Aktuality

Závodní žákovské víkendy

Pondělí 9. října 2017 - 17:40:38

Během uplynulých dvou víkendů jsme se s našimi žáky zúčastnili několika závodů. Na programu byly tradiční krosové běhy: Běh údolím Orlice v Klášterci n/O a Heřmanická osmička v Horních Heřmanicích. Oba závody jsou součástí série Iscarex Cup. Skupina starší žáků pod vedením Petra Grossmanna si pak vyzkoušela akci Kolo pro život v Novém Městě na Moravě, kde pro ně bylo velkým zážitkem společné focení s olympijským vítězem a mistrem světa Jaroslavem Kulhavým.

 

V přespolních bězích obyčejně startujeme v barvách TJ Spartak Letohrad. Bez ohledu na to, byly naše děti opět vidět na stupních vítězů, v jejich blízkosti nebo ukázaly svoji bojovnost. Dvakrát, tedy v Klášterci i Heřmanicích, vyhrála Lucka Málková (kategorie žákyně 6-7 let), alespoň jedno vítězství si připsali také Adam Hanuš, Lukáš Rybka, Ella Štruncová, Jan Gregor nebo Matěj Költö. Příkladem šla dětem i trenérka Simča Maříková, druhá v Heřmanicích mezi ženami!

 

Bez úspěchu, i když ten nebyl prvotním cílem, se vrátila i naše minivýprava z Vysočina Arény. V závodech MTB seriálu Kolo pro život obsadili naši starší žáci tyto příčky: 3. Matěj Költö, 7. Jakub Hermann, 8. Jakub Vondráček, 9. Michal Harcula, 11. Jaroslav Veselý, 14. Martin Dvořák.

 

Náš závodní program bude pokračovat i následující víkend. V neděl 15. října přivítáme v Šedivském lomu tradiční Přespolní běh lyžařů. Registrace od 8:00 hodin, start v 10:00. Závodit budou už i naši junioři a dorostenci.   

 

Výsledky závodů ISCAREX Cupu (rolujte dolů na říjen)

Výsledky závodu Kolo pro život – Vysočina Arena


Foto: Igor Lána, Petr Grossmann

Celý článek »

Tomáš Hermann

Máme pět titulů a dalších osm medailí z MČR v letním biatlonu!

Neděle 1. října 2017 - 23:24:34

Tak to se povedlo! Se 14 sportovci jsme vyrazili na Mistrovství České republiky v letním biatlonu do Bystřice pod Hostýnem a domů jsme přivezli 13 medailí! Můžeme se pyšnit pěti mistrovskými tituly, o které se zasloužili: 2x Luděk Abrahám (dorostenci A), 1x Tereza Vinklárková (juniorky), Mikuláš Karlík (junioři) a Tomáš Mikyska (dorostenci (B). Dále máme na kontě pět stříbrných kovů, 2x zásluhou Terezy Grossmannové (dorostenky A), jednou Matěje Hermanna (dorostenci B), Nikity Kubíčkové (dorostenky A) a Mikuláše Karlíka. Tři bronzové medaile pak vybojovali Jan Lušovský, Jiří Ondřejka, Tereza Vinklárková. Blahopřejeme! 

"Šampionát pro nás vyzněl určitě úspěšně, což dokládá i počet vybojovaných medailí. Na jejich zisku se podílelo devět závodníků," začíná hodnocení  vedoucí trenér dorostu a juniorů Martin Holec. "Mnozí běhali i stříleli skvěle, někteří se naopak střelecky trápili. To mohlo být způsobeno i tím, že v běhu se sportovci dostanou do vyšších tepových hodnot, než tomu je třeba na kolečkových lyžích, které jsou pro nás hlavním tréninkovým prostředkem."  

Výsledky MČR v letním biatlonu 2017 - SPRINT - SUPER SPRINT - HROMADNÝ START

Celý článek »

Tomáš Hermann

Nabitý program dorostenců a juniorů

Středa 27. září 2017 - 10:29:55

Z akce do akce jdou v těchto dnech, a ještě v následujících týdnech půjdou, naši dorostenci a junioři. Co mají za sebou, a co je čeká? Po mistrovství České republiky v duatlonu, které se uplynulý víkend uskutečnilo v Žamberku, a funkčním vyšetření v Praze, mají před sebou český šampionát v letním biatlonu.

 

Početná výprava v letohradských barvách zamíří do Bystřice pod Hostýnem už v pátek. „Na Moravu jedou všichni, kteří splňují nominační kritéria, a kteří si účast za své výkony a přístup zaslouží,“ říká Martin Holec, vedoucí trenér dorostu a juniorů. Výjimku v tomto případě představuje junior Jakub Štvrtecký, který nyní trénuje společně s českou seniorskou reprezentací v německém Oberhofu!

 

Následovat bude počátkem října desetidenní soustředění v Orlickém Záhoří a navazující přespolní běh lyžařů doma v Letohradě. „Ve druhé polovině října nás pak čeká společná příprava v Jablonci nad Nisou i v našem areálu v Šedivském lomu.“ V Jablonci navíc dorostenci a junioři absolvují v rámci SCM Cupu poslední díl Sport&Freizeit Cupu, který bude zahrnovat sprint na kolečkových lyžích nebo závod s hromadným startem v krosu. Součástí Sport&Freizeit Cupu jsou vedle SCM Cupu také všechny „letní“ mistrovské závody v biatlonu – horská kola, kolečkové lyže, letní biatlon.

 

„V listopadu se pak vedle dalšího tréninku budeme už i rozhlížet po dobrých sněhových podmínkách,“ nastiňuje další program Martin Holec.    

Celý článek »

Tomáš Hermann

Naši biatlonisté se stali duatlonisty a na MČR byli vidět!

Pondělí 25. září 2017 - 07:20:22

Celkem 74 závodníků z našeho klubu se zúčastnilo Mistrovství České republiky v duatlonu, které už tradičně hostil zámecký park v Žamberku! Z celkové počtu startujících ve všech kategoriích jednotlivců tak účast závodníků KB Letohrad činila celou 1/4! Naše zeleno-černo-modré barvy tak přispěly nejen k výborné úrovní šampionátu, ale byly též vidět! Zásluhou Lucie Málkové (žákyně 8 let) a Adama Hanuše (žáci 9) jsme vybojovali dvě první místa. Na stupně vítězů dále vystoupali: 2. Klára Svobodová (žákyně 8 let), 3. Klára Kubová (žákyně 8 let), Jakub Nový (žáci 8 let), Matěj Jansa (žáci 9 let) a Lucie Kánská (žákyně 12-13 let).

Naši medailovou sbírku pak doplnil zisk devíti (!) bramborových placek!  V chladném, deštivém a mlhavém počasí dosáhli naši mladí sportovci na úctyhodných 53 umístění v první desítce!

Blahopřejeme a věříme, že po tomto kvalitním tréninku na zimu zůstanete všichni zdraví! 😊

Výsledky MČR v duatlonu pro rok 2017

Fotky od Igora Lány

Celý článek »

Tomáš Hermann

Dvě zlata, stříbro a další krásné výsledky žáků na „domácím“ MČR

Neděle 17. září 2017 - 22:06:35

Ve dnech 15. – 17. 9. jsme v našem areálu hostili Mistrovství České republiky v letním biatlonu žactva. A nutno říci, že snad po všech stránkách dopadl šampionát úspěšně. Za to patří velké poděkování všem pořadatelům, rozhodčím, rodičům, partnerům, a také sportovcům za krásné výkony a zážitky! Jednoduše řečeno každému, kdo nám pomohl nebo udělal radost. DÍKY!  

Protože prioritou našeho klubu je zima, tak jsme se v přípravném období letnímu biatlonu příliš nevěnovali. Jednou z výjimek byly například regionální závody počátkem prázdnin u nás v Šedivském lomu. Naši sportovci tak neměli příliš možností nasbírat kvalifikační body pro šampionát. I proto jsme nakonec obsadili pouze tři kategorie ze šesti – žákyně B, žákyně C, žáky C, přičemž k účasti nám hodně pomohly výkonnostní tříd vyjeté právě v zimních měsících.

„Těší mě, že mohu naše sportovce pochválit. Mají za sebou opravdu vydařené závody, a to navíc ještě ne vždy stálo štěstí na jejich straně,“ začíná hodnocení vedoucí trenér žactva Jiří Faltus a připomíná: „Je potřeba si uvědomit, že my jsme stále v hrubé fázi přípravy, kdežto letním biatlonistům vrcholí sezóna. Bylo například znát, že manipulaci se zbraní ještě potřebujeme zlepšit. Dobrým znamením však je, že naši žáci byli konkurenceschopní v běhu.“  

Letohradští žáci dosáhli, štafety nepočítaje, na celkem 18 umístění do 20. pořadí, což vždy znamená příčky v první třetině výsledkové listiny! „A to už je velká kvalita,“ dodává vedoucí trenér žactva. Největší pochvalu si samozřejmě zaslouží Matěj Költö, který v kategorii žáků C vyhrál sprint a významně se podílel na zlatu štafety, která běžela ve složení Jakub Hermann, Jan Semirád a finišoval právě Matěj Költö. „A to měl Matěj ještě velkou smůlu, když se mu v nedělním závodě s hromadným startem zasekával zásobník. Na první položce tak strávil vlastně dvojnásobek času, než obvykle.“

Druhou individuální medaili přidal do letohradské sbírky Jan Semirád. V závodě s hromadným startem vylepšil páté místo ze sprintu až ke stříbrné radosti! Závod s hromadným startem se letohradským klukům a holkám vůbec vydařil! Mezi žákyněmi B obsadila Agáta Moskvová pátou příčku a Jakub Hermann vybojoval šesté místo mezi žáky C. Na dostřel TopTen pak skončili 11. Sváťa Mikysková (žákyně C), 12. Martin Dvořák (žáci C), 14. Sára Halberštátová (žákyně B) a Jan Gregor (žáci C)!   

Krásné vystoupení letohradských barev na „domácím“ šampionátu ilustrují výsledky štafet. Vedle zlaté trojice žáků C jsme zaznamenali další kvalitní výkony. Ve stejné kategorii překvapila sedmou příčkou naše štafeta číslo 4 – Adam Schless, Martin Dvořák a Jakub Vondráček  - která doběhla mezi jeden a dvaceti štafetami sedmá. Elitní desítku pak uzavřela naše „dvojka“ – Michal Harcula, Jan Gregor a Jaroslav Veselý! Uspěly i celkově páté žákyně B Nikola Marková, Sára Halberštátová a Agáta Moskvová. Pouze jednu příčku od bronzu pak zůstala děvčata Klára Grossmanová, Lucie Kánská a Svatava Mikysková mezi žákyněmi C. „Mám-li naše vystoupení krátce shrnout, tak jsem s výsledky žáků spokojený a věřím, že pro všechny to je povzbuzení do další fáze přípravy na blížící se zimu,“ uzavírá hodnocení Jiří „Čůřa“ Faltus.   

Foto:Igor Lána      

Celý článek »

Tomáš Hermann

www.biatlonletohrad.cz - 2019