Aktuality

Tři triumfy ve Sport&Freizeit Cupu

Úterý 31. října 2017 - 15:18:06

Počínaje červnovým Mistrovstvím České republiky v biatlonu na horských kolech odstartoval seriál mládežnických závodů Sport&Freizeit Cup. Co bylo jeho cílem a náplní?Chceme, aby i v průběhu letní přípravy získávali mladí biatlonisté ´závodní zkušenosti´,“ vysvětluje Vlastimil Vávra místopředseda našeho klubu a současně člen výboru ČSB pro práci s mládeží. Specifikem Sport&Freizeit Cupu je především rozmanitost. „Závodí se na kolečkových lyžích, v běhu nebo na horských kolech. Uvedené disciplíny vlastně představují základní letní tréninkové prostředky,“ dodává Vlastimil Vávra, který už v minulosti stál u zrodu seriálu.

V souhrnu se jednalo o devět jednotlivých závodů, přičemž ve výsledném žebříčkukaždý z účastníků započítáno svých šest nejlepších výsledků. Vítěz bral vždy 100 bodů. Závodilo se v kategoriích dorostenky A a B, dorostenci A a B a juniorky a junioři.

Sport&Freizeit Cup vyvrcholil minulý týden v Jablonci nad Nisou a na jeho konci se radujeme ze tří celkových vítězství: Luděk Abrahám (dorostenci A), Tomáš Mikyska (dorostenci B) a Jakub Štvrtecký (junioři). Na medailové pozice se dále prosadili: 2. Nikita Kubíčková a 3. Tereza Grossmannová (dorostenky A) nebo 2. junior Mikuláš Karlík a 3. juniorka Tereza Vinklárková. V Top Ten máme dalších pět závodníků – 4. Jan Lušovský (dorostenci A) a Jiří Ondřejka (junioři), 6. Matěj Hermann, 7. Petr Kánský a 8. Tadeáš Remeš (všichni dorostenci B). Mnozí další kvůli zranění či onemocnění neabsolvovali celý seriál. 


ZÁVODY SPORT&FREIZEIT CUPu 2017: 

17. 6. – MČR v biatlonu na horských – Jablonec nad Nisou

28. – 29. 8. – I. kolo SCM Cupu - NMNM – KL/sprint a stíhací závod)

9. – 10. 9. – MČR v biatlonu na kolečkových lyžích – Letohrad – sprint a stíhací závod

30. 9. a 1. 10. – MČR v letním biatlonu – Bystřice p/H – kros/ sprint a závod s hromadným startem

26. – 27. 10. – II. kolo SCM Cupu Jablonec n/N – KL/sprint, kros/závod s hromadným startem


VÝSLEDNÉ POŘADÍ SPORT&FREIZEIT CUPu 2017 a umístění letohradských nadějí: 

Dorostenky A (ročník 2002):

1. Zuzana Doležalová (SK NMNM – SCM) – 599,58 bodů

2. Nikita Kubíčková (KB Letohrad – SCM) – 572,77

3. Tereza Grossmannová (KB Letohrad – SCM) – 571,96

 

Dorostenky B (ročníky 2001 a 2000):

1. Tereza Voborníková (KB Jilemnice – SCM) – 597,76

2. Karolína Dusilová (SKP Kornspitz – SCM) – 568,45

3. Hana Franzová (SK NMNM – SCM) – 565, 12

14. Veronika Hermanová (KB Letohrad - SCM) – 485,26

21. Veronika Gallová (KB Letohrad - SCM) – 250,49

23. Michaela Šilarová (KB Letohrad - SCM) – 234,65

24. Karolína Mikulová (KB Letohrad - SCM) – 99,18 (v létě ukončila kariéru)

 

Juniorky (ročníky 1999 – 1997)

1. Petra Suchá (SKP Kornspitz – SCM) – 592,02

2. Iva Křižovičová (SK NMNM – SCM) – 590,66

3. Tereza Vinklárková (KB Letohrad – SCM) - 581,24

Zraněná Natálie Jurčová nemá na kontě žádný start

 

Dorostenci A (ročník 2002):

1. Luděk Abrahám (KB Letohrad - SCM) – 597,01

2. Miloš Pokorný (KB Jilemnice - SCM) – 595,64

3. Jakub Kudrnáč (KB Jilemnice - SCM) – 568,12

4. Jan Lušovský (KB Letohrad - SCM) – 558,91

11. Dalibor Šuba (KB Letohrad - SCM) – 515,70

 

Dorostenci B (ročníky 2001 a 2000)

1. Tomáš Mikyska (KB Letohrad - SCM) – 599,44

2. Jakub Kocián (KB Jilemnice - SCM) – 575,18

3. Josef Kabrda (SK NMNM – SCM) – 573,88

6. Matěj Hermann (KB Letohrad) – 559,33

7. Petr Kánský (KB Letohrad) – 559,18

8. Tadeáš Remeš (KB Letohrad - SCM) – 559,18

13. Robert Valíček (KB Letohrad) – 559,18

23. Martin Palla (KB Letohrad) – 559,18

 

Junioři (ročníky 1999 - 1997)

1. Jakub Štvrtecký (KB Letohrad – SCM) – 597,48

2. Mikuláš Karlík (KB Letohrad – SCM) – 581,88

3. Vítězslav Hornig (KB Jilemnice – SCM) – 562,05

4. Jiří Ondřejka (KB Letohrad) – 548,47

5. Lukáš Pajer (KB Jilemnice) – 535,93

6. Dominik Štulík (SKP Kornspitz – SCM) – 533,43 

Foto: Vlastimil Vávra

Celý článek »

Tomáš Hermann

Vydařené soustředění žactva ve Vysočina Areně

Úterý 24. října 2017 - 08:50:15

Zúžený výběr čtyřiadvaceti žáků se zúčastnil od čtvrtka 19. do neděle 22. 10. posledního letního resp. podzimního soustředění v Novém Městě na Moravě. „Kromě deštivé neděle nám přálo počasí, takže jsme do puntíku mohli splnit naplánovaný program,“ vrací se do Vysočina Areny vedoucí trenér žactva Jiří Faltus, kterému průběžně pomáhali Simona Maříková, Míša Faltusová, Tomáš Suchomel a Tomáš Hermann.


„Na programu jsme měli zejména techniku jízdy na kolečkových lyžích, imitace a snažili jsme se s dětmi hodně pracovat na střelbě,“ upřesnil Jiří Faltus, který si vedle počasí pochvaloval i práci mladých sportovců. „Kluci i holky makali, tréninky je bavily a navíc společně vytvořili výbornou partu.“ Soustředění se nemohli zúčastnit zranění starší žáci Matěj Költö a Jan Semirád.

Za rok v tomto období se žáci na Vysočinu opět vrátí. „Už jsme si objednali ubytování na podzimní prázdniny, abychom v Novém Městě mohli zůstat dále,“ dodává trenér.    

Celý článek »

Tomáš Hermann

Obratnostní závody přilákaly více než stovku žáku z celé ČR

Pondělí 23. října 2017 - 08:28:33

Ještě těsně před Přespolním během lyžařů jsme v našem areálu hostili Celostátní obratnostní biatlonové závody žactva. Na start se postavilo rekordních 115 dětí v kategoriích žáků a žákyň B i C. „Naším cílem je, aby děti byly všestranné, aby se pro ně pohyb na in-line bruslích nebo kolečkových lyžích stal pokud možno přirozeným,“ vysvětluje Michaela Faltusová z SK NMNM, která je společně se svým manželem Jiří z Letohradu hybnou silou projektu.

 

Co žáky a žákyně čekalo? V rámci obratností soutěže si vyzkoušeli překonávaní překážek, odšlapování na „osmičce“, vertikální obratnost, soupaže, sjezdy, výjezdy, změny terénu, atd. Přestože všechny děti závodily naplno, o umístění v obratnostních kláních nešlo. „Každého čekala v cíli stejná sladká odměna – bonbón,“ usmívá se Michaela Faltusová.

 

Bonusem akce je i skutečnost, že nové poznatky a náměty získají při společném setkání i trenéři z klubů. Tentokráte na startu vedle domácích závodníků byli také žáci a žákyně z SK NMNM, Roveru Praha, Klecan, Jilemnice, KB Krkonoše, Střelky Brno, KB Moravia, Halenkovic a mnoha dalších klubů.

 

Celostátní obratností závody probíhají už třetím rokem. „Rekordní účast potvrzuje, že získávají na stále větší oblibě.“ Po obratnostních závodech čekala děti ještě střelecká vyřazovací soutěž.

 

Většina klubů si navíc pobyt v Letohradě prodloužila až do neděle, kdy jsme pořádali tradiční přespolní běh lyžařů. „A díky tomuto spojení jsme i na přespoláku zaznamenali rekordních účast. Startovalo 399 běžců,“ podtrhuje závěrem Jiří Faltus fakt, o kterém jsme se už zmiňovali.   


Foto: Tomáš Hermann a Michaela Faltusová

Celý článek »

Tomáš Hermann

Přespolní běh lyžařů v Letohradu s rekordní účastí!

Úterý 17. října 2017 - 20:10:41

Rekordní účast měl letošní ročník Přespolního běhu lyžařů, který jsme tradičně hostili v našem areálu Šedivského lomu. Na start se postavil 399 závodníků, z nichž 398 proběhlo cílem! Do Letohradu přijeli sportovci z Prahy, Brna, Jeseníků, Krkonoš, Vysočiny, Ostravska, Zlínska, zkrátka z mnoha koutů České republiky. A samozřejmě nechyběly desítky běžců z našeho podorlického regionu. Na startu se navíc objevilo neuvěřitelných 100 Letohraďáků! A to ještě nepočítáme předškolní děti...

My jsme si tentokráte v barvách TJ Spartak připsali tři vítězství zásluhou Lucie Málkové (děvčata 6-7 let), Martina (muži A) a Kláry (ženy A) Moravcových, tři druhá místa pak přidali Jan Veselý (chlapci 6-7), Lucie Kubová (mladší žákyně) a Jan Gregor (starší žáci).

Všem medailistů i dalším účastníkům blahopřejeme a všem pořadatelům děkujeme za spolupráci!

Foto: Igor Lána

Výsledky na stránkách seriálu Iscarex Cup 

Celý článek »

Tomáš Hermann

Dorostenci mají za sebou soustředění v Orlickém Záhoří

Pondělí 16. října 2017 - 09:27:57

Jedenáctidenní soustředění v Orlickém Záhoří absolvovali naši dorostenci a junioři pod vedením trenérů Martina Holce, Lukáše Dostála a Ondřeje Exlera. Sestava nebyla zcela kompletní, protože kvůli onemocnění se k týmu připojil až o několik dnů později Matěj Hermann, naopak dříve domů zamířili nachlazený Jiří Ondřejka a zraněná Michaela Šilarová. Juniorští reprezentanti Tereza Vinklárková, Jakub Štvrtecký, Mikuláš Karlík a Tomáš Mikyska se pak se svými vrstevníky připravují v rakouském Obertilliachu. Natálie Jurčová už bohužel kvůli zranění odcestovala z Rakouska domů.

 

„I přes nepřízeň počasí jsme na tomto stěžejním podzimním soustředění zvládli takřka vše, co jsme si naplánovali. Déšť nám v práci nezabránil,“ vrací se na česko-polské pomezí Martin Holec. „Příprava byla zaměřená na kolečkové lyže, výběhy, sílu a práci ve vyšších tepových hodnotách...  Za střeleckými tréninky jsme zamířili do polského střediska Duszniki-Zdrój,“ zmiňuje vedoucí trenér dorostu a juniorů dějiště zimního ME 2017 dospělých. „Myslím, že pro naše mladé závodníky to bylo hodně poučné v tom, že poznali podmínky na zcela jiné střelnici. Nové zkušenosti se jim budou určitě hodit.“

 

Dorostenci a junioři, s výjimkou reprezentantů, budou nyní trénovat v domácích podmínkách. Koncem října je pak v Jablonci nad Nisou čeká závěrečný díl Sport&Freizeit Cupu, kterého se zúčastní už i naši juniorští reprezentanti. Jedna část týmu pak zůstane v Jablonci na krátkém soustředění, druhá se bude připravovat doma v Letohradu.         

Celý článek »

Tomáš Hermann

www.biatlonletohrad.cz - 2019