Aktuality

Máme šest medailí z MČR na horských kolech!

Pondělí 19. června 2017 - 09:39:31

Celkem šest medailí vybojovali naši sportovci na Mistrovství České republiky v biatlonu na horských kolech, které v sobotu 17.června hostil Jablonec nad Nisou.

Z mistrovských titulů se radují mladší dorostenka Nikita Kubíčková , mladší dorostenec Luděk Abrahám, starší dorostenec Mikyska Tomáš a junior Jakub Štvrtecký. Na stříbrné medaile dosáhla starší dorostenka Karolína Mikulová a junior Mikuláš Karlík. 

Všem gratulujeme.


Výsledky: http://www.biatlon.cz/wp-content/uploads/20172-19-vysl.pdf

Celý článek »

Lukáš Dostál

Soustředění ve Velkých Karlovicích

Úterý 13. června 2017 - 11:12:17

Od 6. do 11. června měla tréninková skupina dorostu a juniorů soustředění v Beskydech. Již tradičně jsme soustředění absolvovali v okolí Velkých Karlovic. Programem tohoto soustředění bylo převážně horské kolo a běhy po místních hřebenech. Počasí a horské klima bylo takřka ideální a sportovci velmi zdatně zvládali valašské kotáry na MTB nebo po svých - během. Během soustředění jsme si měli šanci zazávodit na místních závodech horských kol "Pepi maraton".

Výsledky naleznete zde: http://mtb.karlovska50.cz/docs/mtb2017/vysledky_35_km.pdf

Trenérský doprovod se rozrostl o Petra Halbrštáta a Martina Mikulu, kteří se podíleli na trenérském zabezpečení skupin.


Všem děkujeme za pěkné soustředění!

Celý článek »

Lukáš Dostál

Žáci zahájili novou sezónu

Pondělí 5. června 2017 - 11:50:32

V sobotu 3.6 se za slunečného počasí uskutečnil již 10. ročník Běhu Dobroučským krajem, kde se naši žáčci prezentovali pěknými výkony.

Mezi nejmladšími žákyněmi doběhla na 2. místě Lucie Kubová. Na 0,9 km dlouhé trati se na 3. místě umístil Šimon Knápek. V těsném závěsu za ním doběhli Štěpán Suchodol a Daniel Barvínek. Na stejně dlouhé trati vybojovala mezi mladšími žákyněmi Agáta Moskvová 3. místo. Z letohradských svěřenců zaběhl nejrychleji 1,5 km dlouhou trať Jan Gregor, který obsadil 3. příčku. Jen o dvě vteřiny za ním doběhl Lukáš Rybka. Mezi nejstaršími žáky nenašel přemožitele Matěj Költö. Stupně vítězů doplnil Jan Semirád na 3. místě.

Všem závodníkům gratulujeme a těšíme se na další výkony.


Simona Maříková

Celý článek »

Lukáš Dostál

Poslední mazání tentokrát v Orlovně

Čtvrtek 23. března 2017 - 20:14:15

Zveme všechny naše členy, kamarády, rodinné příslušníky a příznivce na tradiční Poslední mazání klubu, které se uskuteční 31.3. 2017 od 15:00, resp. 19:00 hod v Orlovně v Letohradě. 


Program:

15:00-18:30 zábavný program pro žactvo

19:00 začátek dospělí

19:30 vyhlášení nejlepších sportovců klubu

od cca 20:30 volná zábava (hudba a občerstvení zajištěno)


Těšíme se na naše společné setkání po úspěšné závodní sezóně. 


Pro přespolní:     GPS: 50°1´40.92"N 16°31´23.19"E       

Celý článek »

Vlastimil Vávra

Skvělé vystoupení juniorů a dorostenců na MSJ a MSD v Osrblí

Pondělí 20. března 2017 - 19:00:53

I přes zdravotní problémy spojené s chřipkovou epidemií, které nás provázely na závěrečné přípravě juniorských družstev v Jablonci na Nisou, dokázali naši sportovci na MSJ a MSD, konaného 22.-28.2. 2017 ve slovenském Osrblí konkurovat těm nejlepším. Na tuto vrcholnou akci se nominovali junioři Milan Žemlička a Jakub Procházka, juniorky Simona Maříková a Natálie Jurčová, dorostenci Jakub Štvrtecký a Tomáš Mikyska, dorostenka Tereza Vinklárková. Takřka po celou dobu konání šampionátu díky pestrosti počasí sportovce na střelnici potrápil nepříjemný proměnlivý vítr, rovněž tratě byly pokryty zbytky umělého, těžkého a hrabavého sněhu. 

Co se týče umístění, nejlepšího dosáhla juniorská štafeta ve složení Ondřej Šantora, Jakub Procházka, Jakub Štvrtecký a Milan Žemlička, když po celkově výborném běžeckém výkonu celého týmu a skvělému finiši obsadila vynikající 4.místo.

Celkově si nejlépe vedl novopečený juniorský mistr Evropy Milan Žemlička, který se ve všech závodech umístil v TOP TEN, z toho ve dvou bral malé pódium. Ve vytrvalostním závodě obsadil 9.místo, ve sprintu a stíhacím závodě pak 6. a 5.místo! Nutno podotknout, že ve všech 4 závodech Milanovi utekla medaile o 1 netrefenou ránu! Na druhou stranu díky výbornému výsledku ve stíhačce a dalším pěkným umístěním v průběhu celé sezóny se mu podařilo získat malý křišťálový glóbus v IBU Junior Cupu v této disciplíně.  

Na malé pódium dosáhla také Simona Maříková, která obsadila nádherné 6.místo ve sprintu, k tomu pak přidala pěkné 17.m. a 25.m. ve vytrvalostním, rep. stíhacím závodě. 

Velmi pěkné výsledky podal dorostenec Jakub Švtrtecký, který obsadil 9.m. ve sprintu, 13.m. ve stíhačce a 20.m. ve vytrvalostním závodě. 

Do TOP TEN se probojovala také dorostenka Tereza Vinklárková svým krásným 8.m. ve vytrvalostním závodě, za zmínku určitě stojí také 23.m ve stíhačce, na které se probojovala z 32. pozice po sprintu. Byla rovněž členkou 9. štafety dorostenek.

Velmi slušné vyrovnané výkony podávala Natálie Jurčová když obsadila 2x 16.m. ve vytrvalostním závodě a sprintu a 19.m. ve stíhačce. Spolu se S.Maříkovou byly členkami 11.štafety juniorek.

Pěkné 23.m. obsadil ve vytrvalostním závodě Jakub Procházka, který přes velmi vydařenou střelbu částečně doplatil na již zmíněnou rozhrabanou trať v druhé části závodu.  

Rozhodně se neztratil ani benjamínek týmu Tomáš Mikyska, který se dokázal prosadit velmi pěkným 31., 32. a 36.m. mezi o 2 roky staršími dorostenci (celkem 100 startujících). V závodě štafet pak dokázal vytáhnout štafetu dorostenců na krásné 8.m. 

K těmto úspěchům určitě pomohly i skvěle připravené lyže od našeho servisu v čele s Milanem Faltusem. 


Všem sportovcům gratulujeme! 

Celý článek »

Vlastimil Vávra

www.biatlonletohrad.cz - 2019