Aktuality

Hostíme MČR v letním biatlonu žactva

Čtvrtek 14. září 2017 - 10:03:38

Několik novinek jsme připravili pro nadcházející Mistrovství České republiky v letním biatlonu žactva 15. – 17. 9. Šampionát odstartují už páteční tréninky na tratích a střelnici. O víkendu pak jsou na programu tři závodysprint, štafetový závod trojic a závod s hromadným startem. MČR je vypsáno pro žákovské kategorie A, B, a C.

„Zásadní novinkou je změna směru jednotlivých tratí, a tedy i pohybu na střelnici,“ zdůrazňuje Jirka „Čůřa“ Faltus, vedoucí trenér žactva. „V místě původního trestného kola vzniká zázemí pro Hry Zimní olympiády dětí a mládeže 2018, které u nás budeme hostit na přelomu ledna a února příštího roku.“ Znamená to, že trestné kolo pro MČR žactva bude umístěno vpravo od střelnice.

Oficiální pořad bude v sobotu i v neděli zahájen už v 8:30 hodin nástřely, první závodníci vyběhnou na trať vždy v 9:30. Program sobotních štafet začíná nástřelem ve 14:30 hodin. Štafety odstartují v 15:30. V šesti kategoriích je zatím přihlášeno 315 startujících. „Z našeho klubu se šampionátu zúčastní na 20 dětí,“ doplňuje Jirka Faltus.  

„Věřím, že šampionát proběhne bez problémů, jako většina závodů v Letohradě. Máme připravené občerstvení, dva velkokapacitní stany. Účastníky pouze prosíme, aby dodržovali dopravní značení, protože v bezprostřední blízkosti areálu probíhají stavební práce na stavbě kruhového objezdu,“ upozorňuje Jirka Faltus.    

Celý článek »

Tomáš Hermann

Úspěšný šampionát na kolečkových lyžích. Doma zůstalo sedm medailí!

Pondělí 11. září 2017 - 14:03:32

Od 8. září do 10. září jsme hostili Mistrovství České republiky v biatlonu na kolečkových lyžích. Na programu byly celkem tři mistrovské závody. Vedle tradičních disciplín sprintu a stíhacího závodu nesl „mistrovský punc“ i dosud exhibiční supersprint.

Do areálu Šedivského lomu si opět našly cestu tisícovky fanoušků, které viděly nejen špičkové výkony českých reprezentantů či mnohých zahraničních účastníků, ale také úspěšný boj našich dorostenců a juniorů. Doma v Letohradě zůstalo celkem sedm cenných kovů - 2x zlato, 4x stříbro a 1x bronz. Navíc naši mladí závodníci dosáhli na dalších třináct umístění v elitní desítce!

Mistry republiky ve stíhacím závodě se stali mladší dorostenka Nikita Kubíčková a starší dorostenec Tomáš Mikyska. Stříbrné medaile vybojovali Nikita Kubíčková, mladší dorostence Luděk Abrahám a junior Jakub Štvrtecký ve sprintu. Jakub Štvrtecký uhájil stříbro i ve stíhacím závodě. Tomáše Mikysku pak navíc zdobí bronz za sprint.

 

Jak si vedli ostatní?

Mikuláš Karlík (junior) - 4. ve stíhačce, 8. ve sprintu

Tereza Vinklárková (juniorka) – 5. ve sprintu, 6. v supersprintu, 7. ve stíhačce

Tereza Grossmannová (dorostenka A) – 5. ve sprintu, 6. ve stíhačce

Petr Kánský (dorostenec B) – 5. ve stíhačce

Veronika Gallová (dorostenka B) – 6. ve stíhačce

Jan Lušovský (dorostenec A) – 6. ve stíhačce

Matěj Hermann (dorostenec B) – 9. ve sprintu i ve stíhačce a  ocenění „Hamé“ pro nejlepšího střelce

Jiří Ondřejka (junior) – 9. ve stíhačce     

 

„S výsledky jsme určitě spokojení, což sedm medailí potvrzuje. Potěšili nás mladší dorostenky Nikita Kubíčková a Tereza Grossmannová, které potvrdily talent. Po nevydařeném sprintu si ve stíhačce dobře vedl Petr Kánský, sám poznal, že se může měřit s nejlepšími. V dobré střelecké formě se prezentoval Matěj Hermann. Naopak ve stíhacím závodě měl velkou smůlu Luděk Abrahám, který spadl u stojanů na zbraně a pohnul si s dioptrem. To jeho výsledek hodně ovlivnilo,“ hodnotí účast letohradských závodníků vedoucí trenér dorostu Martin Holec. „Každopádně jak výše jmenovaní, tak všichni ostatní, kteří mezi nejlepší nepronikli, mají před zimou ještě hodně práce.“

Na organizaci a zabezpečení závodu se podílelo na sedm desítek dobrovolných pořadatelů a rozhodčích. „Všem patří velké poděkovaní. Ceníme si toho, že svůj volný čas a úsilí věnovali našemu klubu. Velký díl práce na přípravách celé akce odvedli jak zaměstnanci klubu, naši „pracující důchodci“ tak i rodiče sportovců. Neobešli bychom se ani bez rad a zkušeností ředitele závodu Vlastimila Jakeše,“ říká místopředseda klubu Vlastimil Vávra a současně upozorňuje: „Závod by se nemohl uskutečnit ani bez přispění partnerů, kteří nás dlouhodobě podporují. Jejich pomoci si opravdu moc vážíme.“

-tjh-

Celý článek »

Tomáš Hermann

Letohrádky biatlonových nadějí

Středa 12. července 2017 - 09:52:19

Již po šesté se v letohradském lomu uskutečnil tréninkový kemp pro nadějné mladé biatlonisty z celé České republiky. V termínu od 25.6. – 1. 7. 2017 se zde sportovci soustředili pod dohledem odborných lektorů: Mgr. Kateřiny Frantalové (střelba), PhDr. Radima Jebavého Ph.D. (atletika), Aleše Prachaře (síla) a trenérů biatlonu. Kemp vrcholil sobotním regionálním závodem pro žákovské kategorie, kterého se zúčastnilo více než 100 biatlonistů. Z letohradských svěřenců se zde prosadili mezi žáky C na 1. místě Matěj Költö a 2. Jan Semirád. Mezi žákyněmi C vybojovala 3. místo Svatava Mikysková.

Sportovcům gratulujeme a děkujeme všem dobrovolníkům za pomoc s organizací závodu.Simona Maříková

Celý článek »

Lukáš Dostál

Letohradští na dvou frontách

Úterý 4. července 2017 - 15:06:47

Konec školního roku rozdělilo Letohradské dorostence na dvě skupiny.  První skupina odjela do Velkých Karlovic kde se zúčastnila 1. a 2. července závodů  Skiroll Classics na kolečkových lyžích. Druhá početnější skupina se vydala na kajakách sjíždět Tichou Orlici.

  Sobotní závod na kolečkových lyžích startoval ve Vsetíně a končil ve Velkých Karlovicích. Nejlépe zvládl 30-ti kilometrovou trať Tomáš Mikyska, který skočil celkově na 6. místě, na 9.a 10. místě dojeli Jakub Štvrtecký a Mikuláš Karlík.

  Nedělní závod byl 15-ti kilometrový výjezd z Karolinky na Kohůtku, kde se nejlépe vedlo Jakubu Štvrteckému, který ve své kategorii obsadil 3. místo. V dorostencích vyhrál Tomáš Mikyska, 2. místo obsadil Mikuláš Karlík, 3. místo Petr Kánský a 4. místo Jíří Ondřejka.

Všem gratulujeme a děkujeme Jitce a Petru Kánským za doprovod.

Odkaz na výsledky: http://www.silviniskirollclassics.com/zavody/


Druhá skupina se utábořila v Brandýse nad Orlicí, kde jsme celou dobu pobývali. Díky počasí, které se pokazilo jen v neděli dopoledne, se podařilo sjet na kajakách pod vedením Aleše Dytrta během tří dnů Tichou Orlici z Ústí nad Orlicí až po soutok s Divokou Orlicí a dále do Týniště nad Orlicí. Sportovci byli rozděleni na dvě skupiny jedna skupina běhala a druhá sjížděla řeku na kajakách, odpolední fázi se obě skupiny vyměnily. 

I přes nedělní déšť se soustředění povedlo a všichni si řeku užili.

Děkujeme


Celý článek »

Lukáš Dostál

II. kolo ČP v letním biatlonu

Úterý 27. června 2017 - 15:13:20

O víkendu 24. – 25. 6. se výběr 17 letohradských žáků účastnil závodů II. kola Českého poháru v letním biatlonu, ktarý hostila Bystřice pod Hostýnem. Premiéru zde měly v nové terče, jak pro vzduchovkové, tak i malorážné závody. V sobotu byl na programu závod s hromadným startem,  kde změřilo své síly celkem 459 závodníků. Z našich svěřenců se nejlépe umístil 4. Jan Semirád, kterému unikli stupně vítězů o pouhou sekundu. V neděli to ve sprintu se štafetovou střelbou cinklo Svátě Mikyskové, která obsadila 3. příčku

Kompletní výsledky :    http://www.biatlon.cz/wp-content/uploads/20171-7-vysl.pdf

                                  http://www.biatlon.cz/wp-content/uploads/20171-6-vysl.pdf


Simona Maříková

Celý článek »

Lukáš Dostál

www.biatlonletohrad.cz - 2019