Aktuality

< ... 123456789 ... >60

Uzavření tratí

Pondělí 21. ledna 2019 - 15:11:18

Z důvodu příprav areálu na nadcházející konání Českého poháru v biatlonu dorostu a dospělých, jsou bežecké tratě v termínu 21. - 27.1.2019 pro veřejnost uzavřeny.


Děkujeme za pochopení

Celý článek »

Simona Maříková

Žákům začíná v Harrachově I. kolem Český pohár

Pátek 18. ledna 2019 - 10:55:00

Naplno se ode dneška rozjíždí i sezóna pro naše žáky. Oficiálními tréninky v Harrachově startuje I. kolo Českého poháru žactva. „Začíná pro nás nejdůležitější období. Období, na které jsem se celý rok připravovali,“ říká vedoucí trenér žactva Jiří „Čůřa“ Faltus. Po regionálních závodech v NMNM i u nás v Letohradě cestuje na západ Krkonoš 24 dětí. „V kompletní sestavě nastoupíme až za měsíc doma v Letohradě,“ upřesňuje Čůřa.


„Nemáme teď mezi žáky tolik výrazných individualit, jako v předchozích ročnících. Ale jsou tam děcka, která mají vysokou výkonnost a budou pravidelně získávat hodně bodů,“ doplňuje Jirka Faltus.

V Harrachově se bude závodit klasickou technikou a na programu jsou sprinty a sprinty s hromadným startem. „S ostatními trenéry jsme domluveni tak, že společně otestujeme mázu, ale pak si každý klub bude připravovat lyže sám.“   

Podrobnosti k I. kolu ČP žactva


Foto z regionálního závodu v Letohradě: Igor Lána

Celý článek »

Tomáš Hermann

Úspěšná první část sezóny dorostu a juniorů

Středa 16. ledna 2019 - 15:32:24

Druhé kolo Českého poháru dorostu a dospělých v Jablonci nad Nisou, kde se závodilo ve sprintech i stíhacích závodech, nám přineslo 11 cenných kovů a sedm nominací na vrcholné mládežnické akce. Z vítězství se dvakrát radovala Sváťa Mikysková v kategorii mladších dorostenek (W16) a Luděk Abrahám mezi dorostenci M17, přičemž ve sprintu vyhrál i celou kategorii M19! První ve sprintu byl i Jan Semirád (M16) a ve stíhacím závodě Petr Kánský(M19). Dvakrát druhý skončil mezi juniory Jiří Ondřejka a ve stíhacím závodě kategorie M16 Jakub Vondráček, kterému kryl záda i třetí Honza Semirád. Bronz ve stíhačce vybojovala také Tereza Grossmannová mezi dorostenkami W17.  

 

A jak dopadla nominace na velké mezinárodní akce? Možná jste u zaznamenali na facebooku… Účast na Mistrovství světa juniorů a dorostu ve slovenském Osrblí 27. 1. – 3. 2. 2019 si vybojovali: Mikuláš KarlíkJiří OndřejkaJakub Štvrtecký (junioři), Petr Kánský a Tomáš Mikyska (dorostenci). Bohužel jen role náhradníka zůstala mezi dorostenci Martinu Pallovi... Zimního evropského olympijského festivalu mládeže v Sarajevu (Bosna a Hercegovina) se ve dnech 9. – 16. 2. 2019 zúčastní Luděk Abrahám a Tereza Grossmannová! Ty navíc doprovodí i trenér Lukáš „Čiko“ Dostál. Blahopřejeme!  


„Myslím, že první část sezóny se nám vydařila. V Novém Městě i nyní v Jablonci jsme posbírali hodně medailí a na vrch přidali i další kvalitní umístění v elitní desítce. To vyústilo i v nominaci sedmi našich závodníků světový šampionát a olympijský festival,“ říká vedoucí trenér dorostu Lukáš Dostál„Samozřejmě vždy se lze i zlepšit. Pro nás vidím největší prostor v kvalitně střelby. První pokrok budou naši dorostenci moci ukázat už při třetím kole, které hostíme u nás v Letohradě 25. – 27. ledna.“


Junioři a dorostenci nyní trénují se svým reprezentačním týmem ve slovinské Pokljuce, a to včetně Tomáše Mikysky, který uplynulý víkend startoval v IBU Cupu v Polsku (viz FB). Výjimkou je Jakub Štvrtecký, který zůstává s "A-výběrem" ještě pro Světový pohár v Ruhpoldingu. 


Foto: Jan Matouš a Tomáš Hermann


Celý článek »

Tomáš Hermann

Uzavření tratí

Pondělí 14. ledna 2019 - 10:41:58


Areál biatlonu bude dne 14. ledna z důvodu silného větru a hrozícího pádu stromů na tratě uzavřen. V zájmu vlastní bezpečnosti všem doporučujeme toto nařízení respektovat.

Celý článek »

Simona Maříková

Českomoravský pohár v Letohradě

Středa 9. ledna 2019 - 17:31:11

V neděli 6. ledna jsme uspořádali závody v běžeckém lyžování v rámci seriálu Českomoravského poháru. Na startu v Šedivském lomu se sešli malí i mladí závodníci ze sedmi klubů. Vedle našich dětí hájících barvy TJ Spartak Letohrad přijeli i lyžaři z klubů: Fenix Ski Team Jeseník, SK SKOL Brno, KB Blansko, SK Nové Město na Moravě, KKL Hlinsko, SOKOL Klášterec nad Orlicí nebo ACS Rozsochy. Mezi 160 startujícími se představilo i 74 (!) našich dětí. Ti získali nejen krásné zážitky, pro některé to byla závodní premiéra, ale vybojovali i 14 umístění na stupních vítězů.  

Největší odměnou a motivací pro všechny medailisty pak bylo předání cen z rukou trojnásobného medailisty z mistrovství světa Michala Šlesingra. A jako bonus: společné foto! 

Dětem blahopřejeme a děkujeme všem, kteří nám s organizací závodů pomohli!

Výsledky Českomoravského poháru v Letohradě

Foto Igor Lána


Celý článek »

Tomáš Hermann

< ... 123456789 ... >60

www.biatlonletohrad.cz - 2019