Aktuality

Ve Vysočina Areně vyvrcholila domácí sezóna

Pondělí 13. března 2017 - 15:24:06

Krásné vystoupení mají za sebou naše dorostenky, juniorky, dorostenci a junioři v rámci mistrovství České republiky v biatlonu, které ve dnech 3. - 5. března hostilo Nové Město na Moravě.  Ze šampionátu jsem přivezli celkem třináct cenných kovů a další dva „půlené“. Naše juniorka Simona Maříková se dokonce se třemi zlatými medailemi stala nejúspěšnější účastnicí MČR! Ve Vysočina Areně se závodilo v závodech smíšených dvojic, sprintech a stíhacích závodech.     

První páteční závod nám přinesl hned první vítězství, a to zásluhou smíšené dvojice dorostenců Veronika Gallová, Tomáš Mikyska. Hned na to v kategorii juniorů vyhráli Simona Maříková a Jakub Procházka! A navíc jsme do sbírky získali i dvě „půlené“ medaile. Stříbro v juniorech vybojoval Milan Žemlička společně s Adélou Chlupovou (SG Jablonec n/N) a bronz přidal Jakub Štvrtecký, jenž běžel s Terezou Žitnou (SG Jablonec n/N).  

Sobotní sprinty nás obohatil od dalších pět cenných kovů. Z titulu se radovali junioři Simona Maříková a Milan Žemlička, stříbro vybojovala juniorka Tereza Vinklárková a starší dorostenec Mikuláš Karlík, o bronz se zasloužil junior Jakub Procházka. Navíc naši sportovci přidali do sbírky další devět umístění v první desítce. Čtvrtý skončil mladí dorostenec Robert Valíček, pátý junior Jakub Štvrtecký, šestá místa obsadily Veroniky - Hermanová (dorostenky mladší) a Gallová (dorostenky starší), sedmá doběhla Michaela Šilarová, osmá Natálie Smrčková (obě mladší dorostenky), stejně tak se na osmé příčce umístil Martin Palla, devátí skončili Tadeáš Remeš (oba dorostenci mladší) a junior Ondřej Herman.

A jak to dopadlo v nedělních stíhacích závodech? Juniorka Simona Maříková završila svůj hattrick třetím zlatem. Vyhrál také starší dorostenec Mikuláš Karlík. Na stříbro dosáhl Milan Žemlička. Z bronzových medailí se pak radovali Veronika Gallová, Tereza Vinklárková a Jakub Švrtecký. V „Top Ten“ sem měli hned čtyři mladší dorostenky, a to v pořadí: 5. Karolína Mikulová, 8. Natálie Smrčková, 9. Michaela Šilarová a 10. Veronika Hermanová. Opět čtvrtý skončil mezi mladšími dorostenci Robert Valíček, šestý doběhl Tadeáš Remeš a osmý Martin Palla. Čtvrtý místo patří i Tomáši Mikyskovi mezi staršími dorostenci, stejně jako Jakubu Procházkovi mezi juniory, kde skončil Ondřej Herman desátý.

Další úspěchy jsme přidali v celkovém hodnocení Českého poháru. Především jsme vyhráli klasifikaci klubů v kategorii dorostu, a tím jsme pomohli našemu letohradskému týmu k celkovému triumfu v soutěži klubů napříč kategoriemi. Na vítězství mezi jednotlivci dosáhli Mikuláš Karlík, Simona Maříková a Milan Žemlička.

 

autor: Tomáš Hermann

Celý článek »

Lukáš Dostál

ČP staršího žactva v běhu na lyžích a finále HNT

Pondělí 6. března 2017 - 11:29:29

O víkendu 4. a 5.března proběhl v Jablonci nad Nisou Český pohár staršího žactva v běhu na lyžích a finále HNT (hledáme nové talenty), tento závod je vypisován pro kategorie mladšího žactva. Po oba dva dny soupeřilo na tratích přes 450 závodníků. V sobotním závodě klasickou technikou obsadila Nikola Marková v kategorii mladších žákyň 2005 čtvrté místo, Matěj Költö v kategorii starších žáků 2003 9.místo, Svatava Mikysková v kategorii starších žákyň 2003 desáté místo. V kategorii starších žáků 2004 obsadil Jan Gregor 14.místo. Nedělní obratrostní závod volně pořadatelé zkrátili kvůli nepříznivým sněhovým podmínkám ze 2km na 1,1 km. V kategorii starších žáků 2004 obsadil Jan Gregor 9. místo a Vít Suchodol 14.místo. Na jedenástém místě se umístili Nikola Marková v kategorii mladších žákyň 2005, Svatava Mikysková v kategorii starších žákyň 2003 a Matěj Költö v kategorii starších žáků 2003. V kategorii mladších žáků 2006 obsadil Štěpán Suchodol 17. místo a Filip Mikyska 22.místo. Kompletní výsledky najdete na www.czech-ski.com

Celý článek »

Martin Holec

V Turecku poznal Mikuláš Karlík i čtyřicetistupňové mrazy

Sobota 4. března 2017 - 13:58:15

Čtvrtý, sedmý, třináctý. To jsou umístění, která z exotické biatlonové destinace přivezl starší dorostenec Mikuláš Karlík. Turecký Erzurum, ležící v nadmořské výšce 1900 metrů, hostil v polovině února EYOF 2017 – Evropský olympijský festival mládeže. A právě díky Mikulášovi měl náš klub na východě Turecka u hranic Sýrie a Iránu zastoupení.

Biatlonové soutěže na EYOF měly na programu sprinty, stíhací závody a závody smíšených štafet. Ve sprintu obsadil Mikuláš sedmé místo při střelbě 0-2, ve stíhacím závodě doběhl třináctý, když střelbu zvládl takto: 2-1-1-4. „Mrzí mě, že jsem vždy nedal lépe stojky. Ale pokaždé se mi klepaly hodně nohy,“ vzpomíná „Karlos“, jak zní jeho přezdívka, na závody ve vysoké nadmořské výšce. „Trať byla zajímavá tím, že na ní nebylo skoro kde si odpočinout. Buď se jelo nahoru, dolů nebo jeden odšlap střídal druhý, stále jsme museli pracovat a ta stojka to pak odnesla.“ S mixem si doběhl pro čtvrté místo.

Se samotnou nadmořskou výškou problémy neměl. „Myslím, že nám v tom hodně pomohl pobyt v novém centru Olympu v Jablonci, kde jsme měli nadmořskou výšku nasimulovanou.“

Trochu jej mrzí, že kvůli vlastnímu závodění neměl příležitost fandit českým závodníkům v jiných sportech. „Erzurum je hodně velký, asi jako Brno a sportoviště od sebe byly daleko. Navíc tam hodně mrzlo. V noci klesala teplota až na mínus 40 stupňů. Přes dne bylo sice slunečno, ale stále hodně chladno.“

Věří, že nové zkušenosti bude moci za rok zúročit na dalších mezinárodních závodech. „V Turecku startovali Rusové, Francouzi, Ukrajinci, Finové a mnoho dalších. Jsem rád, že jsem se s nimi mohl porovnat. Na druhou stranu třeba Němci, Norové nebo Italové chyběli. Tak je třeba potkám příští sezónu,“ dodává s úsměvem Mikuláš Karlík.      


autor: Tomáš Hermann 

foto: Jiří Václavík

Celý článek »

Vlastimil Vávra

Finále ČMP Nové Město na Moravě

Čtvrtek 2. března 2017 - 08:55:10

V neděli 26.2. vyvrcholil Českomoravský pohár finálovým závodem v Novém Městě na Moravě. V konkurenci více jak 140-ti závodníků nás zastupovali hlavně naše přípravka a nejmladší žactvo. Žáci ve starších kategoriích se účastnili MČR v biatlonu a dorost se účastnil SCM cupu v Letohradě. Naši nejmladší se v konkurenci neztratili. První místo vybojovali v kategorii nejmladších žákyň Nina Kubíčková a v kategorii nejmladších žáků Michael Málek. Druhé místo získali v kategorii benjamínků Štěpán Jansa, v kategorii mini žákyň Denisa Jankovičová a v kategorii nejmladších žáků Šimon Knápek. Na třetím místě doběhla do cíle v kategorii mini žákyň Klára Kubová. Čtvrté místo obsadili v kategorii benjamínků Zdeněk Kubín, v kategorii mini žákyň Emma Stará, v kategorii mini žáků Jakub Nový, v kategorii nejmladších žákyň Rozálie Hegerová,páté místo obsadili v kategorii nejmladších žákyň Darja Mikysková, v kategorii žáků nejmladších Ondřej Suchodol a Lucie Kubová v kategorii žákyň mladších.

Kompletní výsledky neleznete na http://www.ksl-vysocina.cz/uploaded/result/1488189839-v%C3%BDsledky%20fin%C3%A1leCMP%202016-2017.pdf

Celý článek »

Martin Holec

MČR žactva v biatlonu Harrachov

Středa 1. března 2017 - 11:27:51

O víkendu 25. - 26. února proběhlo v Harrachově Mistrovství České republiky v biatlonu žactva. Na tratích a střelnici soutěžilo přes 180 mladých biatlonových nadějí. V sobotu dopoledne se uskutečnily závody ve sprintu volně, odpoledne se závodilo ve štafetach dvojic také volně. V neděli byl na programu závod s hromadným startem klasicky. Naši zástupci byli v nabité konkurenci také vidět. V sobotním sprintu zvítězil Luděk Abrahám v kategorii žáků C, Tereza Grossmannová obsadila drué místo v kategorii žákyň C, v kategorii žáků B doběhl do cíle na čtvrtém místě Vít Suchodol, na desátem místě se umístil Jan Gregor. V kategorii žákyň C skončila Nikita Kubíčková pátá, hned za ní na šestém místě skončila Svatava Mikysková. V kategorii žáků C vybojoval osmé místo Matěj Költö, desátý skončil Jan Semirád.

V odpoledních štafetách zvítězily v žákyních C Nikita Kubíčková a Tereza Grossmannová, Matěj Költö a Luděk Abrahám vybojovali druhé místo. Na šestém místě dojely v žákyních B Klára Grossmannová a Lucie Kánská

V nedělním závodu s hromadným startem zvítězila v kategorii žákyň B Nikola Marková, stříbrnou medaili si odvezl domů v kategorii žáků B Vít Suchodol a bronzovou medaili si pověsila na krk v kategorii žákyň C Svatava Mikysková, v téže kategorii se na pátém místě umístila Tereza Grossmannová a devátá skončila Nikita Kubíčková. V kategorii žáků C osadil šesté místo Luděk Abrahám. V kategorii žákyň B osadila sedmé místo Zuzana Kubíčková, na témže místě doběhl v kategorii žáků B Jan Gregor.

V soutěži Českého poháru žactva jsme osadili druhé místo za vítězným KB Jilemnice.

kompletní výsledky najdete na

Celý článek »

Martin Holec

www.biatlonletohrad.cz - 2019