky se střelbou. Panovaly zde velice dobré sněhové podmínky, upravených bylo 25 kilometrů běžeckých tratí. Ve druhé polovině soustředění se rapidně snížila teplota, což mělo za následek nepříjemné podmínky zejména na střelckých trénincích. Na tuto skutečnost jsme byli nuceni reagovat přesunutím hlavních tréninkových jednotek do ranných odpoledních hodin.

Sportovci mimo SCM se pod vedením Martina Holce a Petra Halbrštáta připravují v Novém Městě na Moravě. V dějišti Světového poháru panují výborné sněhové podmínky, lyžovat se dá také na upravených loukách směrem na Vlachovice.

Po návratu obou skupin domů nás čeká pár dní odpočinku a hurá do sezóny, která startuje jíž za 14 dní, právě ve Vysočina aréně!

Celý článek »

Martin Holec

Soustředění v Orlickém Záhoří

Sobota 15. prosince 2018 - 21:03:20

Jedenáctidenní soustředění v Orlickém Záhoří absolvovali naši dorostenci a junioři pod vedením trenérů Lukáše Dostála, Jakuba Procházky a Simony Maříkové. Sestava nebyla zcela kompletní, protože kvůli onemocnění se k týmu připojil až o několik dnů později Luděk Abrahám, naopak dříve domů zamířili sportovci mimo SCM, se kterými nám pomáhal Petr Halbrštát. Juniorští reprezentanti Jakub Štvrtecký, Mikuláš Karlík, Petr Kánský a Tomáš Mikyska se pak s kompletním reprezentačním týmem připravovali ve slovinské Pokljuce. 

  Dorostenci a junioři, s výjimkou reprezentantů, budou nyní trénovat v domácích podmínkách. Koncem října se pak v Jilemnici uskutečnil závěrečný díl Sport&Freizeit Cupu, kterého se zúčastnila všechna SCM. 

Celý článek »

Martin Holec

Přespolní běh lyžařů už v neděli 14. 10. 2018! Těšíme se na Vás!

Úterý 9. října 2018 - 10:18:13

Už jen několik dnů zbývá do naší tradiční akce – Přespolního běhu lyžařů - který v areálu Šedivský lom hostíme v neděli 14. 10. 2018. Loni přijelo do Letohradu neuvěřitelných 399 závodníků, čímž jsme o 90 startujících překonali účastnický rekord z roku 2016. Jaká bude účast v letošním roce?

Prezentaci zahájíme v neděli už od 8:00 hodin. Kategorie žactva bude možné přihlašovat do 9:30 hodin. Ostatní kategorie až do 10:20 hodin. Ročníky 2009 mladší startovné neplatí, ostatní žactvo platí 30,-, dorost 50,- a dospělí včetně juniorských kategorií 100 Kč. Opět uspořádáme i vložený závod pro nejmenší děti, a to se startem kolem poledne. Letos se jedná o ročníky 2012 a mladší.  


Kompletní propozice 


Foto: Igor Lána

Celý článek »

Tomáš Hermann

< ... 123456789 ... >60

www.biatlonletohrad.cz - 2019