Aktuality

Žáci zahájili novou sezónu

Pondělí 5. června 2017 - 11:50:32

V sobotu 3.6 se za slunečného počasí uskutečnil již 10. ročník Běhu Dobroučským krajem, kde se naši žáčci prezentovali pěknými výkony.

Mezi nejmladšími žákyněmi doběhla na 2. místě Lucie Kubová. Na 0,9 km dlouhé trati se na 3. místě umístil Šimon Knápek. V těsném závěsu za ním doběhli Štěpán Suchodol a Daniel Barvínek. Na stejně dlouhé trati vybojovala mezi mladšími žákyněmi Agáta Moskvová 3. místo. Z letohradských svěřenců zaběhl nejrychleji 1,5 km dlouhou trať Jan Gregor, který obsadil 3. příčku. Jen o dvě vteřiny za ním doběhl Lukáš Rybka. Mezi nejstaršími žáky nenašel přemožitele Matěj Költö. Stupně vítězů doplnil Jan Semirád na 3. místě.

Všem závodníkům gratulujeme a těšíme se na další výkony.


Simona Maříková

Celý článek »

Lukáš Dostál

Poslední mazání tentokrát v Orlovně

Čtvrtek 23. března 2017 - 20:14:15

Zveme všechny naše členy, kamarády, rodinné příslušníky a příznivce na tradiční Poslední mazání klubu, které se uskuteční 31.3. 2017 od 15:00, resp. 19:00 hod v Orlovně v Letohradě. 


Program:

15:00-18:30 zábavný program pro žactvo

19:00 začátek dospělí

19:30 vyhlášení nejlepších sportovců klubu

od cca 20:30 volná zábava (hudba a občerstvení zajištěno)


Těšíme se na naše společné setkání po úspěšné závodní sezóně. 


Pro přespolní:     GPS: 50°1´40.92"N 16°31´23.19"E       

Celý článek »

Vlastimil Vávra

Skvělé vystoupení juniorů a dorostenců na MSJ a MSD v Osrblí

Pondělí 20. března 2017 - 19:00:53

I přes zdravotní problémy spojené s chřipkovou epidemií, které nás provázely na závěrečné přípravě juniorských družstev v Jablonci na Nisou, dokázali naši sportovci na MSJ a MSD, konaného 22.-28.2. 2017 ve slovenském Osrblí konkurovat těm nejlepším. Na tuto vrcholnou akci se nominovali junioři Milan Žemlička a Jakub Procházka, juniorky Simona Maříková a Natálie Jurčová, dorostenci Jakub Štvrtecký a Tomáš Mikyska, dorostenka Tereza Vinklárková. Takřka po celou dobu konání šampionátu díky pestrosti počasí sportovce na střelnici potrápil nepříjemný proměnlivý vítr, rovněž tratě byly pokryty zbytky umělého, těžkého a hrabavého sněhu. 

Co se týče umístění, nejlepšího dosáhla juniorská štafeta ve složení Ondřej Šantora, Jakub Procházka, Jakub Štvrtecký a Milan Žemlička, když po celkově výborném běžeckém výkonu celého týmu a skvělému finiši obsadila vynikající 4.místo.

Celkově si nejlépe vedl novopečený juniorský mistr Evropy Milan Žemlička, který se ve všech závodech umístil v TOP TEN, z toho ve dvou bral malé pódium. Ve vytrvalostním závodě obsadil 9.místo, ve sprintu a stíhacím závodě pak 6. a 5.místo! Nutno podotknout, že ve všech 4 závodech Milanovi utekla medaile o 1 netrefenou ránu! Na druhou stranu díky výbornému výsledku ve stíhačce a dalším pěkným umístěním v průběhu celé sezóny se mu podařilo získat malý křišťálový glóbus v IBU Junior Cupu v této disciplíně.  

Na malé pódium dosáhla také Simona Maříková, která obsadila nádherné 6.místo ve sprintu, k tomu pak přidala pěkné 17.m. a 25.m. ve vytrvalostním, rep. stíhacím závodě. 

Velmi pěkné výsledky podal dorostenec Jakub Švtrtecký, který obsadil 9.m. ve sprintu, 13.m. ve stíhačce a 20.m. ve vytrvalostním závodě. 

Do TOP TEN se probojovala také dorostenka Tereza Vinklárková svým krásným 8.m. ve vytrvalostním závodě, za zmínku určitě stojí také 23.m ve stíhačce, na které se probojovala z 32. pozice po sprintu. Byla rovněž členkou 9. štafety dorostenek.

Velmi slušné vyrovnané výkony podávala Natálie Jurčová když obsadila 2x 16.m. ve vytrvalostním závodě a sprintu a 19.m. ve stíhačce. Spolu se S.Maříkovou byly členkami 11.štafety juniorek.

Pěkné 23.m. obsadil ve vytrvalostním závodě Jakub Procházka, který přes velmi vydařenou střelbu částečně doplatil na již zmíněnou rozhrabanou trať v druhé části závodu.  

Rozhodně se neztratil ani benjamínek týmu Tomáš Mikyska, který se dokázal prosadit velmi pěkným 31., 32. a 36.m. mezi o 2 roky staršími dorostenci (celkem 100 startujících). V závodě štafet pak dokázal vytáhnout štafetu dorostenců na krásné 8.m. 

K těmto úspěchům určitě pomohly i skvěle připravené lyže od našeho servisu v čele s Milanem Faltusem. 


Všem sportovcům gratulujeme! 

Celý článek »

Vlastimil Vávra

Slavic Cup

Pondělí 13. března 2017 - 16:23:05

O víkendu 11.-12.3. se v Harrachově uskutečnilo předposlední kolo Slavic Cupu, závodu který je zařazen do Českého poháru v běžeckém lyžování.

V sobotu se jel sprint klasicky, kde jsme se srovnali s konkurencí a ukázali, že i biatlon umí jezdit jinou technikou než jen bruslením. Všichni závodníci odvedli dobré výkony ale žádný z nich se bohužel neprobojoval, až do finále.

Neděle pro nás byla úspěšnější, získali jsme celkem 3 cenné kovy a to zásluhou Luďka Abraháma v kategorii mladších dorostenců, který obsadil po urputném finiši krásné 3. místo. Tomáše Mikysky, který vybojoval v kategorii starších dorostenců také 3. místo a Jakuba Štvrteckého, který mezi juniory dojel na 2. místě.

V kategorii mladších dorostenek dopadla z našich nejlépe Tereza Grossmanová 15. hned za ní Natálie Smrčková 16.  a Karolína Mikulová 18.

Všem závodníkům gratulujeme.


Výsledky k nahlédnutí:http://zavody.czech-ski.com/event/details/10022?returnUrl=%2Fevent%2Flist

Celý článek »

Lukáš Dostál

Ve Vysočina Areně vyvrcholila domácí sezóna

Pondělí 13. března 2017 - 15:24:06

Krásné vystoupení mají za sebou naše dorostenky, juniorky, dorostenci a junioři v rámci mistrovství České republiky v biatlonu, které ve dnech 3. - 5. března hostilo Nové Město na Moravě.  Ze šampionátu jsem přivezli celkem třináct cenných kovů a další dva „půlené“. Naše juniorka Simona Maříková se dokonce se třemi zlatými medailemi stala nejúspěšnější účastnicí MČR! Ve Vysočina Areně se závodilo v závodech smíšených dvojic, sprintech a stíhacích závodech.     

První páteční závod nám přinesl hned první vítězství, a to zásluhou smíšené dvojice dorostenců Veronika Gallová, Tomáš Mikyska. Hned na to v kategorii juniorů vyhráli Simona Maříková a Jakub Procházka! A navíc jsme do sbírky získali i dvě „půlené“ medaile. Stříbro v juniorech vybojoval Milan Žemlička společně s Adélou Chlupovou (SG Jablonec n/N) a bronz přidal Jakub Štvrtecký, jenž běžel s Terezou Žitnou (SG Jablonec n/N).  

Sobotní sprinty nás obohatil od dalších pět cenných kovů. Z titulu se radovali junioři Simona Maříková a Milan Žemlička, stříbro vybojovala juniorka Tereza Vinklárková a starší dorostenec Mikuláš Karlík, o bronz se zasloužil junior Jakub Procházka. Navíc naši sportovci přidali do sbírky další devět umístění v první desítce. Čtvrtý skončil mladí dorostenec Robert Valíček, pátý junior Jakub Štvrtecký, šestá místa obsadily Veroniky - Hermanová (dorostenky mladší) a Gallová (dorostenky starší), sedmá doběhla Michaela Šilarová, osmá Natálie Smrčková (obě mladší dorostenky), stejně tak se na osmé příčce umístil Martin Palla, devátí skončili Tadeáš Remeš (oba dorostenci mladší) a junior Ondřej Herman.

A jak to dopadlo v nedělních stíhacích závodech? Juniorka Simona Maříková završila svůj hattrick třetím zlatem. Vyhrál také starší dorostenec Mikuláš Karlík. Na stříbro dosáhl Milan Žemlička. Z bronzových medailí se pak radovali Veronika Gallová, Tereza Vinklárková a Jakub Švrtecký. V „Top Ten“ sem měli hned čtyři mladší dorostenky, a to v pořadí: 5. Karolína Mikulová, 8. Natálie Smrčková, 9. Michaela Šilarová a 10. Veronika Hermanová. Opět čtvrtý skončil mezi mladšími dorostenci Robert Valíček, šestý doběhl Tadeáš Remeš a osmý Martin Palla. Čtvrtý místo patří i Tomáši Mikyskovi mezi staršími dorostenci, stejně jako Jakubu Procházkovi mezi juniory, kde skončil Ondřej Herman desátý.

Další úspěchy jsme přidali v celkovém hodnocení Českého poháru. Především jsme vyhráli klasifikaci klubů v kategorii dorostu, a tím jsme pomohli našemu letohradskému týmu k celkovému triumfu v soutěži klubů napříč kategoriemi. Na vítězství mezi jednotlivci dosáhli Mikuláš Karlík, Simona Maříková a Milan Žemlička.

 

autor: Tomáš Hermann

Celý článek »

Lukáš Dostál

www.biatlonletohrad.cz - 2019